dot. wylączania licznika - reaktywcja

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Aguss

dot. wylączania licznika - reaktywcja

Post autor: Aguss »

Ja mam taki problem z e 220 D 1996r. czasami licznik dziala czasami nie po dluzszej jedzie wylacza sie obrotomierz predkosciomierz i zegar od paliwa, a jak zaskoczy to jedzi do poki sie nie wylaczy a pozniej sie włączy kiedy chce albo i wogóle, tzn ze trzeba wymienic ten licznik?
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

cos sie nagrzewa i przerywa sciezki , sprawdziłbym wtyczki z tyłu licznika , sprawdził mase , oczyscił styki w kostkach , sadze ze jest to usterka banalna tylko trudna do zlokalizowania:) ewentualnie lupa w dłoń i poszukiwania przerwy na sciezkach , najpierw sprawdz sciezke masowa, kupic i wymienic zawsze zdazysz
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

dokladnie to samo bym zrobil, chyba chlopak Ci musi pomoc :-P
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Yaro
Posty: 112
Rejestracja: 13 paź 2008, o 23:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yaro »

Ja mam również ten problem. To coś z licznikiem związane. Ale i nie tylko, ponieważ gasnie cały kokpit, prócz pokrętła od rozdzielania powietrza nogi/góra etc. Szukałem ostatnio przyczyny tego, ale nic nie wskórałem. Rozebrałem całą konsolę wyjełem panele itd. ale nie mogłem zlokalizować usterki. Tato podejżewał, że to gdzieś za zegarami, ale czo to było by przyczyną gaśnięcia całego podświetlenia w kabinie ? ( oprócz wspomnianego prawego pokrętła powietrza.. )
W124 2,3E SPRZEDAM - http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10541346
R129 SL500 SPRZEDAM - http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10653833

Części do Mercedesa, nowe i używane. Zapraszam.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

zauwaz ze gdy wlaczasz swiatla pokretem podswietlane sa zegary, skrzynia ASB, pokretla itd. od tego pokretla swiatel bym zaczal szukac.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Yaro
Posty: 112
Rejestracja: 13 paź 2008, o 23:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yaro »

Ale jeden sektor, że to tak nazwę, świeci non stop. Jest to ten prawy, od rozdzielania powietrza. On nigdy nie gaśnie, a reszta tak jak wymieniałes mryga jak w dyskotece.. dostaje już szału. ( czasami jak stoje gdzies i dam głosniej muzyke to w rytm muzyki mryga :lol: :-/ )
W124 2,3E SPRZEDAM - http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10541346
R129 SL500 SPRZEDAM - http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10653833

Części do Mercedesa, nowe i używane. Zapraszam.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

na stowe gdzies masa ucieka. trzeba by sie dobrac do pierwszego lepszego podswietlenia np skrzynki ASB, bo latwo sie dobrac i zobaczyc dokad kable prowadza. po nitce do klebka sprawdzac przejscie omomierzem. robota prosta ale marudna.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Yaro
Posty: 112
Rejestracja: 13 paź 2008, o 23:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Yaro »

W sumie masz rację, ponieważ gdy sprawdzałem probówką czy dochodzi prąd, to plus zawsze był, a mase łapałem z gniazda zapalniczki. Jutro się tym zajmę. Czy jeśli odłącze zegary od kable, to nic się tam nie stanie ? ( Na chłopski rozum nie, ale wolę zapytać, zanim coś popsuję.. ;-) ) Pozdrawiam.
W124 2,3E SPRZEDAM - http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10541346
R129 SL500 SPRZEDAM - http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10653833

Części do Mercedesa, nowe i używane. Zapraszam.
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9463
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

nic sie nie stanie, nawet bedzie moment ze zaplon bedziesz musial wlaczyc zeby sprawdzic przewody. jezeli prad dochodzi to polowa sukcesu. dojdz teraz skad masa idzie, zapewne bedzie wspolna dla wiekszosci.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

sprawdz tez bezpiecznik czy nie jest nadpalony
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Aguss

Post autor: Aguss »

Dziekuje za informacje no wlasnie a moj madry szwagier powiedzial ze licznik do wymiany i juz, ale napisaliscie tu tyle specyficznych wyrazen i zwrotow ze nie jestem po czesci w stanie pojac:( ale zwerbuje kogos do pomocy;) dzieki
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

po wymianie licznka moze byc to samo , jezeli nie ma masy we wtyczce:), i zostaniesz z jednym licznikiem , zawsze mozna dac go komuś na gwiazdke pod choinke:)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Aguss

Post autor: Aguss »

A gdzie ta wtyczke mozna znalesc? to moze sama nawet zajrze ale pewnie nic nie zdzialam:( bo trzeba byloby wszystko rozebrac? a ja sie na tym nie znam jak to baba:( i jak zrobic zeby tam byla masa w razie jakby jej nie bylo:( pare wskazowek by sie zdalo , moze cos popukam,poruszam i zadziala? z gory dziekuje
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

popukam poruszam , pogłaszcze brzmi nieźle :-D wyciagasz zegary do przodu , sposob wyciagania jest opisany na forum , wyjmujesz wtyczki i wkładasz spowrotem moze ktoras wtyczka jest luzna , a mase szuka sie miernikiem
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Aguss

Post autor: Aguss »

A czy to mozliwe jest zeby masy nie bylow licznikach przez to, ze jeden kabelek zostal zaklejony "guma" a mialy te same zasilanie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości