Stopów brak, trzecie światło na szybie świeci

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

idzik4
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2009, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Stopów brak, trzecie światło na szybie świeci

Post autor: idzik4 »

Witam, mój mietek zgłupiał!
Światła stop nie świecą, za wyjątkiem trzeciego na szybie, które działa sprawnie w 100%.
Sprawdziłem żarówki, bezpieczniki, przeczyściłem kostki przy lampach i nic. Jakieś pomysły?

E200 2002r.
Awatar użytkownika
Macieja123
Posty: 37
Rejestracja: 27 maja 2010, o 21:48
Lokalizacja: Kazimierz Biskupi
Kontakt:

Post autor: Macieja123 »

Hm hm :roll: Może przycisk pod pedałem hamulca szwankuje , a jeśli nie to raczej elektryk musiał by zajrzeć :roll:
-Mercedes W210 Classic 2.2 D 96r. , automat - Sprzedany
-Audi A6 1.9TDI
____________________________________
A tym zajmuję się w wolnym czasie ;)
http://www.YouTube.pl/Wybuchowy2
idzik4
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2009, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: idzik4 »

Dziękuję za podpowieź, sprawdzę rano ale chyba jak by ten czujnik szwankował, to by trzecie światło też nie działało ??? A może jest gdzieś jakiś przekaźnik. Słyszał ktoś o takowym?
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

Nie ma przekaźnika. Nie jest to również usterka wyłącznika nad pedałem. Weź kontrolkę (żarówkę z dwoma kabelkami) i sprawdź czy prąd dopływa do blaszek stykowych po naciśnięciu pedału hamulca (zapłon włączony oczywiście). Chodzi mi o te blaszki, do których styka oprawka z żarówką. Tego rodzaju przypadłość jest dosyć popularna w "oku" i była na forum opisywana. Otóż słaby styk pomiędzy blaszkami lampy i oprawką żarówki powoduje wydzielanie się temperatury, a to z kolei powoduje wytopienie plastiku pod stykami i ich odkształcenie. Co z tego, że styki poczyściłeś - skoro do siebie nie dolegają :mrgreen:
idzik4
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2009, o 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: idzik4 »

Oprawki od żarówek wymieniałem na nowe ok.3 m-ce temu także to też nie to. Z braku opcji pędzę do elektryka. Dziękuję wszyskim za pomoc.
Awatar użytkownika
kmtaxi
Doradca
Posty: 3273
Rejestracja: 9 sty 2009, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kmtaxi »

Sprawdź jeszcze czy na kostkach do lamp masz zasilanie przy naciśniętym hamulcu.
w210 2,2cdi automat elegance / 2001r
WDB2100062B427953
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

idzik4 pisze: także to też nie to.
Żebyś się nie zdziwił... Bardzo często wytopieniu ulega właśnie plastik pod stykiem w oprawie lampy. W oprawce żarówki dochodzi zazwyczaj tylko do zaśniedzienia blaszek stykowych. Dostałeś sposób postępowania, ale uważasz, że wiesz lepiej i lecisz do elektryka. To po co pytasz i marnujesz innym czas? :-?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości