RAIN SENSOR- CZUJNIK DESZCZU

Nadwozie, lakier, oświetlenie zewnętrzne.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

adamos81

RAIN SENSOR- CZUJNIK DESZCZU

Post autor: adamos81 »

Witam Wszystkich. problem wyglada tak -- po odkodowaniu vin (dzieki) wiem ze posiadam w mieciu rain sensor . Domyslam sie ze powinien uruchamiac wycieraczki gdy zaczyna padac tak ??? jak tak to nie. Wszystkie bezpieczniki sa ok- ale sprawdze jeszcze raz, no i podczas jazdy i postoju gdy pada po przekreceniu galki raz wycieraczki chodza non stop jak na pierwszym biegu tym wolnym. co to moze byc? dzieki
alexander13
VIP
Posty: 238
Rejestracja: 9 sty 2010, o 23:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: alexander13 »

Szyba oryginalna?
W210 S420 kombi 1996 rok na 7 osób
VIN: WDB2102721A241084

W126 280SE 1981 rok
almax@onet.eu
Awatar użytkownika
chomike
Posty: 735
Rejestracja: 16 gru 2009, o 21:36
Lokalizacja: Lubin

Post autor: chomike »

Mi czasami też na pierwszym stopniu gałki wycieraczki chodzą nieprzerwanie. Myślę, że wtedy sensor widzi wodę i wycieraczki chodzą non stop.
Oryginalność szyby to inna sprawa. Wtedy pozostaje tylko kwestia czy sensor ma przez co "patrzeć" czy nie. W moim poprzednim mercu ktoś założył szybę bez tego oczka na sensor i sensor sobie spał cały czas :)
pzdr
S210 E320 V6 Classic (BRC)
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

ew sprawdz na SD czy wogole jest wlaczony ten sensor i czy nie ma bledow.
adamos81

Post autor: adamos81 »

szyba ok poprostu z trzech przelozen jaki sa dostepne na pierwszych dwoch chodza na wolnym biegu... A tak to co to te SD bo jezeli chodi o podpiecie pod ko0mpa to wszystko ok DZIEKI
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

SD to Star Diagnosis, czyli komputer serwisowy Mercedes Benz. U mnie tez na kompie bylo ok, tzn zero bledow a czujnik nie byl wlaczony.
adamos81

Post autor: adamos81 »

ok dzieki bardzo
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

najpierw to kup porządna wycieraczkę, bo jak maże to czujnik głupieje
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
adamos81

Post autor: adamos81 »

wycieraczka ok troche maze lecz co zauwazylem to ze nawet na sucho jedzie, no i ewentualnie jak wlaczyc ten czujnik
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

adamos81 pisze:jak wlaczyc ten czujnik
Zobacz może ktos wtyczke odpiął,- no ale to wtedy zwykła czasówka by sie właczyła
jak zdejmiesz podswietlenie w podsufitce powinien byc kabelek
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

nie
za lusterkiem na szybie masz taki plastk, scigasz go i pod nim masz wtyczke do takiego ustrojstwa co masz na szybie (czujnika)
adamos81

Post autor: adamos81 »

ok dzieki zagladne jutro bo wlasnie szwagier zajechal trzeba :mrgreen: ,,meble poskrecac" 8-) a i tak juz ciemno dzieki i do nastepnego do juterka drodzy forumowicze (fajna sprawa te forum)
Awatar użytkownika
ZGi
Doradca
Posty: 1842
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZGi »

adamos81 pisze:,,meble poskrecac"
milego picia
adamos81 pisze:(fajna sprawa te forum)
no jaha :mrgreen:
adamos81

Post autor: adamos81 »

witam ponownie szwagier odpadl :oops: zagladnolem dzis na ten czujnik po zdjeciu oslony ujzalem plytke ukladu scalonego no i kabelek ktory jest podpiety. nie mam pojecia co moze byc nie tak czy jest cos jeszcze na co mam zwrocic uwage? Dziekuje :roll:
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

adamos81 pisze:co moze byc nie tak czy jest cos jeszcze na co mam zwrocic uwage?
Zobacz od zewnątrz czy czujnik jest dokładnie przyklejony, czyli patrz na ew. bąble powietrza.
Jak nie, to po zdjęciu plastikowej osłony na szybie przed lusterkiem powinieneś zobaczyć kostkę o wymiarach +/- 6x4x3cm. Po obu stronach na górnej i dolnej krawędzi, w pobliżu narożników, są występy, które trzeba paznokciami odciągnąć na zewnątrz, by zwolnić blokady i czujnik schodzi z płytki, która jest na stałe przyklejona do szyby...
Możliwe, że wewnątrz trzeba wyczyścić ciemne soczewki diód, które są elementem roboczym (z jednej strony nadawcze, z drugiej odbiorcze).

Nie wiem jaką Ty płytkę układu scalonego zobaczyłeś. Możliwe, ze rozebrałeś obudowę, której ściągnięcie opisałem wyżej ;-)

Gdybys jednak zaobserwował jakieś bąble powietrza od zewnątrz szyby, to kup u szybiarza żelowy przeźroczysty plaster, oderwij płytkę z szyby, wyczyść ją i szybę z resztek starego żelu, naklej żel na płytkę, dotnij żel do wielkości płytki i przyklej na szybę tak, żeby nie uwięzić powietrza. Wtedy musi działać.

Jeśli nie ma powietrza między płytką a szybą, płytki nie odrywaj, tylko poszukaj nowego czujnika, jeśli czyszczenie soczewek nic nie da...
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości