Kupno mercedesa E 200

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

nonmaximus pisze: Zmienisz zdanie odnośnie ścigania się jak dostaniesz rachunek za naprawę skrzyni :-P
Chyba gdzieś wyczytałeś, że mam problemy ze skrzynią :evil: Na szczęście to tylko wybierak i znowu będzie można śmiało startować ze świateł :)
Mondzio :D
Grzesione
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, o 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grzesione »

nonmaximus pisze:Ale widzę, że ortodoks z Ciebie niezły
ortodoks ze mnie niezły, bo miałem do czynienia z oplami w swojej karierze, zarówno z astrą, vectrą jak i omegą i w moja ocena dalej się nie zmienia. mercedes ma problemy z korozją ale tylko z początkowych lat produkcji, więc miej więcej do roku 1998, natomiast w oplach korozja tylnej klapy, błotników, progów czy spodów drzwi to normalne, że już gubieniu oleju przez ich silniki nie wspomnę. A co do ścigania się to vectra jest klasą niższą do W 210, więc też nie można tego porównac, bo to tak jakby porównywac ze sobą dla przykładu Oscara De La Hoyę i Nikołaja Wałujewa. Co z tego, że ten pierwszy jest szybszy, jak to nie ta sama klasa, że już nie wspomnę o tym, że drugi wywołuje większą sensację- i tak według mnie jest z oplem i mercem. vectra moze byc szybsza i co z tego, skoro to i tak nie jest ta sama klasa samochodów, a merc robi dużo lepsze wrażenie. ;-) :mrgreen:
nie ważne, co było kiedyś, ważne to co jest teraz ;)
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

Grzesione pisze:
nonmaximus pisze:Ale widzę, że ortodoks z Ciebie niezły
ortodoks ze mnie niezły
Tak jak na przełomie lat 80/90 gniły Fiaty, w lata 90 gniły Ople, tak od połowy lat 90 do całkiem niedawna problemem (choć właściwie to prosta konsekwencja cost-cuttingu) MB jest słabe zabezpieczenie antykorozyjne. I widać to bardzo dobrze chociażby na podstawie modelu W210 czy W220. I żadne ortodoksyjne podejście do sprawy tego nie odczaruje. Mercedes zorientował się jakiś czas temu, że zamiast wyznaczać standardy robi po prostu auta z blachami poniżej średniej. Dlatego nie ma się co dowartościowywać Oplami. A co do robienia wrażenia - nie wiem o czym piszesz. Być może zamiast MB powinieneś poszukać Bentleya albo Maserati - te auta robią wrażenie. W210 to pospolity, całkiem udany (oprócz blach i paru irytujących pierdół) samochód użytkowy.

Co do gubienia oleju przez silniki Opla - nie wiem o czym piszesz. Część 16 zaworowych konstrukcji Opla miało problem z konsumpcją oleju ale przypadki "gubienia oleju" wynikały raczej z niedbałej eksploatacji a nie z wad konstrukcyjnych silników.

Jeżeli uważasz, że ortodoksyjne nastawienie na miarę Joanny d'Arc zrobi z Ciebie niewiadomo kogo to muszę Cię uprzedzić, że życie zweryfikuje Twoje poglądy. Życzę Ci, aby odbyło się to dla Ciebie jak najmniej boleśnie.

Pozdrawiam,

nonmaximus

[ Dodano: 2008-10-22, 21:27 ]
barti pisze: Chyba gdzieś wyczytałeś, że mam problemy ze skrzynią :evil: Na szczęście to tylko wybierak i znowu będzie można śmiało startować ze świateł :)
Tak własnie, wyczytałem, że masz problemy ze zmianą biegów. Pamiętaj, że Twoje auto to limuzyna stworzona do sprawnego poruszania się a nie sportowy wózek do szpanowania na światłach ;-)

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

jeju ja sie chyba tu nienadaje ...........
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

nie ma co sie podniecac, w210 auto jak kazde inne. trzeba objezdzic sie wieloma autami to mozna sobie zdanie wyrobic. sa lepsze ale sa i gorsze od w210. a jak dobrze kolega kupi to bedzie zadowolony.

chlopaki nie wiem po co ta filozofia, przeciez to forum samochodowe, nie ma co sie spinac. kazdy ma swoje poglady, ok. ale nikt nie musi zmuszac innych do nich. tak wiec nonmaximus jak kolega lubi palic gume na swiatlach to jest jego sprawa, jego mercedes i jego pieniadze.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

ale nie jego asfalt:)))))tylko państwowy::)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

aha no teraz wiem skad koleiny sie biora :lol: :lol:
Grzesione
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, o 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grzesione »

blacha jest dużo słabsza z tym się zgodzę, z resztą duża częsc producentów jedzie po kosztach żeby zmniejszyc kosza produkcji jak najwięcej się da. Jeśli chodzi natomiast o robienie wrażenia, to chyba źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to, że mercedes jest szlachetniejszy, no a inne marki jednak nie są tak stawiane na piedestale jak MB. I bynamniej nie chcę atakowac nikogo kto ma, czy miał akieś inne auto, tylko po prostu wyrażam swój pogląd na dany temat. użytkując te autaspotkałem się z takimi przypadłościami i moi znajomi mieli podobnie. i nie wiem co ma Joanna d'Arc do mnie, ale mniejsza o to, po prostu się nie zrozumieliśmy. a co do wryfikacji już miałem swoje 5 minut jeśli chodzi o złe inwestycje i vindykatorek czytało mojej ładzinie, więc od tamtego czasu jestem dużo ostrożniejszy :-) poza tym w temacie chciałem się dowiedziec o eksploatacji modelu, który zamierzam kupic, bo tak jak już wcześniej wspomniałem szukam auta rodzinnego do spokojnego przemieszczania się i pojechania czasami w dłuższą trasę na wycieczkę :-D pozdro :mrgreen:
nie ważne, co było kiedyś, ważne to co jest teraz ;)
Awatar użytkownika
Lookmal
VIP
Posty: 439
Rejestracja: 18 sie 2008, o 09:33
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: Lookmal »

Zwykła Vectra B 2.0 ze 136 konnym silnikiem pozamiata Cię bez trudu (10,5 s do 100kmh vs. 11,8 s do 100 kmh) :)

Pozdrawiam,

nonmaximus
zastanawia mnie tylko po co mam rywalizować z jakimś szczylem w vectrze....?? :roll:
a 11,8 s do setki to wynik pozwalający przemieszczać się bezstresowo z dwójką małych dzieci na pokładzie - nawet z jednego końca Polski na drugi - a nawet i dalej...
W203 C270CDI WDB2030161F625560
W210 E200 Classic 97' - sprzedany
nonmaximus
Posty: 899
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: nonmaximus »

Lookmal pisze: zastanawia mnie tylko po co mam rywalizować z jakimś szczylem w vectrze....?? :roll:
a 11,8 s do setki to wynik pozwalający przemieszczać się bezstresowo z dwójką małych dzieci na pokładzie - nawet z jednego końca Polski na drugi - a nawet i dalej...
Zapytaj kolegi, który podał przykład, że Opel musi mieć ponad 2 litry w benzynie, żeby objechał ciężką E klase z najsłabszym silnikiem w automacie :)

Pozdrawiam,

nonmaximus

[ Dodano: 2008-10-22, 22:03 ]
fabek pisze:nonmaximus jak kolega lubi palic gume na swiatlach to jest jego sprawa, jego mercedes i jego pieniadze.
Oczywiście. Uprzedziłem go tylko, że to auto nie stworzone do takich zabaw. A resztę wytłumaczy mu mechanik przy kolejnych wizytach ;-)

Pozdrawiam,

nonmaximus
E280 '99
VW Golf MK IV 1.6 cabrio '98

Ze świata statystyk: 90% właścicieli BMW kupiło je tylko dlatego, że nie potrafiło przeliterować słowa Mercedes :mrgreen:
Grzesione
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, o 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grzesione »

fabek pisze:nie ma co sie podniecac
dokładnie, ja nie mam zamiaru się z nikim kłócic, bo nie na tym rzecz polega, a każdy ma swoje poglądy tak jak to kolego zauważyłeś- jeden lubi skromnie, a drugi przepych dla przykładu. ja się zapatruję na ten model bo jest taki, na który mogę sobie pozwolic i tyle (że nie spomnę że to moje marzenie :-P). jasne, że są lepsze i gorsze auta, co do tego nie ma wątpliwości :-P a tak na margnesie wiadomo, że jeszcze wszystko zależy jak dane auto poskładali w fabryce- jedno przejedzie milion km bez remontu a inne z kolei tej samej marki może się rozwalic po 2 tysiącach :mrgreen:
nie ważne, co było kiedyś, ważne to co jest teraz ;)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

zazwyczaj najszybciej i najglosniej po miescie jezdza prostaki malymi potuningowanymi odkurzaczami z nalepka "racing" na tylnej szybie. maly pies najglosniej szczeka :-D my okularnicy przemieszczamy sie dostojnie po ulicach naszych miast, puszczamy przechodniow na pasach, wpuszczamy kierowcow z drog podporzadkowanych, bo poprostu nie wypada robic wiochy jezdzac limuzyna.
Grzesione
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2008, o 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Grzesione »

fabek pisze:zazwyczaj najszybciej i najglosniej po miescie jezdza prostaki malymi potuningowanymi odkurzaczami
nic dodac, nic ując kolego :-) :mrgreen:
nie ważne, co było kiedyś, ważne to co jest teraz ;)
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

Zgadzam sie z tobą. Ja wyjątek robię tylko dla wiejsko "stjuningowanych" BMW, na które mam alergie.
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
barti
VIP
Posty: 367
Rejestracja: 22 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: barti »

elspasoo pisze:Zgadzam sie z tobą. Ja wyjątek robię tylko dla wiejsko "stjuningowanych" BMW, na które mam alergie.
a ja mam alergie na wszystkie wiocha tuning golfy 3-4, astry f i g, vectry b, hondy civic, a także bmw e-36... jak widzę te lampy soczewkowe z przodu, lexy z tyłu i neonową antenkę na dachu to aż mnie skręca... aha i jeszcze ten wydech :| buuuraki
Mondzio :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości