Montaz zestawu Xenonow w W210

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

MŁYNEK
Posty: 143
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13

Post autor: MŁYNEK »

A jak ja tak czytam te teksty tych niektórych userów to się zastanawiam czy czasem nie jest to form dla wiejskiej młodzieży poruszającej się marką pojazdów z B na przodzie...

Szkoda bo Mercedes schodzi na psy... kiedyś auto z gwiazdą na przodzie nie było do zdobycia dla umysłowych "dresiarzy".
Całe szczęści, że na innych forach o tematyce MB władza pilnuje aby takich entoligentnych młodzieńców z pługa oderwanych tępić jak stonkę :mrgreen:
Tutaj niestety kładzie się na to lachę...
Choć wiele tematów i userów idealnie się tu nadaje.

Boje się tylko czy za tydzień nie będzie opisu jak założyć niebieskie neony, zrobić parapet na klapie itp..

mesio14, proponuje obejrzeć film jeszcze raz a potem błyskać
Boś taki bystry a nawet nie wiesz kto do kogo tak powiedział... ;-)
Kacpero
Posty: 111
Rejestracja: 29 cze 2010, o 12:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kacpero »

bonifacq pisze:
MŁYNEK pisze:Ja takim sk....om zaraz daję po gałach długimi, jednego nawet na parkingu ścigłem i powiedziałem kmiotowi co o nim myślę.
To widzę że kozak jesteś na ulicy. Tylko uważaj żebyś sie kiedyś nie przejechał z tym kozaczeniem . :-x . jesteś psem (policjantem ) że zatrzymujesz ludzi wykrzykujesz im swoje mądrości ??!! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x kiedyś powiesz za dużo do nieodpowiedniej osoby i wrócisz do auta z płaczem

a ty co nie lubisz policji ? dowod ci za hidy zabrali?:P eheh nie nosmieje sie temat powoli bez sensu i przeobraza sie w klotnie jak ktos moze to niech usunie;d

[ Dodano: 2010-09-08, 20:45 ]
no wlasnie:) nie dlugo bede jak zamontowac alukołpaki ze spinerami i płete ala bmw;p heeh
samochody z gwiazda na masce to klasa sama w sobie samochod do jazdy spokojnej wrecz plywac nim mozna;p he a nie do wiejskiego tuningu z hidami wlacznie;) jak ich nie masz to albo kupic cale nowe lampy , zamonotowac spryskiwacze itp albo poprostu sobie temat odpuscic i nie robic przyslowiowej wioski nie mam nic do BMW to uwazam ze to tez dobre wozy ale bardziej pasuja do wiejskiego tjuningu:) niz klasyczna linia MB
MB 290 TD 97r.-sprzedany na taxi
MB 320 Benz 99r. - :)
WDB2100651A873607
Suzuki GSR 600 2007 r.;)
roberts150

Post autor: roberts150 »

Kiedyś dawno temu , tak w połowie lat 90-tych w modzie były folie przyciemniające szyby .
Jak to Polacy , naród bez umiaru ! Przyciemniali wszystkie dookoła łącznie z przednią :mrgreen: , przyciemniali też kierunki (bo fajnie wygląda) .
W końcu wprowadzono przepisy , które drogówka ( psy wg. któregoś kolegów dla przypomnienia) zaczęła rygorystycznie egzekwować . Posypały się mandaty , zabrano setki , jak nie tysiące dowodów rejestracyjnych i poskutkowało ! Co prawda pojawiła się furtka , w postaci foli z homologacją i licznych firm oferujących usługę przyciemniania z wydaniem dokumentacji potwierdzonej certyfikatami , ale to już nie kosztowało symboliczne 20zł , więc pospólstwo w większości odpuściło .
Z HID-ami też tak będzie , mam nadzieję jak najszybciej ! Zabiorą dowód takiemu agro-tuningowcowi , będzie później musiał te światła doprowadzić ponownie do stanu fabrycznego , po czym badanie techniczne i dopiero odbiór dowodu .
Dla mnie HID-y bez względu na markę to trzoda ! Poprawianie fabrycznego wyposażenia dla własnych egoistycznych celów , bo to tylko wam służy , reszta (ci z przeciwka) mają przed sobą widok łuku elektrycznego jak ze spawarki ! Ale wy to macie w d... prawda ?
Kacpero
Posty: 111
Rejestracja: 29 cze 2010, o 12:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kacpero »

no wyzej sluszna wypowiedz;)
mysle ze bedzie tak jak mowisz to samo z tymi wydechami przelotowymi
lecza mnie tacy tez;d
MB 290 TD 97r.-sprzedany na taxi
MB 320 Benz 99r. - :)
WDB2100651A873607
Suzuki GSR 600 2007 r.;)
Masioe
Posty: 436
Rejestracja: 16 sty 2010, o 20:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Masioe »

Po wizycie na stacji diagnostycznej gość powiedział że załamanie światła jest ok tylko brakuje "dołu" może to wina palników....oślepiać może ale jak na merca to 6000K to za dużo. ehhh
W163 430 1999' LPG
Citroen C5 kombi 2,0 16V
W210 2,2 CDI 2000` polift :] 143KM sedan
WDB2100061B201838/ tel 726006065
roberts150

Post autor: roberts150 »

Masioe, skoro dyskutujemy dalej, podaj namiary na tą stację diagnostyczną :mrgreen: . W Białymstoku niedawno zrobiono taki fajny "myk" pod kilkoma ustawiano busy z kamerami , i okazało się niestety że część aut z ewidencji SKP nawet nie dojechała do stacji , pod innymi patrole cofały auta do ponownego przeglądu , zaraz po tym jak diagności wstawili pieczątkę . Efekt jest taki że chłopaki boją się własnego cienia! Pomimo że po znajomości (od kilkunastu lat tam robię przeglądy ) musiałem zademonstrować że spryski działają , co więcej musiałem też wymienić na miejscu żarówki kierunków , bo były za mało pomarańczowe !
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Sie dym zrobil o te HIDy :lol:
Awatar użytkownika
elspasoo
Posty: 2574
Rejestracja: 6 lip 2008, o 15:53
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: elspasoo »

Znowu robi się bałagan , piszcie na temat albo temat poleci do kosza.
Jest CLS 55 AMG'06 ,W124 220E'92 , Smart FF. Ex: CLS55 AMG'05; W251 320CDI '06;W211 320CDI V6 Eleg.7G '06;W169 180Cdi '05 autotronic; W202 250TD'97 Eleg, S210 300T TD'97 Ava, S124 300D'92, W201 2,OD, W124 260E'88 ,W124 200E'87...
inferno03
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2010, o 23:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: inferno03 »

Panowie prosze nie klucic sie. Zalozylem ten temat jako pomoc dla osob ktore same by chcialy zalozyc zestaw HID, nie mial byc ten temat zasmiecany a tu nagle rozmowa taka ze ja pier*****e. Jestem fanem Mercedesa i bardzo chcialem xenony w moim Oku niestety na orygialne mnie nie stac. Myslalem ze docenicie moja fotorelacje, a tu na odwrot wywolalem burze :( Co do przecietej blaszki bardzo dobrze dociska zarnik sprawdzilem anidrgnie i zadnej szparki. Oczywiscie powiem co i jak na stacji diagnostycznej bylo. Pozdrawiam :)
Sprzedayny :( Mercedes W124 E-klasa 200D automat 94r.
Aktualnie Mercedes W210 E200 CDI automat 99r. po liftingu
Obrazek
roberts150

Post autor: roberts150 »

Klosiak, to nie dym , czysta prawdziwa dyskusja !
Nie kasuj proszę , może do tych głów dotrze że są skutki uboczne takiej rzeźby !
Fajnie ktoś podsumował cytując przepisy ! Odpowiednie zwierciadła + spryski + poziomowanie ! To że ktoś by chciał , ale nie może to mało ważne! Niech wyłoży na wspomniane dodatki , co więcej sama kalkulacja już ostudzi zapędy !
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

inferno03 pisze:Zalozylem ten temat jako pomoc dla osob ktore same by chcialy zalozyc zestaw HID
Chwala Ci za to. Ktos bedzie szukal informacji i znajdzie sobie fotorelacje. Nie przejmuj sie bo taka dyskusja juz jest na forum i nie wiem po co znow sie rozpetaly klotnie (sytuacja podobna do wiekszosci watkow benzyna vs LPG itp.).
roberts150 pisze:Klosiak, to nie dym , czysta prawdziwa dyskusja !
Ja nazywam to dymem bo zaczely sie wycieczki z wyzywaniem i bluzgami (dla mnie to nie jest dyskusja). Sam napisalem ze mam dokladki, a wolalbym oryginalne. Zreszta chyba to byl wogole moj pierwszy problem jaki na tym forum napisalem. Mozna sobie poszukac. Pozatym tutaj w pewnym momencie sie skonczyla merytoryka - chocby przyklad placzu ze ksenon jest w ryflach...sa palniki D2R ktore wlasnie sa zrobione do lamp ryflowanych (nie bede opisywal czym sie roznia w budowie D2S od D2R bo mi sie nie chce). Ogolnie to nawet widze ze niektorym sie nie chce czytac co pisza inni tylko od razu jada ze swoimi teoriami i bluzgami (vide - testy drogowe jak sie ma dokladane ksenony - ja takie testy robilem. Mijalem sie ze swoim. Jechalem przed swoim. O tym tez napisalem). Bylo spokojnie i merytorycznie. Wymienialismy sie pogladami i spostrzezeniami, a pozniej przyszla ekipa, ktora twierdzi to czy tamto, wyzywa innych i tak dalej. To nie jest dyskusja a chlew. Koniec i kropka.
MŁYNEK
Posty: 143
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13

Post autor: MŁYNEK »

Klosiak pisze:Ogolnie to nawet widze ze niektorym sie nie chce czytac co pisza inni tylko od razu jada ze swoimi teoriami i bluzgami (vide - testy drogowe jak sie ma dokladane ksenony - ja takie testy robilem. Mijalem sie ze swoim. Jechalem przed swoim. O tym tez napisalem).
To powiedz mi po jakiego grzyba zakłada fabryka takie drogie xenony, niech kopią od Chińczyków HIDY za 100 parę złotych i będzie cacy... ;-)
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

MŁYNEK pisze:To powiedz mi po jakiego grzyba zakłada fabryka takie drogie xenony, niech kopią od Chińczyków HIDY za 100 parę złotych i będzie cacy... ;-)
A myślisz gdzie Hella ,Osram czy Philips mają swoje fabryki w Europie ??
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
MŁYNEK
Posty: 143
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13

Post autor: MŁYNEK »

bonifacq, a co ma piernik do wiatraka?
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

MŁYNEK pisze:To powiedz mi po jakiego grzyba zakłada fabryka takie drogie xenony, niech kopią od Chińczyków HIDY za 100 parę złotych i będzie cacy...
Nie jestem ksiegowym i nie wiem skąd biorą ceny za wyposażenie. O tym tez pisalem wczesniej. Moze faktycznie to wszystko fabrycznie zakladane jest naprawde super ekstra i tyle kosztuje, a moze fabryka zaklada spryskiwacze i automatyczne poziomowanie po to zeby bylo jakies uzasadnienie ze ksenony sa jakies pare tysiaczkow drozsze od zwyklych lamp. Ze palniki sa drozsze to rozumiem, ze przetwornice musza byc dobre i swoje kosztuja tez. Moze faktycznie kieruja sie tylko i wylaczenie bezpieczenstwem na drodze, a moze lobbuja przepisy tak zeby na starcie doplacac wieksza kase za ksenony i tyle. Pozatym skad wiesz co zaklada fabryka? Moze kupuja od kogos za grosze, a potem maja 10x przebicie?

Ja mam u siebie przetwornice Hella + palniki Philipsa (czyli chyba tak samo jak jest montowane w oryginale).

A pytanie ktore zadales jest o tyle ciekawe ze marze na czesci narzucane przez ASO sa kosmiczne i ja do konca bym nie wierzyl w to ze jak cos kosztuje 10 000 zl w ASO to jest to najlepsze i basta ;-)

Tak samo w tym temacie jest EOT z mojej strony bo nie widze sensu dalej dyskutowac.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości