Montaz zestawu Xenonow w W210

Tutaj będą fotorelacje i opisy własnoręcznych napraw.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

elegance pisze:..... do jego lamp pomylił pojęcia wypadku, a kolizji. Kolizja kończy się ukaraniem mandatem, ew. wnioskiem do sądu o rozstrzygnięcie winy, a wypadek - konkretnie jest spowodowanie kończy się już tylko w sądzie i nie jest wykroczeniem, a przestępstwem.
O.K Na temat wypadku sie nie wypowiadam bo nigdy nie miałem , :-/
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
Awatar użytkownika
elegance
Posty: 758
Rejestracja: 7 lut 2009, o 23:24
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: elegance »

bonifacq pisze:
elegance pisze:..... do jego lamp pomylił pojęcia wypadku, a kolizji. Kolizja kończy się ukaraniem mandatem, ew. wnioskiem do sądu o rozstrzygnięcie winy, a wypadek - konkretnie jest spowodowanie kończy się już tylko w sądzie i nie jest wykroczeniem, a przestępstwem.
O.K Na temat wypadku sie nie wypowiadam bo nigdy nie miałem , :-/
I nigdy Ci nie życzę... ale każdą rzecz trzeba brać pod uwagę.
Mercedes-Benz W210 E290TD 1997r. Automat Kombi Elegance x 2 :)

Na GG często niewidoczny :)

viewtopic.php?t=10309
adaso1
Posty: 240
Rejestracja: 3 mar 2008, o 22:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: adaso1 »

elegance pisze:Spryskiwaczy nie trzeba mieć, nie ma żadnych przepisów, które tego nakazują, jeśli są to pokaż mi konkretny artykuł.
Prosze bardzo.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 18 września 2009 r.
w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach
Załącznik nr 1
WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY I KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

Dział I

Tabela: przedmiot i zakres badania, czynności kontrolne, metody oceny stanu technicznego pojazdu oraz kryteria uznania stanu technicznego pojazdu za niezgodny z warunkami technicznymi
4. ŚWIATŁA.
4.1.5. Urządzenia samopoziomujące strumień światła (jeżeli wymagane
Czynności kontrlone: Oględziny.
Kryteria negatywne: Brak urządzenia samopoziomującego w przypadku reflektora z wyładowczym źródłem światła (ksenonowe).

4.1.6. Urządzenia do oczyszczania powierzchni reflektora (jeżeli są wymagane)
Oględziny i sprawdzenie działania.
Brak lub nie działa urządzenie do oczyszczania powierzchni reflektora.
Miałem fajne auto "na oku": E 320T CDI 2000r. :)
Poprzednio: E 220T CDI 2000r. Aktualnie: E420 CDI
P.S. Pozdrawiam Tych wszystkich, co mnie pozdrawiają ;) :)
roberts150

Post autor: roberts150 »

bonifacq pisze:
elegance pisze:Równie dobrze ubezpieczalnia może nie wypłacić odszkodowania... podstawę mają
miałem kilka stłuczek i żaden ubezpieczyciel nie robił mi z powodu HID - ów jakiś problemów ,, winę orzeka policjant , auto ma waży przegląd wiec jest sprawne zdaniem diagnosty :!: , Ch..., im do moich lamp :!:
Kolego przy stłuczce tak jest , bo kasa którą ma wypłacić TU jest niewielka ... zazwyczaj kilka ... kilkanaście tyś . Problemem większym jest wypadek gdzie TU poza pokryciem kosztów naprawy auta musi jeszcze wypłacić po kilkadziesiąt tysięcy za uszczerbek na zdrowiu itd. kilku osób podróżujących autem . Uwierz mi znam ten temat , chociaż nie dotyczący HID-ów .
Gnoje węszą wszędzie ! Byle pierdoła i cała procedura stoi w miejscu !
Masioe
Posty: 436
Rejestracja: 16 sty 2010, o 20:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Masioe »

Uczepiliście się tych HID`ów jak wiecie co... co ma wypadek do hida w tym temacie?!
i tak je będą montować i tak... nic nie zmienisz jeden z drugim takim gdybaniem....

BTW..... Klosiak na zwykłej stacji diagnostycznej Ci ustawili te lampy czy po znajomości ? bo z tym ustawieniem to mam problem bo tylko przełożyłem z żarówek na palniki i obniżyłem trochę na el, regulacji;/ niestety biją w dół
W163 430 1999' LPG
Citroen C5 kombi 2,0 16V
W210 2,2 CDI 2000` polift :] 143KM sedan
WDB2100061B201838/ tel 726006065
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Masioe pisze:Klosiak na zwykłej stacji diagnostycznej Ci ustawili te lampy czy po znajomości ?
Pojechałem na stacje i powiedziałem diagnoście, żeby mi ustawił światła. Postawił maszynke, coś tam pokrecił przy lampach i powiedział, że jest OK. Dałem mu za to 20zł. Nie wiem. Może miałem farta. Potem byłem na innej stacji (ale to już po znajomości - od razu wyjaśniam - byłem w celu sprawdzenia zawieszenia i hamulców) i inny diagnosta powiedział, żę swiatła są ustawione OK...może nawet trochę za nisko jak na jego gust. Ale juz nic nie zmieniałem.
MŁYNEK
Posty: 143
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13

Post autor: MŁYNEK »

A co ma piernik do wiatraka... czy Wy naprawdę nie widzicie jak oślepiacie na tych HIDach w mijaniach innych?????
Możecie sobie tłumaczyć i udowadniać, ustawiać itd... wielkie G to daje i tak oślepiacie w zwykłych kloszach, w soczewce jeszcze ujdzie ale w ryflowanych szkłach nie ma ch... żeby nie oślepiać.
Weźcie auto kolegi i niech kolega jedzie z przeciwka waszym - zobaczycie jak "nie oślepiacie"...

Ja takim sk....om zaraz daję po gałach długimi, jednego nawet na parkingu ścigłem i powiedziałem kmiotowi co o nim myślę.

Całe szczęście, że coraz częściej policjanci na to zwracają uwagę.

Co do tych tańszych i tych droższych zestawów HID, żarniki z tych drogich i tych tanich są takie same! Zmieniają się tylko przetwornice. Mam kolegę który sprowadza ten shit od Chinczyków i dosyć dokładnie wiem z czym się to je...

EDIT: ostrzeżenie, za przekleństwa
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2010, o 17:23 przez MŁYNEK, łącznie zmieniany 3 razy.
Masioe
Posty: 436
Rejestracja: 16 sty 2010, o 20:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Masioe »

MŁYNEK pisze:powiedziałem kmiotowi co o nim myślę.
A myślisz że oni coś z tego sobie robią że mu nawtykasz?
weźcie się czepcie tych co są cwani i wsadzają 100W żarówki :] a o nich jakoś cisza... ciekawe...

Dzisiaj podjadę na stację i zobaczę jak to się prezentuje w maszynce :] albo mi ustawi albo wygoni :D hehe :P
W163 430 1999' LPG
Citroen C5 kombi 2,0 16V
W210 2,2 CDI 2000` polift :] 143KM sedan
WDB2100061B201838/ tel 726006065
MŁYNEK
Posty: 143
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13

Post autor: MŁYNEK »

Masioe pisze:
MŁYNEK pisze:powiedziałem kmiotowi co o nim myślę.
A myślisz że oni coś z tego sobie robią że mu nawtykasz?
weźcie się czepcie tych co są cwani i wsadzają 100W żarówki :] a o nich jakoś cisza... ciekawe...

Dzisiaj podjadę na stację i zobaczę jak to się prezentuje w maszynce :] albo mi ustawi albo wygoni :D hehe :P
Ano raczej niech da, ale niech skurczybyk wie co o tym ja sądzę...
Gnojek zaczął coś mi przed autem sapać, jak wysiadłem to zaczął się szybko oddalać (może dlatego, że mam prawie 2m i ponad 110kg wagi :lol: )

Na moje oko xenon bardziej oślepi aniżeli taka żarówka 100W, ponieważ konstrukcja żarówki jest taka sama jak w oryginale, a w hid tak jak panu szang mu-ling wyda...
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

MŁYNEK pisze:Ja takim sk....om zaraz daję po gałach długimi, jednego nawet na parkingu ścigłem i powiedziałem kmiotowi co o nim myślę.
To widzę że kozak jesteś na ulicy. Tylko uważaj żebyś sie kiedyś nie przejechał z tym kozaczeniem . :-x . jesteś psem (policjantem ) że zatrzymujesz ludzi wykrzykujesz im swoje mądrości ??!! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x kiedyś powiesz za dużo do nieodpowiedniej osoby i wrócisz do auta z płaczem
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
Masioe
Posty: 436
Rejestracja: 16 sty 2010, o 20:43
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Masioe »

bonifacq
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: BRAWO !!!

Przed kompem każdy cwaniak... a później się kuli jak jeż na drodze :P
Ja już się niewypowiadam bo nerwosol mi się skończy a jeszcze warna dostanę i po co :P
Relacja pierwsza klasa odnośnie montarzu :] chociaż ja nie montowałem przetwornic w błotnik tylko wykorzystałem jedną ze śrub od zamykania klapy przy zamkach :D także przetwornice są za przednim pasem dobrze mowię? za tą blachą z tabliczką znamionową :P
W163 430 1999' LPG
Citroen C5 kombi 2,0 16V
W210 2,2 CDI 2000` polift :] 143KM sedan
WDB2100061B201838/ tel 726006065
MŁYNEK
Posty: 143
Rejestracja: 28 lut 2010, o 23:13

Post autor: MŁYNEK »

bonifacq, jak mam dostać to dostanę... jak na razie jeszcze się taki nie znalazł, dostałem raz od 3 gości... chcesz spotkać się na jakimś sparingu? :mrgreen:

Policjantów lubię i szanuje ich robotę.
Z psem to sobie kolego wyjdź na spacer może Ci się dotleni pod kopułą i przestaniesz wypisywać głupoty... tylko uważaj, żebyś dresiku sobie nie pobrudził ;-)

Nie będę nazywał po imieniu takich ludków z hidami którzy maja głęboko w d... innych kierowców bo przecież liczy się tylko on i to co on widzi przed swoja furmanką....
Awatar użytkownika
bonifacq
Posty: 2439
Rejestracja: 17 sty 2009, o 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bonifacq »

[ Dodano: 2010-09-08, 17:55 ]
MŁYNEK pisze:. chcesz spotkać się na jakimś sparingu? :mrgreen:
MŁYNEK, napisz tylko gdzie i kiedy :mrgreen:
Mercedes W210 2.2D BMW E39 525i BMW E60 525i
Awatar użytkownika
jjankiello
Doradca
Posty: 2114
Rejestracja: 2 gru 2008, o 10:16
Lokalizacja: Szczecin, PL

Post autor: jjankiello »

Marna ta Wasza dyskusja powyżej, ale się wypowiem...

W większości przypadków z oślepianiem przez HIDy jest problem w postaci doboru palników.
Większość domorosłych "tjunerów" kupuje przynajmniej 6000K, a najlepiej 8000K, które prócz tego, że dają całkiem białe światło (czasem wpada w niebieskie), bo "wygląda super", to nikczemnie oślepiają innych, a sam kierowca niewiele więcej widzi, niż na dobrych H4/H7...
I to wcale nie zależy od kloszy ryflowanych (do nich są palniki D2R) czy soczewkowych (palniki D2S). Sam mam w S202 oryginalny zestaw ksenonów z kloszami ryflowanymi, palniki 4200K. I nikogo nie oślepiają - fakt, świecą mocno i to widać z daleka, ale nie oślepiają. Sprawdziłem osobiście, włącznie z widokiem mojego auta w lusterku wstecznym... i nie ma różnicy w widoczności zza kierownicy czy jedzie się w deszczu, czy po suchej drodze... :idea:
Spróbujcie pojechać w deszczu na palnikach 8000K :lol: :mrgreen: :lol:
W201 2.0D,'90, 716.4, perlmuttgrau
S202 2.5TD,'98, 722.6, schwartz - EX
S203 2.7CDI,'02, 722.6, cubanite silver - NA SPRZEDAŻ
Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
Awatar użytkownika
mesio14
VIP
Posty: 4170
Rejestracja: 9 maja 2009, o 12:46
Lokalizacja: pleszew

Post autor: mesio14 »

Tak jak mówił Kargul,wielki do nieba głupi jak trzeba' :lol:
E 270 CDI 2000r, lift, manual
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości