Wymiana radia

Rozmowy o nagłośnieniu, telefonach, nawigacji w Okularach.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kubokus
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2008, o 14:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wymiana radia

Post autor: kubokus »

Może temat już był. Nie znalazłem. :-|

Chcę wstawić radio z możliwością odtwarzania mp3. Czy jest tak możliwość(jakie radia).
Czy Mercedes produkuje fabryczne radia z mp3.

Czy dać sobie spokój... Wersja auta jak w podpisie.
Mercedes E220 CDI kombi rok 1999 Avantgarde automat
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

tak sa takie radia firmy becker, odtwarzaja cd z mp3. mozna zmieniarke podlaczyc. jako, ze fabryczne to sterowane przyciskami z kierownicy i zintegrowane z telefonem.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
sol9
VIP
Posty: 216
Rejestracja: 21 maja 2008, o 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sol9 »

fabek pisze:tak sa takie radia firmy becker, odtwarzaja cd z mp3. mozna zmieniarke podlaczyc. jako, ze fabryczne to sterowane przyciskami z kierownicy i zintegrowane z telefonem.
Sprawa j.w. oraz pytanie: czy pokazane na foto radyjko mozna zastapic dowolnym Beckerem z MP3 ?? - zgodne złacza do auta i zmieniarki ??

(zdjecie przykladowe)
Załączniki
544307765.jpg
pozdr
zzz

s320 cdi
adaso1
Posty: 240
Rejestracja: 3 mar 2008, o 22:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: adaso1 »

To radio nie działa ze sterowaniem w kierownicy, obsługuje wszystkie (oryginalne MB)urządzenia poprzez pętle światłowodową. Czyli jeśli nie masz zmieniary, zestawu do telefonu, systemu BOSE, itd to możesz je zastapić dowolnym radiem.
Miałem fajne auto "na oku": E 320T CDI 2000r. :)
Poprzednio: E 220T CDI 2000r. Aktualnie: E420 CDI
P.S. Pozdrawiam Tych wszystkich, co mnie pozdrawiają ;) :)
iskat1973
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2009, o 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iskat1973 »

sol9 pisze:
fabek pisze:tak sa takie radia firmy becker, odtwarzaja cd z mp3. mozna zmieniarke podlaczyc. jako, ze fabryczne to sterowane przyciskami z kierownicy i zintegrowane z telefonem.
Sprawa j.w. oraz pytanie: czy pokazane na foto radyjko mozna zastapic dowolnym Beckerem z MP3 ?? - zgodne złacza do auta i zmieniarki ??

(zdjecie przykladowe)
A czy do takiego radia ( 2 posty powyżej ) można podłączyć z zewnątrz inny naped np. do odtwartzania cd - discmena ??? Jadę w daleką odróż na urlop a wszystkie kasety zutylizowalem pare lat temu. Na codzień wystarcza mi radio ale w drodze połuchałbym jakieś muzyczki....pozdro....
Licencjonowany taksiaarz z Wawy od 12 lat jeżdżący tylko mercami.
E 220 cdi kombi 2002 budyń
wdb2102061x092802
Awatar użytkownika
sol9
VIP
Posty: 216
Rejestracja: 21 maja 2008, o 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sol9 »

adaso1 pisze:To radio nie działa ze sterowaniem w kierownicy, obsługuje wszystkie (oryginalne MB)urządzenia poprzez pętle światłowodową. Czyli jeśli nie masz zmieniary, zestawu do telefonu, systemu BOSE, itd to możesz je zastapić dowolnym radiem.
To (Becker3100) radio JEST STEROWANE Z KIEROWNICY.
Zmieniarke obsluguje poprzez swiatlowod (szyna D2B).
pozdr
zzz

s320 cdi
iskat1973
Posty: 126
Rejestracja: 30 mar 2009, o 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iskat1973 »

sol9 pisze:
adaso1 pisze:To radio nie działa ze sterowaniem w kierownicy, obsługuje wszystkie (oryginalne MB)urządzenia poprzez pętle światłowodową. Czyli jeśli nie masz zmieniary, zestawu do telefonu, systemu BOSE, itd to możesz je zastapić dowolnym radiem.
To (Becker3100) radio JEST STEROWANE Z KIEROWNICY.
Zmieniarke obsluguje poprzez swiatlowod (szyna D2B).
Światłowód,szyna D2B,elektronika i inne pierdoły ...ale co z tego wynika ??? Nie znam sie na tym.Ja chcę fizycznie podłączyć np discman z radiem tak by za jego pośrednictwem dżwięk popłynął z głośników. A co mnie tam interesuje szyna D2B,ze sterowania z kierownicy też mogę zrezygnować. Czy z tyłu radia za pomoce jakieś wtyczki,redukcji czy też nie wiem czego można podłączyć np. discmana ? Jeśli nie to koniec tematu i nie zawracam gitary.........
Licencjonowany taksiaarz z Wawy od 12 lat jeżdżący tylko mercami.
E 220 cdi kombi 2002 budyń
wdb2102061x092802
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

najprosciej bedzie to zrobic przez transmitter fm:

http://allegro.pl/item608725204_transmi ... pilot.html
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
Awatar użytkownika
sol9
VIP
Posty: 216
Rejestracja: 21 maja 2008, o 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sol9 »

To (Becker3100) radio JEST STEROWANE Z KIEROWNICY.
Zmieniarke obsluguje poprzez swiatlowod (szyna D2B).[/quote]

Światłowód,szyna D2B,elektronika i inne pierdoły ...ale co z tego wynika ??? Nie znam sie na tym.Ja chcę fizycznie podłączyć np discman z radiem tak by za jego pośrednictwem dżwięk popłynął z głośników.** A co mnie tam interesuje szyna D2B,ze sterowania z kierownicy też mogę zrezygnować. Czy z tyłu radia za pomoce jakieś wtyczki,redukcji czy też nie wiem czego można podłączyć np. discmana ? Jeśli nie to koniec tematu i nie zawracam gitary.........[/quote] -----------------> N-I-E

**OK, wiec nie ma co zawracac glowy beckerem, najprosciej kupic Soniaka ,Pioneera albo Kenwood z Media markt.200-300 pln max.Kenwooda mialem-gra LEPIEJ niz becker 3100(wspomniany). Kupic radyjko z CD+mp3 oczywiscie.
pozdr
zzz

s320 cdi
Awatar użytkownika
wasiliew
Doradca VIP
Posty: 3484
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wasiliew »

fabek pisze:najprosciej bedzie to zrobic przez transmitter fm:

http://allegro.pl/item608725204_transmi ... pilot.html
Jak taki transmiter to koniecznie z regulacją głośności w transmiterze.

A jak chcesz CD podłączać to może być jeszcze to

http://allegro.pl/item607262573_kaseta_ ... d_mp3.html

pozdr
Jest W203 C180T kompressor
.:WDB2032461F829195:.

ex W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
.:WDB2102351A504364:.
wladek.1947
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2009, o 20:47
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: wladek.1947 »

Serdecznie pozdrawiam Wszystkich. Wiem że to forum przeznaczone jest dla właścicieli W210, ja jestem posiadaczem ML-a W163 ale wierzę że tutaj otrzymam radę. Mój ML sprowadzony został z USA jego oryginalne radio z wyświetlaczem i systemem Bose nie posiada nawigacji w związku z powyższym zakupiłem nawigację COMAND 2 i chciałbym ją zabudować. Bardzo proszę o wskazanie mi warsztatu lub kogoś kto mógłby to zrobić z terenu woj. śląskiego lub małopolskiego /serwis w Szopienicach odpadł/ . Serdeczne dzięki.
jaspaj
Posty: 78
Rejestracja: 29 gru 2009, o 23:09
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: jaspaj »

Witam.Mam pytanie odnośnie zmieniarki.Jaka będzie pasowała do mojego radia i czy wogole takowa można podłączyć?Radio to Audio 10 cd(na panelu znajduje sie przycisk cdc) z trzema kostkami z tyłu + światłowód.Pod światłowód podłączony jest moduł tel. który znajduje się w bagażniku(nie chciałbym rezygnować z niego).Wszystkie kostki są oczywiście zajęte
Po włczeniu radia i szybkim przyciśnięciu przycisku cdc pokazuje sie napis no cdc..Auto jest z 2002 r w210.
Proszę o pomoc.
Załączniki
tył
tył
przód
przód
w210 '02 2.7 CDI Elegance
WDB2102161X080104
zamiana na
s211 '06 3.0 v6 avangard
WBD2112201B038542
adaso1
Posty: 240
Rejestracja: 3 mar 2008, o 22:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: adaso1 »

jaspaj pisze:Witam.Mam pytanie odnośnie zmieniarki.Jaka będzie pasowała do mojego radia i czy wogole takowa można podłączyć?Radio to Audio 10 cd(na panelu znajduje sie przycisk cdc) z trzema kostkami z tyłu + światłowód.Pod światłowód podłączony jest moduł tel. który znajduje się w bagażniku(nie chciałbym rezygnować z niego).Wszystkie kostki są oczywiście zajęte
Po włczeniu radia i szybkim przyciśnięciu przycisku cdc pokazuje sie napis no cdc..Auto jest z 2002 r w210.
Proszę o pomoc.
viewtopic.php?t=1853
Miałem fajne auto "na oku": E 320T CDI 2000r. :)
Poprzednio: E 220T CDI 2000r. Aktualnie: E420 CDI
P.S. Pozdrawiam Tych wszystkich, co mnie pozdrawiają ;) :)
jaspaj
Posty: 78
Rejestracja: 29 gru 2009, o 23:09
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: jaspaj »

Czyli ma to wyglądać mniej więcej tak,że kabel światłowodowy który dochodzi do modułu tel. trzeba rozdzielić w kostce?Z tej samej kostki ma iść światłowód do zmieniarki i ten oddzielony wcześniej kabel od modułu idzie również do zmieniarki,tak?
A jak się mają kolory światłowodów do tego?
Jest jakaś zasada który ma być gdzie?
Kolejność podłączenia modułu i zmieniarki w pętli ma znaczenie,czy nie?
I co z zasilaniem do zmieniarki? Ta mała kostka w zmieniarce to chyba zasilanie,tak?
Skąd je najlepiej pociągnąć?
Ostatnia sprawa to jaki model zmieniarki będzie odpowiedni bo na światłowody z tego co się orientuje są z różnymi wtykami?Czy kierować się przy zakupie właśnie rodzajem podłączenia czyli kostki?
Ja mam kostki takie jak na zdjęciu.
Dodatkowy kabel światłowodowy tez mam z identyczną kostką.
Załączniki
zmieniarka z wtykiem na światłwód innym niż mój kabel
zmieniarka z wtykiem na światłwód innym niż mój kabel
zmieniarka z wtykiem na światłowód pasującym do mojego kabla od modułu
zmieniarka z wtykiem na światłowód pasującym do mojego kabla od modułu
kostka
kostka
w210 '02 2.7 CDI Elegance
WDB2102161X080104
zamiana na
s211 '06 3.0 v6 avangard
WBD2112201B038542
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Wszystko to jest ważne.Dokładnie przestudiuj tą ściągawkę i pamiętaj, jeden błąd i ktoś może kodować taki układ miesiąc i nie zakoduje, a trzeba koniecznie na Star Diagnosis.Tak samo jeden błąd w cięciu pętli czy złamanie przewodu i 490-600 zł. za najprostsze połączenie.Układy pętli i kodowania podałem tylko dla 210, dla innych modeli są inne.Czytając Twój post radzę Ci
zlecić tą operację warsztatowi.
Załączniki
W210 Sieć D2B (światłowód)..jpg
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości