Do Oceny

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Scoopex
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2010, o 23:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Do Oceny

Post autor: Scoopex »

Hej!

Przymierzam się do kupna takiej gwiazdki, niedawno taką sprawił sobie Tata i po przejechaniu kilkuset kilometrów stwierdziłem że to jest to :)

Dla przykładu, co możecie powiedzieć o tych?
http://moto.allegro.pl/item1179746317_m ... kazja.html
http://otomoto.pl/mercedes-e-280-avantg ... 70038.html
http://otomoto.pl/mercedes-e-230-elegan ... 44388.html

Gdyby ktoś był uprzejmy napisać mi w jakim przedziale cenowym można dostać zadbanego w210 w gazie (bądź do założenia, z dobrze znoszącym go silnikiem) z silnikiem 2.3-2.8? Czy może ktoś ma na oku jakieś dobre oferty z allegro sprawdzone? ;-)
Awatar użytkownika
topol
Posty: 291
Rejestracja: 15 lut 2008, o 13:48
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post autor: topol »

Scoopex, gaz lepiej założyć samemu, wiesz co i gdzie zakładasz, a tak to nie wiesz czy poprzedni właściciel przypadkiem nie "oszczędzał" na wszystkim... zwłaszcza należy unikać takich ze świeżo założoną instalacją gazową, nie ma dobrych wujków, raczej próbuje podnieść atrakcyjność niesprzedającego się samochodu, ale należy założyć, że zrobił to "po taniości" :!: albo instalacja jest źle założona i silnik szykuję się do ostatniej podróży w krainę wiecznych autostrad....... :-P

pierwszy właśnie z 3 miesięczną instalacją gazową, patrz punkt wyżej.
drugi krzywy jak diabli i moim zdaniem po taksówce (belgijskiej na przykład, tam są ciemne), przebieg niewiarygodny moim zdaniem.
trzeci, przebieg to tak przynajmniej 2 razy większy, moim zdaniem. java beige to ładne wnętrze, ale jednak niezbyt praktyczne, zwłaszcza kierownica.
topol
MB 420 SEC '87
MB A150 BlueEfficiency '09
MB C180 T '98 + LPG AKME - sprzedana...
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

topol pisze:moim zdaniem po taksówce (belgijskiej na przykład, tam są ciemne), przebieg niewiarygodny moim zdaniem.
W Belgii jeżdżą ciemne taxi, ale w dieslu, a nie prawie 3l benzynie i większość jak nie wszystkie mają skórę. Ten w drugim linku ma pokrowce ala skóra lub fotele miał obszywane - zresztą kiepsko.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
Awatar użytkownika
topol
Posty: 291
Rejestracja: 15 lut 2008, o 13:48
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post autor: topol »

kowal755 pisze:
topol pisze:moim zdaniem po taksówce (belgijskiej na przykład, tam są ciemne), przebieg niewiarygodny moim zdaniem.
W Belgii jeżdżą ciemne taxi, ale w dieslu, a nie prawie 3l benzynie i większość jak nie wszystkie mają skórę. Ten w drugim linku ma pokrowce ala skóra lub fotele miał obszywane - zresztą kiepsko.
z reguły w dieslu, ale spotkałem i S500 na taxi, chociaż to było w Luksemburgu...
faktem jest, że benzynę na taryfie jest rzadkością.
Zresztą, to może być też niemiecka taryfa po zdjęciu folii.
topol
MB 420 SEC '87
MB A150 BlueEfficiency '09
MB C180 T '98 + LPG AKME - sprzedana...
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

W Niemczech to już przesadziłeś. Owszem jeżdżą tam na taxi duże benzyny, ale okulary tylko diesel - nie ważne czy kolor oryginał czy oklejony.
Ogólnie tam na taxi w benzynie to można spotkać jakieś S-ki, X5 - tego typu samochody. Może mało widziałem, ale nie widziałem W210 w Niemczech w kremie na taxi z silnikiem benzynowym pod maską.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
Scoopex
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2010, o 23:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Scoopex »

Dzięki za tak szybką reakcję i pomoc! :-o

W takim razie wysuwa się kolejna prośba z mojej strony, czy są jakieś egzemplarze godne uwagi na allegro i czy w tej cenie w ogóle mogę kupić coś porządnego? Czy rozglądać się raczej za czymś starszym? (w124) ? ;-)
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

W tej cenie odpuściłbym W210.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

-Pierwszy - sprzedaje dobry wujek co 3 m-ce temu wykosztował sie na założenie LPG a teraz nagle sie rozmyslił i auto sprezdaje....instalacja pewnie chodzi miodzio..
-Drugi- wyglada juz na trochę zmęczony, sprawdziłbym w karcie pojazdy czy nie wbite jest taxi..
-Trzeci- nawet mi się podoba,wyglada zdrowo na zdjeciu, cena niska bo rocznik 95,ktos chce sprzedac a nie bujac sie z nim na allegro w nieskończoność, ciemne auto z jasna tapicerką - pojechałbym go obejrzeć. wg mnie ciekawe auto, bład w opisie- ESP nie ma, jaj juz to ASR
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Scoopex
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2010, o 23:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Scoopex »

A co w tej cenie spod znaku gwazdy warto kupić? Albo ile trzeba dozbierać żeby się zdecydować na w210? :-> Zastanawiałem się nad w124coupe, ale czy wartko się pakować w takie roczniki?
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Ja bym oglądnał te 3 auto z ogłoszenia, wyglada ok, cena niska, mozna zawsze doinwestowac. Stan tech sie liczy i dobre blachy.

Co do 124 coupe to auto dla malolata, (czytaj nie rodzinne ;-) ) nie ma w sobie tej urody co sedan , za coupe 124 w dobrym stanie zapłacisz; gazu nie wstawisz do niego bo 124 źle tolerują gaz,- a widze że chcesz oszczednie bo szukasz z LPG,pozatym to stare auto, jak nie kupisz od pasjonata który dbał to kto Ci zareczy jak ktoś traktował tego automat i innepodzespoły- czym auto starsze tym ma gorszego własciciela,spod świateł palenie gumy norma, wystarczy wejsc na youtube zeby zobaczyc jak sie paluje oldtimerami... ale to zrobisz jak zechcesz...Jak ma być oszczdnie to bym brał diesla w oku ;-)
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Scoopex
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2010, o 23:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Scoopex »

No tak właśnie myślałem żeby darować sobie 124coupe, przez to rozglądam się za w210, aczkolwiek jakoś nie przemawia do mnie diesel :( Wolę już kupić benzynę z gazem... Wielkie dzięki merlin za pomoc :) Tylko jakbyś był uprzejmny jeszcze mi napisać mniej więcej w jakich cenach można kupić starsze zadbane roczniki, czy to jest loteria? Bo tutaj cena jest dosyć mała, z Katowic mam trochę daleko i nie wiem co robić :( Ta kierownica była oryginalnie w takim kolorze?
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Scoopex pisze:jakoś nie przemawia do mnie diesel :( Wolę już kupić benzynę z gazem...
No do mnie np nie przemawia benzyna z LPG, ale to kazdy robi jak zechce...Jak ktos lubi jezdzic na stacje co 2 dni i tankowac mała butle, albo rozwiazywac problemy z instalacja załaozoną 3 m-ce temu przez poprzedniego wlasciciela to czemu nie....
Scoopex pisze:Tylko jakbyś był uprzejmny jeszcze mi napisać mniej więcej w jakich cenach można kupić starsze zadbane roczniki, czy to jest loteria?
tak jak widzisz ładne auto z 3 ogłoszenia za 14 tys rocznik 1995 230E + lpg, przelot 273 wg mnie wygląda na niekręcony, ogolnie zadbany i niezapuszczony.
Czesto zadbane sa golasy z małym wyposażeniem i małym silnikiem, czasem dobrze utrzymane auto sie trafia.Albo rocznikowo starsze ale dobrze utrzymane tak jak w przypadku wyżej- 1995 230E 273 tys przelotu.Chyba lepiej kupic zadbane auto niz zajeżdzonego paścia z wypasem który nie działa i co chwilę są jakieś kłopoty
Scoopex pisze:Ta kierownica była oryginalnie w takim kolorze?
tak kierownica wyglada na wersje od tej tapicerki i deski rodzielczej
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, o 19:02 przez merlin, łącznie zmieniany 2 razy.
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

Za W210 te starsze no minimum te 20tyś. zł - licząc na jeszcze jakiegoś wyposażenie, a nie golas.
Co do W124 Coupe - piękny samochód, dostępne były już z takim wyposażeniem jakie np. ja bym chciał czyli skóra, klima, grzane fotele, el. fotele z pamięcią itp. Jednak jest pewien minus. Za zadbane Coupe i to nie tylko w opisie trzeba dać tyle co za ładnego poliftowego okulara. No i na koniec, szkoda gazować takiego klasyka. Rozumiem takie W210 z silnikiem do 3l gazować, ale nie W124 w Coupe.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
Scoopex
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2010, o 23:46
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Scoopex »

No to już się pogubiłem, tu 14 tysięcy a tu 20 tysięcy, więc jak to w końcu jest? :( Bo nie chciałbym się wpakować w skarbonkę bez dna :P
Awatar użytkownika
kowal755
Doradca
Posty: 2490
Rejestracja: 16 lut 2010, o 16:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kowal755 »

Kupować za 14 jest trochę ryzykowne. Wiadomo, im więcej tym lepiej dla Ciebie - choć nie zawsze.
Za ile byś nie kupował i tak musisz dokładnie sprawdzić wszystko co możliwe.
Mercedes E220 CDI, sedan, 2002r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości