Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Dzimi
Posty: 10
Rejestracja: 6 cze 2010, o 12:37
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: Dzimi »

Witam Panowie z czystej ciekawości was chce się zapytać
Czy ktoś z was ma sprawdzone zimowki do naszych gwiazdek na tylną oś ?
Dzis spadł pierwszy śnieg, typowo kopki i nie dałem rady podjechać pod sporą górkę u mnie w mieścinie i miałem problem na skrzyżowaniach, co oznacza że zimowki są do duszy, ktoś może mi doradzić co mam kupić nowego ? Może macie jakieś sprawdzone marki ? Do tego czy odrzucenie że 100kg do bagażnika coś pomoże? Bo mogę się domyślać że też lekko tył robi swoje i opona nie ma oporu by móc się przykleić do powierzchni, proszę o odpowiedź co polecacie na zimę i autostrady także, bo sporo kilometrów robię po tych drogach także

Pacjent to w210 3.2 cdi kombi a opona dość nietypowy rozmiar bo 215/65 r16
Pozdrawiam
Dzimi
maskek
Posty: 180
Rejestracja: 22 cze 2014, o 02:31
Lokalizacja: wwa

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: maskek »

Najlepsza zimowka jaka miałem to Dębica frigo 2, za to taksówkarz z którym kilka razy jeździłem po zasypanym szczyrku polecał ,,ordynarne nalewki głośne jak diabli na asfalcie, Ale wszędzie wjade,,. I faktycznie w124 rządziło sobie na nic bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: tonidriver »

Nalewki miałem raz i można je sobie wsadzić. Co do wagi to mam akurat na ośce 10 ton i też miałem problemy z ruszeniem także te 100kg to sobie daruj bo to tylko dodatkowe obciążenie które trzeba ruszyć do przodu.
KKrzysztof
Posty: 106
Rejestracja: 4 gru 2017, o 18:40
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: KKrzysztof »

ja teraz mam Klebery i jest spoko, natomiast nalewki to jak z oponami są dobre i złe.
Moje nalewki używałem przez 3 lata i ogólnie głośne, jak bym startował samolotem natomiast śnieg to gryzły jak by go lubiły :)
Ja miałem chyba profile jak dobrze pamiętam.
maskek
Posty: 180
Rejestracja: 22 cze 2014, o 02:31
Lokalizacja: wwa

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: maskek »

Też mam klebery na blotku posniegowym i świeżym sypkim, kaluzach i mokrych jezdniach radzą sobie bdb, tylko są strasznie głośne.
KKrzysztof
Posty: 106
Rejestracja: 4 gru 2017, o 18:40
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: KKrzysztof »

maskek pisze:Też mam klebery na blotku posniegowym i świeżym sypkim, kaluzach i mokrych jezdniach radzą sobie bdb, tylko są strasznie głośne.
to moje muszą być inny model bo są spoko, chociaż lato też mam Klebery może przywykłem :) a do poprzednich nalewek wszystko jest ciche :)
JokeRq1337
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2015, o 21:10

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: JokeRq1337 »

Myślę, że ten test wszystko wyjaśni i będziesz miał obraz które opony zachowują się najlepiej.
https://www.youtube.com/watch?v=S_KZWglOrD0
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: perzu126 »

Wszak u mnie zimy są ostatnio bardzo łagodne, ale swego czasu nie pamiętam, żeby mieć większe problemy zimą w C klasie, Kupiłem nowe Goodyery i w sumie zapomniałem co to problem z trakcją, nawet w górach. A mam tylko ABS. Także polecam kupno nowych opon zimowych, najlepiej jakiś znanych firm. W dzisiejszych czasach nie ma już słabych zimówek. Kupisz jakies Micheliny, Dunlopy czy nawet Nokiany i będziesz zadowolony. Kto w ogóle kupuje jeszcze opony nalewane?
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: fabek »

A ja polecam śmiało Michelinki - kolega pracuje w olsztyńskiej fabryce i wiem jak wielką wagę przykładają do jakości, a teraz mam Nokiany jak co zimę i jest miód malina, auto przyklejone.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
S210320cdi
Posty: 27
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:09
Lokalizacja: Dortmund

Re: Pierwsza zima, pierwsze śniegi i problem z podjazdem itp

Post autor: S210320cdi »

Dzimi pisze:Witam Panowie z czystej ciekawości was chce się zapytać
............

Pacjent to w210 3.2 cdi kombi a opona dość nietypowy rozmiar bo 215/65 r16
Mam taką samą gwiazdę od ponad 10lat i dziwię się rozmiarem twoich opon. Powinny być 215/55 R16. Prędkościomierz dobrze ci pokazuje (tzn. Czy został przystosowany do tej wielkości opon)?

A jeśli chodzi o zimówki to polecam Hankook icept evo2 jeździłem na nich 4 zimy lub uniroyal MSplus77 te właśnie drugą zimę już jeżdże. Cenowo nie z najwyższej półki ale jakość jak dla mnie na topie.

Pozdrawiam
Pozdrowienia, Romek

VIN WDB2102261A970968
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości