Nowa akcyza

Rozmowy na różne tematy, niekoniecznie o motoryzacji.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Re: Nowa akcyza

Post autor: lancer »

tonidriver pisze:Idziesz po tablice próbne
Bez dowodu nie ma tablic próbnych, bez przeglądu nie ma dowodu, bez tablicy nie ma przeglądu.......
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Re: Nowa akcyza

Post autor: lancer »

Piasek pisze:Nie zdziwiłbym się jakby się okazało że o wydanie brakującej tablicy wystąpić może tylko podmiot widniejący w dowodzie rej. jako właściciel. "To je Polska panie, tutaj cuda się dziejo..." zaczynając od tego że u mnie dzisiaj wszystkie urzędy są nieczynne. Bo po ch... święta przecież (były).
Prywatni i cała reszta je*ać na podatki, urzędniki zaczynają pracę jutro.
dokładnie tak jest nie mogę wystąpić do prezydenta Bydgoszczy o duplikat tablicy bo nie ja jestem w dowodzie, a właściciel który jest w dowodzie też nie może bo zgłosił sprzedaż tego auta :P

ale już kompetentny urzędnik w Bydgoszczy ogarnia sprawę odda dowód tylko po przeglądzie po kolizyjnym i żeby zrobić normalny przegląd okresowy muszę mieć tablice próbne ale nie wszyscy urzędnicy to wiedzą ...u mnie np. nie wiedzieli
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Nowa akcyza

Post autor: Piasek »

Z krajowymi powypadkami bez DR jest z tym ogromny problem. Z importem nie ma bo kupujesz byle jakie blachy i nagle jest full-legal na przeglądzie mimo iż na podrobionym wzorze niemieckich tablic każesz sobie wytłoczyć " Z DUPY DE" i nawet se możesz za 5zł nalepkę dowolnego landu nakleić :).
Wszystko przejdzie.
Rej. pojazdu widniejącego w CEPIK z zabranym DR - choćby to była błahostka, pęknięta szyba czy klosz lampy albo łyse opony jak to się kupuje nieraz pofirmówki" - droga przez mękę w oparach absurdu i na granicy niewykonalności.
Co za poj*bany kraj...
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Re: Nowa akcyza

Post autor: lancer »

czy wiecie że faktura Vat bez polskich znaków jest nie ważna dla wydziału komunikacji mimo że US mówi że jest ważna nawet z błędami ortograficznymi. Dzisiaj odrzucono mi fakturę bo zamiast "ź" jest "z" :hurra:
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Nowa akcyza

Post autor: Piasek »

A to bardzo ciekawe... w takim razie wszyscy dysponujący fakturami zakupu wystawionymi przez zagraniczne komisy mogą się od razu lawetami na złom udać :)
Obstawiam że będziesz się musiał udać do innego WK bo u nas przepisy to jedno a urzędnicy to drugie
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: Nowa akcyza

Post autor: zibi2210 »

lancer pisze:czy wiecie że faktura Vat bez polskich znaków jest nie ważna dla wydziału komunikacji mimo że US mówi że jest ważna nawet z błędami ortograficznymi. Dzisiaj odrzucono mi fakturę bo zamiast "ź" jest "z" :hurra:
W takich przypadkach udajesz się do zwierzchnika tego urzędasa i prosisz o podstawę prawną odmowy.Pomaga zawsze.
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: Nowa akcyza

Post autor: zibi2210 »

lancer pisze:
tonidriver pisze:Idziesz po tablice próbne
Bez dowodu nie ma tablic próbnych, bez przeglądu nie ma dowodu, bez tablicy nie ma przeglądu.......
Do wykonania przeglądu nie musisz mieć tablic.Wrzucasz auto na lawetę ,jedziesz na stację diagnostyczną i robisz przegląd pojazdu bez tablic.W dokumencie przeglądu widnieje VIN pojazdu.
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Re: Nowa akcyza

Post autor: lancer »

zibi2210 pisze:
lancer pisze:
tonidriver pisze:Idziesz po tablice próbne
Bez dowodu nie ma tablic próbnych, bez przeglądu nie ma dowodu, bez tablicy nie ma przeglądu.......
Do wykonania przeglądu nie musisz mieć tablic.Wrzucasz auto na lawetę ,jedziesz na stację diagnostyczną i robisz przegląd pojazdu bez tablic.W dokumencie przeglądu widnieje VIN pojazdu.
Tak było do 31-12-2017 .... teraz wraz z cepik II masz mieć orginalne tablice. Oczywiście dotyczy aut zarejestrowanych w PL
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2018, o 10:13 przez lancer, łącznie zmieniany 1 raz.
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Nowa akcyza

Post autor: Piasek »

Co jest w opozycji bo z krajów takich jak BE, NL czy nawet DE nie dostaniesz auta z org. tablicami bo są one zdejmowane i zdawane przy wymeldowaniu pojazdu.
Pozostaje krajowy rynek wytwórców podróbek. Jak pisałem ZD UPY DE i przejdzie :)
lancer
Posty: 553
Rejestracja: 18 cze 2011, o 23:14
Lokalizacja: siedlce

Re: Nowa akcyza

Post autor: lancer »

ale to tylko chodzi o auta krajowe. Jeśli auto krajowe nie ma tablicy to nie przejdzie badania. Znam przypadek auto z Finlandii gdzie w dowodzie rejestracyjnym był wpis że pojazd wycofany z ruchu tablice zdano dnia ..... i też trzeba było brać najpierw próbne tablice. Jeśli nie było by wpisu że tablice zdane to można było dorobić tablice ... "ZDUPY.DE"
WDB2102171A393096
1J4PN2GKXAW111280
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: Nowa akcyza

Post autor: zibi2210 »

Czegoś tu nie rozumiem.Jeżeli policjant zatrzymuje dowód to musi wystawić pokwitowanie zatrzymania dowodu.Wtedy na przeglądzie okazujesz diagnoście to pokwitowanie i robisz przegląd.
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa akcyza

Post autor: rr6 »

Piasek pisze:Co jest w opozycji bo z krajów takich jak BE, NL czy nawet DE nie dostaniesz auta z org. tablicami bo są one zdejmowane i zdawane przy wymeldowaniu pojazdu.
Pozostaje krajowy rynek wytwórców podróbek. Jak pisałem ZD UPY DE i przejdzie :)
Tak samo jak w Szwajcarii gdzie tablice są własnością sprzedającego i może je sobie założyć na inne auto. Wszyscy o tym wiedzą a i tak w Polsce trzeba było (nadal trzeba?) dorabiać tablice "ala Szwajcarskie" tylko po to, żeby je zdać w urzędzie. Bez sensu to jest.

Co do auta krajowego nie posiadającego fizycznie tablic to kiedyś pisałem oświadczenie w urzędzie, że zostały zniszczone (faktycznie auto było uderzone z przodu i z tyłu). Przeszło. Tylko, że to było w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku ;)
Awatar użytkownika
Piasek
Posty: 5725
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:38
Lokalizacja: CRA

Re: Nowa akcyza

Post autor: Piasek »

Prawda jest taka że 50% roboty jaką przewalają nasze WK to wymyślone kretyństwa i durnoty takie jak tutaj opisywane - wszystko w imię udowadniania wszem i wobec jacy to są zapracowani i styrani urzędnicy, sankcjonujące absurdalny rozrost nikomu niepotrzebnej administracji.
W ogóle uważam że w obecnej formie prawnej WK to zbędny twór którego rola winna zostać ograniczona do jednego urzędnika potrzebnego przy sprzedaży pojazdu obcokrajowcowi, za granicę kraju itp gdzie wymagane są dokumenty wymeldowania czy tablice tranzytowe które to ów urzędnik ogarnia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości