[ W202 ] Wibracje karoserii

Problemy dotyczące pozostałych Mercedesów W211, W124, W220, W140, W202 itd.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Paszczak Junior
Posty: 132
Rejestracja: 31 maja 2010, o 20:56
Lokalizacja: Czermna (KTA)

Post autor: Paszczak Junior »

Może trochę na wyrost, ale gdy delikatnie przyhamowujesz , nie masz `bicia` tarcz hamulcowych? Też potrafią wprowadzić drgania na karoserię
U mnie tarcze nie biją.
Sprawdzę w jakim stanie są amortyzatory z tyłu.
S124 200TE metallic blue-black SPRZEDANY :(
golf3 1.6 lpg
W211 E220cdi brata;)
C220cdi 125KM-obecnie
jabu
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2015, o 16:22
Lokalizacja: Bogucin k.Włocławka

Post autor: jabu »

Amortyzatory mogą hałasować, stukać, wprowadzać bujanie nadwozia, nagłą zmianę kierunku jazdy po wpadnięciu w dziurę, lecz jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym by wprowadzały wibrację, a sporo już różnych samochodów miałem z amortyzatorami od nówek po dziurawe `pompki`.
Trzeba szukać dalej i metodą eliminacji kolejnych `podejrzanych` elementów zbliżać się do rozwiązania problemu.
Drgania mogą powodować głównie elementy ruchome samochodu takie jak koła, tarcze, piasty,wał napędowy, dyfer,półosie napędowe, wyjście napędu ze skrzyni biegów, a także takie elementy jak poduszki silnika, skrzyni biegów, tak że miejsc jest sporo i warto podzielić je na kolejne etapy przeglądu żeby nie popaść w depresje.
Ja miałem `szczęście`wyeliminować wibracje już za trzecim podejściem, choć jeszcze pozostały mi `bijące`tarcze z przodu, i buczenie które wzrasta z szybkością, a jest powiązane z opływającym powietrzem, i to też jest dla mnie zagadka :zdegustowany:
MB E-200 2.0 B+LPG ASB 95r Classic
WDB2100351A041446
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

jabu pisze:buczenie które wzrasta z szybkością, a jest powiązane z opływającym powietrzem, i to też jest dla mnie zagadka
może jest bezwypadkowy :hyhy:
Paszczak Junior
Posty: 132
Rejestracja: 31 maja 2010, o 20:56
Lokalizacja: Czermna (KTA)

Post autor: Paszczak Junior »

No cóż muszę uzbroić się w cierpliwość i szukać dalej. Chociaż ostatnio ustąpiło i od dłuższego czasu nie drga.
Popadnę przez to w jakąś chorobę psychiczną :zdziwko: :zdziwko:
Dzięki za odpowiedzi.
S124 200TE metallic blue-black SPRZEDANY :(
golf3 1.6 lpg
W211 E220cdi brata;)
C220cdi 125KM-obecnie
jabu
Posty: 61
Rejestracja: 1 sty 2015, o 16:22
Lokalizacja: Bogucin k.Włocławka

Post autor: jabu »

może jest bezwypadkowy :hyhy:

Trudne do uwierzenia , ale kupiony w polskim salonie, i od nowości jeżdżony przez kolejnych dwóch właścicieli na tym samym terenie, oni oddaleni od siebie o 10km , a ja od nich 12km, tak więc oprócz pełnej książki z wpisami przez pierwsze 10 lat, reszta napraw robiona w znanym mi warsztacie , tak że znam dość dobrze ten egzemplarz, co było w nim robione a co nie. Tylko dlatego go wziąłem, bo pomimo dość zmęczonego wyglądu główne ważne elementy dla mnie czyli silnik, skrzynia i blacharka są w b. dobrej kondycji pomimo swojego wieku.
Resztę sobie porobię, a świadomość że nie poszedł do huty tylko do mnie dodatkowo mnie mobilizuje do doprowadzenia mojej gwiazdy do stanu bliskiego czasom świetności. ;)
MB E-200 2.0 B+LPG ASB 95r Classic
WDB2100351A041446
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości