[A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

NOWOŚĆ!!!
Tutaj każdy może założyć swój własny temat i wklejać zdjęcia i opisy swojego auta.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

[A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

W końcu czas zacząć.
Jak wiecie a w zasadzie nie wiecie, bo cały wątek toczył sie na W202.PL od niemal roku poszukuje Cabrio. Z mandatem za brak Viatola wycieczki po Polsce kosztowały mnie ok 2,5tys zł.
Dlaczego Cabrio? Bo to cos innego, coś fajnego i dającego mnóstwo frajdy z jazdy. Auto na codzień jest, jedno drugie, trzecie więc pozwoliłem sobie na wóz, który postoi zimą w garażu.
Generalnie padło na Mercedesa, bo jednak lubię ta markę a np taka Astra Cabrio zupełnie nie wygląda i jakoś mnie nie podnieca. BMW i Audi również mnie nie przekonują. Szczególnie jak popatrzyłem na foty BMW w ogłoszeniach to się pożygałem :rotfl:
Budżet ograniczony, bo najlepiej parenaście tysięcy, co odrazu wiadomo, że stać mnie na średnio ładne A208. Auto średnio porządane, więc ceny atrakcyjne w porównaniu do A124, KTÓRE MA ABSURDALNIE WYSOKIE CENY I DOBRYCH OFERT BRAK. To samo z R129, jak to niektórzy mi proponowali.
Do tego techniczne pokrewieństwo z W202 powoduje, że nie wydrenuje kieszeni i o części łatwo.

Wymóg był zawężony przez żonę: auto ma być ładne. Obowiązkowo jasny środek, jasny lakier, ze względów estetycznych skora. Silnik miał byc obojętny, ale dobrze że nie kupiłem wersji 2,0 136KM bo przy masie 1600kg nie wiem jak to auto jest w stanie jechać... Taki kompressor 160KM ma co ciągnąć i osiągi dupy nie urywają tak naprawdę. Także na strzała większość ofert odpadło, bo większość ma czarne środki niektóre o zgrozo nawet materiał na fotelach a i te tańsze to wersje 2,0. Miało nie być LPG... Ale się przeprosiłem :oops: Do tego chcialem auto nie od handlarza, bo niestety jest tak, że w Polsce handlarz od handlarza kupuje co zaobserwowałem śledząc raptem 40szt A209 i A208 które są na portalach od niemal roku czasu. Nie zamierzam komus płacić za to, że przewiózł auto z miejsca na miejsce, umył i wola za to 3tys zł więcej :twisted:

Do tego stan aut jest słaby: bite chyba wszystkie, wnętrza w różnym stanie zdewastowania, mechanika też różnie. Bardzo ważny jest składany dach- ma być sprawny i mieć nie zniszczony materiał. Tu tez było różnie. Także w miarę zdrowe A208 to taki sam rarytas jak C lub E klasa AMG.

Nawet zacząłem patrzeć na A209, bo wiedziałem, że 15tys zł to mało na A208. Droższe, blacha lepsza ale wydając 30tys zł w górę nie mamy i tak gwarancji kupna super egzemplarza :cry:
Nawet niewiele brakło (chwilowy brak kabla do SD), żeby kupić piękne złote A209 za 24tys zł :( Takiego auta juz więcej nie spotkałem. Byłem, oglądałem ale miałem przyjechać za kilka dni... Sprzedane :wsciekly:

Jest tez tak, że chyba żadne A208 czy A209 nie jest garażowane i do tego ludzie używają ich jako codziennego środka transportu.Przez cały rok.
Jak to któryś sprzedawca powiedział: no przecież nie będę specjalnie garażu stawiał :evil:

Nawet patrzyłem na bite A209 , kupić i zrobić samemu. Najlepsze oferty znikały w ciągu 2-3godzin, GDZIE CODZIENNIE PRZEGLĄDAŁEM OFERTY... Masakra


TAKŻE, PRZEDSTAWIAM WAM NIE DO KOŃCA IDEALNE I NIE OKAZYJNIE KUPIONE A208 :D
Pochwalę się, że to jeden z nielicznych egzemplarzy będący u forumowicza :D Na forum CLK znalazłem 2sztuki. Jedna ładna, ale zwykłe 2.0 i w sumie służyło jako pokazówka na zlotach: wielka felga, AIRRIDE :mrgreen: Wiecie :lol:
Było też chyba 3,2, ale niewiele o nim właściciel pisał.


Podkreślę, że od właściciela, który w 2013 roku kupił je w podgnieżnieńskim komisie. Rejestracja w Polsce to wrzesień 2013r.
Człowiek na poziomie (kultura osoby od której sie kupuje auto też ma znaczenie...), lubi i jeździ Mercedesami. Z racji potrzeby kupna większego i braku miejsca pod blokiem (miejsca indywidualne) z przykrością sprzedawał je. Jedyna osoba, która przedstawiła mi wady auta a nie superlatywy. Sympatyczny gość. Aż dziwie się, że na żadnym forum go nie było.
Normalna umowa kupna-sprzedazy, papiery do gazu, książka pojazdu (co nie zawsze było standardem), auto zgodne z VINem itp.

W Polsce najeżdził ok 60tys km- czyli dużo jak na takie auto. Od szpiegów wiem, że ostatni serwis w Niemczech był w lutym w 2003 i roku przy przebiegu... 39tys km. Czyli w sumie nie wiem czy ktoś grzebał czy nie w przebiegu, ale jak by miał nalatane 300tys km to wcale bym sie nie zdziwił. Te 245tys km też wydaje się realne.


Ostatni moment u właściciela, po prawej jego S203 stoi

Obrazek

Na obiedzie w drodze powrotnej
Obrazek

Wygląda na mniejsze od W202, ale jest tylko troszkę niższe i chyba dłuższe. I znacznie cięższe prawie 1700kg :shock:
Obrazek

Jadę :hyhy: Spalanie pozytywnie mnie zaskoczyło. Co ciekawe tyle ile pokazał komp tyle spalił gazu :super:

Obrazek

Obrazek

Kurdę jaka ładna złota C klasa :lol:
Obrazek

Ogólnie po 185km, weszło 14,2litra gazu. Jechałem dość spokojnie, ale z klimą a chwile nawet bez dachu i na S11 pod Poznaniem przegoniłem do 160km/h.- jest ok :cwaniak:
Obrazek

Czy mogę tu zamieszkać? :padam:
Obrazek

Witamy w gronie szczęśliwych Mercedesów :hurra: Ale i tak kiedyś te wszystkie zgniluchy zabierze ten Jelonek na złomowisko :rotfl: :rotfl:
Obrazek



a teraz konkrety:

Wypas
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bydlak nie chciał w Poznaniu połączyć się z SD, dopiero po zakupie sprawdziłem :evil:
Obrazek
Obrazek
Troszkę martwią mnie kabłąki kapotażowe, ale mam nadzieje, że to dlatego żeby wysunięte jak dach otwarty...

Tragedii nie ma, ale jest troszkę drobiazgów...
Nadwozie:
tak, auto miało przygody jako, że pochodzi z Gniezna :rotfl: :rotfl: Był przytarty na prawym boku. Drzwi, błotnik- mają szpachle. Sam właściciel przytarł, jak przyjechał z Niemiec to tez były jakieś ocierki. Do tego nie wiem czy zdawał sobie sprawę, ale auto miało chyba lekkiego strzała w z przodu, z lewej strony.
Plus taki, że są spryski reflektorów, ksenony w miarę całe. Dwa czujnik od parktronika do wymiany.
Ogólnie jest kilka drobiazgów- w kilku miejscach rudy, ale tragedii nie ma. Ogarnę sam.

Mechanika
Silnik w porządku. Odpala na strzała, czy na benzynie czy na gazie chodzi super. Assyst nie zarejsestrował dolewek.
Skrzynia biegów przerzuca biegi płynnie, brak dziwnych zachowań. Nie wiem czy miała kiedykolwiek olej wymieniany.
Zawieszenie bez stuków, prowadzi się pewnie nie nosi, nie ściąga.
Opony letnie szrot, te zimówki to również śmietnik. Powyżej 100km/h nieprzyjemnie sie jedzie bo wszystko drży. Tragedia :cry:


Wnętrze
Zauważyłem, że w autach z otwartym dachem zużywa się jakby mocniej. Jest bardziej brudne, często jakby od słońca plastiki są wręcz przytopione.
U mnie jest komplemtne, oprócz telefonu. Skóra brudna, ale ładna. Na fotelu pasażera puściło kilka szwów. Chyba wszystko oprócz czujnika deszczu i czujników parkingowych działa. Jak widać przednie dywaniki są dość mocno zużyte. Nie wysuwa sie zagłówek kierowcy. Radio zakodowane.
Niemal zawsze spotykałem się z sytuacją, że plastik w wycięciu na poduszkę pasażera jest przerwany. Pierwszy raz myślałem, że Airbag odpalił :szok: :szok: . Tutaj ok.
Kierownica ma startą farbę, dzięki temu że był na niej obleśny pokrowiec chyba została uratowana przed całkowitym zniszczeniem.

Najważniejsze, DACH
Materiał w stanie idealnym. Mimo, że auto stało często pod chmurką było przykrywane pokrowcem- osobnym na zimę i lato, obydwa dostałem od właściciela. Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, że właściciel powiedział że go konserwował :hurra:
Mechanizm składania działa idealnie. Wszystkie uszczelki w bardzo dobrym stanie- mam nadzieję, że w deszczu nie zmoknę. W kabrioletach to bardzo ważne, bo to one trzymają szczelność. Nawet przy 150km/h nic nie świszczy.


Zapraszam do oglądania i czekam na opinie :cwaniak:



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek :( :D :D
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
namngo
Posty: 318
Rejestracja: 28 maja 2015, o 14:31
Lokalizacja: Tarnów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: namngo »

Piękne są 208, 209 już nie jest takie ładne przez ten swój okrągły tył.

Miałem przygodę z kabłąkami w 209, to dopóki ich nie odblokowałem i schowałem to nie dało się dachu złożyć.
Dziwne że u Ciebie otwiera i składa się bez problemu.

2.0 rzeczywiście byłoby za słabe :) i z reguły w manualu :(
WDB2102351A297088 E200 T '96 - Gertruda

EX: było tego troche, w tym gwiazdy 2xW123, W124
Bobby Peru

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: Bobby Peru »

Jak to mawiają na forach; szału nie robi.
Dziwię się że mając takie doświadczenie zdecydowałeś się na taką strychninę.
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

Nie wiem czy wiesz, ale o ile mając 20tys zł kupisz ekstra W210 czy nawet za chwilę słabę W211 to w tych pieniądzach znaleść zdrowe A208 to jest nialada wyczyn. Za 13tys zł kupisz ładne A208 ale golas i do tego 136KM pod maską. Czarny środek plus srebrny lakier- fuuuu... Wsród 20kilku sztuk nie ma z czego wybrać :zalamany:
Niestety w Polsce nie ma zdrowych kabrioletów. Dobra jest jedno, ale kosztuje 45tys zł
Co w nim nie tak? Znasz jakiś ładny egzemplarz?
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: Mały v8 »

7 lat temu złapałem smaka na cabrio, też typowałem ten model, i już wtedy gdzie nie zajechałem to gruz. Dach nie chodził w prawie żadnym :szok: , potem gdzieś doczytałem że na allegro ogłaszał się nawet koleś który zajmował się tylko i wyłącznie naprawą tych mechanizmów podnoszenia. Poza tym już wtedy prawie wszystkie były pordzewiałem i wysiepane,wiązało sie to z tym ze małolaci posiadali je jako jedyny samochód i kołatali cało rok, tylko ceny były wyższe o jakieś 20 tyś , i jakoś tak bardziej podobały sie na ulicy. Ostatecznie kupiłem audi cabrio, i mam do dziś. Ogólnie cabrio w naszej strefie geograficznej to nieporozumienie, w sumie jest 3 miesiące jazdy, i to trzeba mieć wiatrołap, bo potem szyją nie pokręcisz. No i użytkowany zima zdziadzieje w oczach.

A do tematu, no fajnie pojeździj poprezentuj się, potrąb na dziewczyny, doprowadź go do stanu przyzwoitego i oddaj dalej. Ze wszystkiego się wyrasta :)
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

Często sprzedają gówniarze- lać wahe i do przodu. Ewentualnie handlarze... Kilka ofert z ogłoszeń to ofert właścicieli. Nie wiem z czego to wynika :kwasny:
Uparłem się na Mercedesa, aczkolwiek myślałem też nad Volvo C70 - tu w ogóle masakra, kilka ofert i też szroty. Audi jakoś mnie nie podnieca, mamy w domu Passata B7 i wystarczy VAGów :P
A209 tez fajne, ale ceny dużo wyższe i tez nie ma gwarancji, że kupisz dobre auto. Powiem szczerze, ze łatwiej znaleźć dobre W210 nawet ze sporym przelotem, niż dobre Cabrio- nie ma :rozpacz:
Co do mojego egzemplarza, na zimę do garażu a w międzyczasie doprowadzam do porządku. Tutaj nie chce mi sie nic opisywać, bo zainteresowanie żadne- to forum chyba umiera tak, jak W210 :zalamany: Chętnych do śledzenia zapraszam na w202.pl
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

No i faktycznie windshota brakuje, ale to jakiś mega rarytas, za który wołaja chore pieniądze. Generalnie ten rok jakiś chłodniejszy jest.
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
lipa6
Posty: 563
Rejestracja: 25 lis 2014, o 19:52
Lokalizacja: SZ

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: lipa6 »

perzu126 graty zakupu . :ok:
co do tego forum masz rację - umiera :rozpacz:
Tak czy inaczej bezawaryjności :piwo:
moja EX
http://LORINSER E300TD lipa6
Tera
http://E430 AMG lipa6

Zawsze pali mi 6 litrów :cwaniak:
Zależy tylko, na ile kilometrów ;)
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: kichcio »

Ja od 2 miesiecy mysle o A209, aaale nie wiem czy faktycznie kabrio to dobry pomysl.
Sasiad ma A209 ale uzytkuje tylko w weekendy praktycznie.

To, ze miales wymagania jasny kolor jasne wnetrze znacznie ograniczylo wybor;)
E 220 CDI '01 Elegance
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

Jeśli masz coś do jazdy na codzień, to czemu nie? Średnio praktyczne auto, aczkolwiek do jeżdżenia w ciepłe dni jest idealne- z dachem czy bez zapewnia odpowiedni komfort. Podejrzewam, że zimą też się da skoro większość jest tak użytkowana.
Dokładnie mój wybór by ograniczony, większość to okropne srebrne plus czarne środki i czarne dachy :dobani:
Gbybys potrzebował opinii to służe pomocą- troche ich obejrzałem a na Allegro jest dużo egzemplarzy, które wiszą od pół roku... Pytaj, czy jest od właściciela czy sprzedający jest włascicielem itp...

Jak Ci kolor obojętny to zainteresuj sie tym http://olx.pl/oferta/mercedes-benz-clk- ... fcb7d7a24b jeździłem nim- gdybyś chciał to opinia na PW

Tego unikaj http://olx.pl/oferta/mercedes-benz-clk- ... 36e88975cd. Przebieg autentyczny, duży dzwon z tyłu i przodu i cholera wie kto jest włascicielem
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: kichcio »

Niee no, tu chodzi o to, zeby takiego auta uzywac na co dzien.
Po zamknieciu dachu chyba sie nadaje ;)?

Byl w Radomiu ostatnio jeden za 27 tys.
Nie podoba mi sie to, ze przy srebrnym ten dach jest czarny, slabo to wyglada. Gdyby byl hardtop to zupelnie inna kwestia.

Aktualnie luzno mysle, zastanawiam sie nad zwyklym CLK tez.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: Mały v8 »

Luźno myślisz, czyli zwyczajnie nie masz kasy :D . Hardop w cabrio to nieporozumienie, bo dach najwięcej zużywa się jak jest złożony, i po pół roku takiego telapania pod klapa, na wiosnę można otworzyć stara poprzecierana parasolkę. Tak jak ustaliliśmy wcześniej Cabrio jako jeden samochód w domu na cały rok to nieporozumienie w naszym położeniu klimatycznym.
A CLK do miasta to bardzo fajny samochód, i mimo wieku , z ładnym kołem cieszy oko przechodniów.
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: kichcio »

Po prostu mysle czy kabrio ma sens, dlatego luzne mysle, co Cie obchodzi moj portfel.
Mysle tez nad zwyklym CLK, bo W211 jednym jezdze i juz mi sie opatrzyl.

Ale teraz wszyscy producenci produkuja hardtopy ;)

Dlaczego takie kabrio to nieporozumienie przez caly rok? Jakie sa minusy?
E 220 CDI '01 Elegance
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

W Radomiu jeszcze niedawno wisiał taki A209- srebrny czarny dach, czarne wnętrze. Chyba o tym samym myslimy. Ale wisi na sprzedaż chyba od zeszłego roku...
Teoretycznie da sie jeżdzić takim autem przez cały rok. Jak prosty i dach zdrowy to nie leci na łeb, ogrzewanie daje radę. Ale po co niszczyć taki wóz w soli, mrozie, śniegu? Mam wrażenie, że te auta jakoś bardziej niszczeją. Większość po 200tys km wygląda gorzej jak W210 po 400TKM. Lepiej kupić zwykłe CLK ewentualnie jakieś fajne W211 i cieszyć się cały rok.
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
perzu126
Posty: 517
Rejestracja: 29 lip 2014, o 01:16
Lokalizacja: Perzów

Re: [A208] CLK 200 Kompressor Avantgarede

Post autor: perzu126 »

http://allegro.pl/zadbany-mercedes-clk- ... 25360.html
Nie o tego chodziło, ale wydaje mi sie że niedawno był na sprzedaż, gdzieś nad Warszawą za 24tys zł... W czasie gdy kupiłem swojego kosztował 35tys zł. Długi weekend to facet myślał, że łatwo mu wpadnie 10tys zł do kieszeni.
C220D WDB2021211A313360
Obrazek
A208 CLK 200Kompressor
Forum W202
Star Diagnosis, okolice Kępna
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości