Polecane warsztaty Śląskie

Opinie na temat warsztatów i mechaników.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
vitia
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 01:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: vitia »

Również polecam warsztat P. Janosza w Jankowicach koło Pszczyny.
Pół roku temu naprawiałem tam ASB (występowało ślizganie przy zmianie z 2 na 3).

Na ten warsztat zdecydowałem się po ok. miesiącu poszukiwań dobrego fachowca od skrzyń automatycznych. Mimo, iż nie jest to warsztat typowo specjalistyczny od ASB po wizycie i rozmowie zdecydowałem się oddać swoje autko właśnie tutaj - i wyboru nie żałuję.
Usługa wykonana fachowo i terminowo, cenowo również ok.

Polecam!
W210 E50 AMG
WDB2100721A233189
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

pierwszy post i taka elegancka kryptoreklama :mrgreen:
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

Nie zgodzę się :!:
To co kolega(z resztą nie on pierwszy) pisze o tym warsztacie to prawda,tym bardziej że mieszka ok.40km od w/w warsztatu,a to że pierwszy post...... no cóż mógł się przywitać wcześniej. :-P
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

szoszon z sosnowca pojechał do pszczyny ? ja Ciebie proszę... :lol: :lol:

nie neguję warsztatu - tylko pierwszy post i od razu wychwalanie konkretnego warsztatu ? :roll:

na kilometr grubymi nićmi szyte - toć to internet, Panie... ;-)
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
Awatar użytkownika
misza
Posty: 522
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 18:42
Lokalizacja: PL

Post autor: misza »

nawet jesli jest to "spisek szyty liną holowniczą" to ja osobiscie znam kilkunastu posiadaczy MB w tym ludzi z WROCŁAWIA (!!) ktorzy u nich auta serwisuja i osobiscie znam ludzi tam pracujacych i szczerze moge polecic ale pewno jako kolega tez robioe tylko reklame ;-)
W202 C280
W201 2.0 D
Łamaga 2.5 TD
Awatar użytkownika
DirtyHarry
Posty: 708
Rejestracja: 5 wrz 2010, o 15:36
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: DirtyHarry »

Też mam prawie 40km do tego warsztatu i byłem tam ze złamaną świecą żarową(jak przeczytasz moje poprzednie posty to będziesz wiedział). ;-)
"Gdyby przedni napęd był lepszy,ludzie chodziliby na rękach"
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

alez skąąą ;-)
przecież Ty masz ponad 180 postów i Twój głos ma inna wagę...

a tak powaznie - za dużo naoglądałem się "podgrzewania" for internetowych prze "meteoryty", aby nie byc krytyczny - wybaczcie... :roll:

do okolic Pszczyny nic nie mam - wręcz odwrotnie, w okolicach mieszkam - i niewątpliwie polecany fachowiec jest miszczem pierwszej klasy :!: :mrgreen:

btw. sam jezdze ze skrzynia automatyczna do krakowa, a wlasciwe pod kraków - na balice...

[ Dodano: 2011-01-03, 23:05 ]
DirtyHarry pisze:jak przeczytasz moje poprzednie posty to będziesz wiedział)
najuprzejmiej przepraszam :!:
czytałem oczywiście, ale z niniejszym wątkiem nie skojarzyłem...
:mrgreen:
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
Awatar użytkownika
misza
Posty: 522
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 18:42
Lokalizacja: PL

Post autor: misza »

tak czy owak warsztat Pana Janosza wie co robi i naprawde niejedna kozacka fura sie u niego naprawia ;-)

a i naprawde sa ludzie ktorzy wola przyjechac z Wrocka na slask ponad 200km niz szukac gdzies blizej... ale o tym jest tez mowa na innych forach ;-)
W202 C280
W201 2.0 D
Łamaga 2.5 TD
bartpol1
Posty: 2409
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 14:10
Lokalizacja: ruda slaska

Post autor: bartpol1 »

Kazdy fachowiec ma swoje porazki i sukcesy - sek w Tym ! by sukcesów było znacznie wiecej niz porazek i jaki jest ewentulany stosunek owego mechanika , do owych porazek - tym sie mierzy nie miszczostwo , a mistrzostwo danego mechanika :mrgreen: no musiałem nooooo ;-)
MB W210 2.7 cdi , rok 2001 z nawigacją - sedan
win-WDB2100161B476884 SPRZEDANY .
Wczesnij 124 300TD
124 300 E
190 D
CLK - 320
poszukuje radio CEZAR-QUADRO diory
Awatar użytkownika
misza
Posty: 522
Rejestracja: 8 wrz 2009, o 18:42
Lokalizacja: PL

Post autor: misza »

no i odpukac nie poznalem jeszcze osoby ktora mialaby jakies "problemy" z w/w warsztatem ;-)
W202 C280
W201 2.0 D
Łamaga 2.5 TD
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 01:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: vitia »

Widzę, że pojawiło się kilka wątpliwości co do mojego "pierwszego posta"...

Forum czytam od kwietnia, bo wtedy kupiłem ten samochód z w/w usterką. Samochód służy do celów wyłącznie "hobbystycznych" (w zimę stoi w garażu) - na codzień jeżdżę innym. Dlatego zależało mi naprawdę na kimś, kto fachowo podejdzie do tej naprawy. Opinie o tym warsztacie znalazłem m. in. na tym forum. Pojechałem, porozmawiałem i P. Janosz wydał mi się człowiekiem godnym zaufania, warsztat również na + (przez kilka lat "przerobiłem" mnóstwo różnych mechaników i mam pewne doświadczenie).

Uważam, że 40 km to żadna odległość. Ja szukając tego warsztatu odwiedziłem m. in. ASB Pałka w Mysłowicach (nie spodobało mi się), byłem również na diagnostyce w Krakowie w firmie AXOD (tutaj mam raczej pozytywne wrażenia, niestety dużo samochodów klientów i dość odległe, nieokreślone dokładnie terminy). W Jankowicach poczułem się jakoś tak bardziej "swojsko". Jeśli miałbym pewnego i zaufanego mechanika zajmującego się ASB nawet 150km od domu na pewno bym tam właśnie się udał, przecież naprawa skrzyni to raczej czynność "jednorazowa" (Oby! ;-)) . Oczywiście mam takiego zaufanego człowieka, ale niestety nie naprawia skrzyń biegów. :-(

Pierwszy post dlatego, że w końcu zdecydowałem się uaktualnić profil i coś napisać, a w tym temacie miałem to zrobić już dawno. Nikogo nie namawiam na siłę, opisałem tylko swoje wrażenia. Oczywiście odwiedziłem przywitalnię. :-D

Pozdrawiam! :mrgreen:
W210 E50 AMG
WDB2100721A233189
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

vitia pisze:ASB Pałka w Mysłowicach (nie spodobało mi się),
Palka raczej :mrgreen:
też mnie nie urzekli...

napisz jednak dokladniej prosze dokładniej jakie były objawy w kwestii tego "slizgania pomiedzy 2 a 3" i na jakiej dokładnie naprawie sie skończyło :-?
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 01:15
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: vitia »

Podobne objawy ktoś już jakiś czas temu opisywał na forum. Podczas zmiany biegu z 2 na 3 było wrażenie trochę podobne do ślizgającego się sprzęgła w skrzyni manualnej. Dokładniej: jedziemy na dwójce, skrzynia chce zmienić na 3ci bieg, obroty rosną przez chwilę i dopiero wchodzi trójka. Do wymiany w skrzyni był 1 mały element, nie wiem jak to nazwac, coś jakby tulejka-łożysko (nr części A 722 270 00 31, ok. 150zł w ASO). Dało się to stwierdzić dopiero po rozmontowaniu całej skrzyni i dokładnych oględzinach.

Oprócz tego zostały wymienione tarczki jednego ze sprzęgieł (były tylko lekko zużyte, ale wolałem to zrobić przy okazji) oraz oczywiście komplet uszczelek, filtr i olej do ASB (wszystko kupione w ASO, ceny wbrew pozorom bardzo zbliżone do zamienników).

Pzdr! :-)
W210 E50 AMG
WDB2100721A233189
Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 671
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:26
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: seburaj »

vitia pisze: Podczas zmiany biegu z 2 na 3 było wrażenie trochę podobne do ślizgającego się sprzęgła w skrzyni manualnej. Dokładniej: jedziemy na dwójce, skrzynia chce zmienić na 3ci bieg, obroty rosną przez chwilę i dopiero wchodzi trójka.
dzięki! mam dokładnie to samo, ale tylko na zimnej skrzyni, przy obecnych mrozach :-/
W210 `98 ze sprinterem pod maską, automat
toyota land cruiser KZJ 95
nissan patrol 4.2
nissan QQ
Awatar użytkownika
diedo754
Posty: 328
Rejestracja: 31 mar 2010, o 17:47
Lokalizacja: Żory

Post autor: diedo754 »

Polecam warsztat specjalizacja ASB- diagnostyka SD. wymiana oleju dynamiczna i statyczna- mila obsluga , mloda, znajaca zagadnienia, dobre traktowanie , tanio. Sam bylem i wszystko to potwierdzam, a jam wybredny. Warsztat - Żory ul Kosciuszki25
tel 888529477 lub 509169466
WDB2102061X072423
S210 CDI 2002r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości