Problem z SRS

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

danny_de_vito25
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2008, o 19:57
Lokalizacja: Olsztyn

Problem z SRS

Post autor: danny_de_vito25 »

Niedawno kupilem Mercedesa W210 CDi200:) Samochod oczywiscie bezwypadkowy:) hehe jak wiekszosc na naszym rynku. Zadne kotrolki sie nie swiecily oprocz malej kolo Airbaga kolo drążka skrzyni biegów:) Ponieważ auto kupilem od znajomego zapewniał mnie że to jakaś drobna ustreka nic nie znacząca:) Pojechałem z tym do mechanika i okazalo sie ze jest problem z poduszkami... Nie powiedzial mi co jest bo nie mógł sie połączyć z autem... Powiedział że samochód nie wykrywa poduszek ale nie musi oznaczać to że ich nie ma... Po pewnym czasie byłem u innego elektryka ów Pan powiedział mi że poduszek nie ma oprocz kieowcy. Po tej wizycie kontrolka od Airbaga zgasła ale zapalila sie od SRS na liczniku i pali sie caly czas:( Co mam myśleć i co w takiej sytuacji robić ewentualnie jaki bylby koszt zalozenia poduszek przynajmniej dla pasażera i bocznych. Prosze o odpowiedz i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

A czy to na 100% pewne że ich nie ma ,czy tylko "pan'' tak stwierdził.?
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
danny_de_vito25
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 5 mar 2008, o 19:57
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: danny_de_vito25 »

Samochód zostawiłem z tego co pamietam na dwa dni i po całej diagnostyce, która została wykonana "ów Pan" stwierdził ze polaczyl sie z komputerem i powiedzial ze na 100% nie ma poduszek:) W takim razie mam pytanie do Pana czy jest mozliwosc ze jednak te poduszki tam siedza a przyczyna zapalonej kotrolki lezy gdzies indziej?? Niestety nie jestem zapalonym mechanikiem i nie znam sie a wrecz nigdy nie interesowalem tematami stricte czysto mechanicznymi:) Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Najlepiej ściągnij tapicerkę drzwi i sprawdż.
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

Ja zaraz po zakupieniu auta zajżałem sobie czy sa balony , bo lewe dzwi miały coś robione , ale na szczęście wszystko jest. Jest taka opcja że ten mechanik wyjoł poduszki z dzwi i powiedział że ich nie ma. Różne cuda są na tym świecie.
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

mi tez sie swiecila kontrolka SRS. Pojechałem do wspaniałego serwisu i nawet udało im się ustalić przyczynę... Komputer wykazał brak poduchy kierowcy, co było dziwne bo do momentu przestawiania kierownicy wszystko było ok. Okazało się że styki były już "zmęczone" :) Gdy przestawiłem kierownice po prostu przestały kontaktować :lol: Problem był szybko usunięty :)
S210 320CDI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości