E 320 CDI zapowietrzony Układ

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kucharczyk64
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2008, o 19:52
Lokalizacja: Opole

E 320 CDI zapowietrzony Układ

Post autor: kucharczyk64 »

Witam wszystkich, właśnie zakupiłem MB W210 320CDI jes to mój pierwszy Mercedes i mam małe pojęcie o nim i parę problemów, jednym z nich jest niski poziom płynu w zbiorniku, ale jeśli poluzuje korek poziom się podnosi i parę godzin jest ok, a później znów to samo poziom się obniża i wyskakuje błąd że mało płynu. I tu problem gdzie go dolać bo jak odkręcę korek poziom idzie do max. Dziękuję i proszę o poradę
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

a moze korek jest popsuty i trzyma za duze cisnienie w ukłądzie
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
kucharczyk64
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2008, o 19:52
Lokalizacja: Opole

Post autor: kucharczyk64 »

Dzięki za odpowiedź, a czy jest jakaś możliwość sprawdzenia korka czy najlepiej się nie bawić i kupić nowy o ile nie jest to majątek
W210 E320 CDI 2000r
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

kup nowy 32 zł oryginał na aalegro 15 zamiennik jak w sklepach nie wiem

[ Dodano: 2008-08-24, 18:44 ]
poziom na zimn ym silniku sprawdzasz ma byc do takiej kreski w zbiorniczku , czy jk odkrecisz korek cos syczy albo strzeli??? bo z tego wynika ze robi sie duze cisnienie w zbiornoczku , zobacz czy weze nie sa twarde zanim odkrecisz korek , dla proby zakrec korek tylko na pierwszy stopien i pojezdzij zobaczysz co bedzie wetdy z poziomem jak jest gorący
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
kucharczyk64
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2008, o 19:52
Lokalizacja: Opole

Post autor: kucharczyk64 »

dzięki jutro kupie korek bo widze że tani, przy odkręcaniu korka słychać było syczenie i bulgotanie i poziom płynu podnosił się do góry. Doleje trochę płynu na zimnym zmienie korek i napiszę o efektach
W210 E320 CDI 2000r
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

obawiam sie czy nie dostaje spalin z silnika do płynu chłodzacego powachaj czy nie smierdzi spalinami ze zbiorniczka syczneie powinno byc ale bulgotnie to juz przesada , odpal auto odkrec korek i zobacz czy nie ida babelki w srodku w zbiorniczku , jak ida to kaszana , pociesze cie ze tez mam problem z ukł i mi ginie płyn znika poprostu:)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Z tymi spalinami w bąbelkach to jest tak, że ich może być bardzo mało. W serwisie mają taki sprytny gumowy czopek z dziurką w środku, a na nim szklany zbiorniczek z magiczną cieczą zmieniającą kolor w kontakcie ze spalinami. Odkręcają korek w zbiorniczku, zatykają tym czopkiem otwór i obserwują płyn. Jeśli zmieni kolor, to dobrze dla nich, a niedobrze dla Ciebie...
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
ukaszer
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:58
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ukaszer »

to ci panie technika...
ps. a Ty nie za wcześnie pracę skończyłeś kolego ?
210 2,7 CDI elegance
kucharczyk64
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2008, o 19:52
Lokalizacja: Opole

Post autor: kucharczyk64 »

Witam ponownie korka nie musiałem zmieniać w układzie chłodzenia wyraźnie czuć spaliny i na dzień dobry głowica w góre i nowa uszczelka :-( ,a co dalej to okaże się w praniu, jeszcze raz dzięki wszystkim za porady
W210 E320 CDI 2000r
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

zeby jezdzic i płyn ci nie uciekał doraznie wyrwi z korka ten czarny srodek (korek bedzie do wymiany) ale bedzie swobodnie krazyło powietrze i spaliny nie rozwali układu a mozna bedzie jezdzic albo zakrec korek tylko na pierwszy stopien co by ukła dmugł oddychac sobie
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
kucharczyk64
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2008, o 19:52
Lokalizacja: Opole

Post autor: kucharczyk64 »

ok dzieki tak zrobie bo warsztat mam dopiero na poniedziałek a zawsze dobrze tu i tam wyskoczyć, mechanik też powiedział że bez przegięć z obrotami do poniedziałku mogę się kulać, jeszcze raz wielkie dzięki
W210 E320 CDI 2000r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości