Problem z długimi światłami

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

vezyr
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2010, o 17:11
Lokalizacja: gdzieś niedaleko

Problem z długimi światłami

Post autor: vezyr »

Witam wszystkich

Mam taki problem z długimi światłami. Kiedy je włączam to świecą bez problemu ale jak chce nimi mrugnąć to nie reagują. Nie wiem gdzie szukać przyczyny? I czy można by było naprawić to samemu.

Z góry dzięki za odpowiedź
E200 Kompressor automat `98r. Avantgarde
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

przełącznik zespolony, czyli ta dzwigienka którą włączasz kierunki, światła długie jest uszkodzona. wymienić lub naprawić. opis jest na forum.
STAR DIAGNOSIS C3/C4 NAPRAWA | CHIPTUNING STAGE1 DPF_OFF EGR_OFF ADBLUE_OFF
vezyr
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2010, o 17:11
Lokalizacja: gdzieś niedaleko

Post autor: vezyr »

ok dzięki za pomoc
E200 Kompressor automat `98r. Avantgarde
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Problem z długimi światłami

Post autor: benha »

Mam podobny problem, cały przełącznik zespolony w zasadzie działa oprócz funkcji mrugania światłami, jak mocniej (oczywiście z wyczuciem) i szybko pociągnę za ten przełącznik to złapią, czasem działają cały czas (wystarczy palcem dobić delikatnie do końca i łapie) a czasami nie idzie tego włączyć za żadne skarby. Szukałem tematu o naprawie tego i znalazłem podobny tylko kolega tam miał problem z kierunkowskazami i nie wiem który pin odpowiada za mruganie światłami aa chciałbym to wiedzieć przed 'operacją' żeby nie zepsuć tego do końca, auto jest codziennie używane i musi być sprawne więc po operacji muszą mi działać (gdyby poszło coś nie tak) przynajmniej wycieraczki i kierunki żeby szło autem jeździć, jedynie kiedy może stać to sobota i niedziela. Jestem elektronikiem więc raczej niczego tam nie powinienem skopać ale potrzebuje wiedzieć który pin odpowiada za te miganie długimi ;) ii czy wystarczy to lekko papierem ściernym potraktować czy może nalać trochę cyny na ten pin? ;)
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Re: Problem z długimi światłami

Post autor: romek61 »

Bezpieczniej jest kupić używany i podmienić
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: Problem z długimi światłami

Post autor: benha »

Na razie zastosowałem 'chwyt' ryzyk fizyk jako że i tak bym musiał kupić używkę, jeśli bym to zwalił mocniej to nic bym w sumie nie stracił, pogoda była to na motorze mogłem jechać :P wziąłem mocno (tak na prawdę mocno) przyciągnąłem tą dźwignię do siebie i jeździłem chwilkę lewy-prawy kierunek ii póki co dziś cały dzień objeździło i działało jak powinno więc póki co mogę 'naprawę' uznać za udaną :P nw czy pomogło jeżdżenie po kierunkach czy mocne pociągnięcie ale coś zadziałało :hyhy: zobaczymy jak długo da radę, a może będzie już jeździć cały czas :)
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości