Problem ze zmianą biegów

Skrzynia biegów i sprzęgło

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
wilek
Posty: 36
Rejestracja: 5 sie 2008, o 20:05
Lokalizacja: Zamość

Problem ze zmianą biegów

Post autor: wilek »

Witam.
Posiadam E320 CDI 2000r. Problem polega na tym, że skrzynia włącza się w tryb awaryjny i nie przerzuca biegu dalej niż do drugiego. Po zgaszeniu silnika i odczekaniu jest już ok. Na trasie do Włoch ok 2000km zdażyło mi się to 3 razy, teraz jestem w Italii i mam problem bo niewiem zbytnio co mam robić, a niedługo będę musiał wrócić do Polski.
Wcześniej nie było żadnych problemów z automatem. Z tego co wyczytałem na forum to najprawdopodobniej pomoże wymiana oleju i filtra. Czy ten opis pasuje do mojej skrzyni?: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=5143 jeśli nie to proszę o nakierowanie mnie na odpowiedni opis. Chciałbym to zrobić sam, gdyż tu raczej bym się nie wypłacił, a dostęp do wszytskich narzędzi i jakąś wiedzę posiadam. Wyczytałem, że wchodzi 9,1 litra oleju, mógłby mi ktoś napisać jaki konkretnie olej, tzn jakie oznaczenie? To by mi ktoś z rodziny przysłał z Polski oraz jaki konkretnie filterek?
Pozdrawiam serdecznie i proszę o jakieś sugestie/ porady, nie byłoby problemu jakbym był w Polsce.
;-)
Awatar użytkownika
fabek
Moderator
Posty: 9462
Rejestracja: 3 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fabek »

pewnie masz za duzo oleju. ze do Twojej skrzyni wchodzi dokladnie 9,1 litra nie znaczy ze tyle spuscisz. zasada jest taka, ze ile zleci tyle trzeba wlac, kontrolujac caly czas norme na miarce. daj numer VIN auta.
Awatar użytkownika
czechoj
VIP
Posty: 97
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 18:12
Lokalizacja: DOL

Post autor: czechoj »

...po pierwsze sprawdź stan akumulatora... szczegolnie po nocy
Awatar użytkownika
wilek
Posty: 36
Rejestracja: 5 sie 2008, o 20:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: wilek »

Witam.
Po podłaczeniu do komputeraz pokazuje mi błąd czujnika N3. Automat nie zmienia biegu na wyżej niż 2. Po skasowaniu tego błędu przez jakiś czas jest dobrze, a óźniej znó nie zmienia. Gdzie szukać problemu, o co chodzi?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aruturo
Posty: 199
Rejestracja: 29 lis 2008, o 15:51
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Aruturo »

To czujnik pręgkości obrotowej w skrzyni, można wymienić rozkręcając skrzynię od spodu. To taki element z wszystkimi elektronicznymi elementami w skrzyni. Ktoś już na forum pisał że koszt chyba 1200 zł.
Avandgarde 320 CDI kombi
Artur.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

chodzi o uszkodzony czujnik n3 albo obwod jego ,
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości