Rozrząd Wymiana

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Budzy
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Rozrząd Wymiana

Post autor: Budzy »

Witam!
Czy ktoś z was wymieniał rozrząd w swoim oku. Ja byłem u 2-ch mechaników i powiedzieli że lepiej nie wymieniać, nie ma sensu. Servis mówi,że co 200k powinno się wymienić. Wcześniej miałem auta na paskach, więc pilnowałem wymiany. Napiszcie co o tym sądzicie. Ja mam 280k km i nie wymieniony łańcuch. :roll:
S210 E290 TD KOMBI
WDB2102171A234503
MANUAL
AVANTGARDE
1996

PS. Moim pierwszym okularem był Trabant z 1978r ;)
Awatar użytkownika
EBO
Posty: 524
Rejestracja: 24 lut 2008, o 01:09
Lokalizacja: PL

Post autor: EBO »

łańcuszek rozrządu sam daje znać kiedy chce iśc na emeryture, czyli zaczyna piszczeć i wtedy trzeba go wymienić, jak nie daje żadnych oznak to ja bym go nie ruszał.
w210*2000r*Avantgarde*2.7CDI - SPRZEDANY :(
kokos
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 23 lut 2008, o 00:03
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: kokos »

wg moich informacji nawet przed samym zerwaniem łańcuch nie da nam o tym znac(piszczenie domniemane).kiedy wymienic??to zalezy od tego jak silnik był traktowany( częsta wymiana oraz,prawidłowy dobór jakościowy oleju.)oraz sama jego eksploatacja.dodam że przy jeżdzie tzw. tasówkowej.łańcuch wytrzyma ok 800 tys.km.a nawet wiecej.a przy eksploatacji czysto sportowej.brak fazy delikatnego rozgrzania silnika(ciężka noga,nadmierne obciążane jednostki) itd.itd.łańcuch po 150 tys.nadaje sie do wymiany.proponował bym sprawdzić jego naciąg.warsztaty wykonują taką usługe koszt.ok 100 zł.można oczywiście odrazu zmienić.nie bawiąc sie w kontrole.(do 2.9.łańcuch koszt ok 230 zł febi.+ koszt wymiany ok 200 zl) :-)
W210 Avantgarde 98r.
Awatar użytkownika
maciejka72
VIP
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2008, o 01:22
Lokalizacja: Wałcz/Leeds U.K

Post autor: maciejka72 »

Jeżeli masz tylko 280Kkm,to możesz spokojnie odpuścić sobie wymiane rozrządu.Rozrząd wytrzymuje tak długo jak silnik i wymienia sie go przy ewentualnym remoncie.Wiadomo że jezeli silnik jest używany do jazdy sportowej to i jego przebieg do naprawy bedzie mniejszy a zarazem przebieg kwalifikujący do wymiany rozrządu.Zurzycie rozrządu łatwo jest ocenić oglądając koła i wyciągnięcie łańcucha.Jeżeli wizualnie jest o.k to nie ma podstaw do obaw.Te łańcuchy sie nie zrywają,prędzej przeskoczą po wyrobionych zębach na kole,ale to po przebiegu ponad 1mln.km.
MB W210 220d
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

kokos pisze:wg moich informacji nawet przed samym zerwaniem łańcuch nie da nam o tym znac(piszczenie domniemane).kiedy wymienic??to zalezy od tego jak silnik był traktowany( częsta wymiana oraz,prawidłowy dobór jakościowy oleju.)oraz sama jego eksploatacja.dodam że przy jeżdzie tzw. tasówkowej.łańcuch wytrzyma ok 800 tys.km. :-)
Niestety moze łańcuch wytrzyma nawet 100.000 ale napinacz i ślizgi niestety nie.Jeżeli ślnik wydaje inny odgłos to lepiej sprawdzić napinacz ,najczęściej one siadają.
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
dylek
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2008, o 14:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: dylek »

avandgarde pisze:
kokos pisze:wg moich informacji nawet przed samym zerwaniem łańcuch nie da nam o tym znac(piszczenie domniemane).kiedy wymienic??to zalezy od tego jak silnik był traktowany( częsta wymiana oraz,prawidłowy dobór jakościowy oleju.)oraz sama jego eksploatacja.dodam że przy jeżdzie tzw. tasówkowej.łańcuch wytrzyma ok 800 tys.km. :-)
Niestety moze łańcuch wytrzyma nawet 100.000 ale napinacz i ślizgi niestety nie.Jeżeli ślnik wydaje inny odgłos to lepiej sprawdzić napinacz ,najczęściej one siadają.
ktoś może podpowiedzieć gdzie znaleźć info na temat wymiany slizgów napinaczy?
MB W210 E300TD ELEGANCE '98
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości