Olej silnikowy pytanie...

Silnik i osprzęt

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej silnikowy pytanie...

Post autor: tonidriver »

Do 300TD to mineralny bym lał a nie rzadki full syntetyk. Nalejesz 5w30 i może zacząć klekotać.
KKrzysztof
Posty: 106
Rejestracja: 4 gru 2017, o 18:40
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Olej silnikowy pytanie...

Post autor: KKrzysztof »

tonidriver pisze:Do 300TD to mineralny bym lał a nie rzadki full syntetyk. Nalejesz 5w30 i może zacząć klekotać.
a po rozgrzaniu nie jest tak, że każdy olej jest rzadki ?
eimus
Posty: 45
Rejestracja: 20 sie 2012, o 09:32
Lokalizacja: Feliksów

Re: Olej silnikowy pytanie...

Post autor: eimus »

No właśnie dlatego założyłem ten post... żeby nie gdybać tylko poznać wrażenia lub opinie ludzi którzy już zastosowali ten olej do silników w modelach przed liftem. Bardzo dużo ludzi mówi (nie na forum) że jeśli z silnikiem się nic nie dzieje to nawet wskazane lać syntetyk. Po co się zastanawiać jak może ktoś już zastosował ten olej i jest zadowolony? Albo zawiedziony...
S211 E280CDI 04r Classic
S210 E300TD 99r Elegance
S124 250D 91r
W220 S320Long 01r
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej silnikowy pytanie...

Post autor: tonidriver »

Nalej taki jaki przewidział producent samochodu. Jak będzie klekotał to zmienisz na gęstszy.
KKrzysztof
Posty: 106
Rejestracja: 4 gru 2017, o 18:40
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Olej silnikowy pytanie...

Post autor: KKrzysztof »

eimus pisze:No właśnie dlatego założyłem ten post... żeby nie gdybać tylko poznać wrażenia lub opinie ludzi którzy już zastosowali ten olej do silników w modelach przed liftem. Bardzo dużo ludzi mówi (nie na forum) że jeśli z silnikiem się nic nie dzieje to nawet wskazane lać syntetyk. Po co się zastanawiać jak może ktoś już zastosował ten olej i jest zadowolony? Albo zawiedziony...
nie miałem jeszcze auta z silnikiem jaki ty posiadasz, sam natomiast w autach
Dodage caravan 3,3; Alfa GTV 2,0 Turbo, Fiat Coupe 20VT; Murano 3,5V6, Ford Escape 3,0V6; Jeep 5,2V8, i pewnie jeszcze kilku innych po zakupie mini, że olej był 10W40 zmieniłem na 5W40 lub 5W50,

A gęstszy będzie pewnie 10W60 przy wysokich temperaturach,

polecam przeczytać to opracowanie, coś z tego miałem na studiach tylko to było dość dawno temu :)
http://dray.pl/bmw/oleje.pdf
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości