DMUCHAWA CHODZI TYLKO NA MAXA w W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Vasco24
Posty: 94
Rejestracja: 30 mar 2010, o 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Vasco24 »

Jak zwykle masz racje. Skasowałem wczoraj błąd z klimatronika i do dzisiaj sie nie pojawił - więc myślę że to pojedynczy wybryk :) Wymieniłem dzisiaj przy okazji termostat bo po zimie zauważyłem że ciężko się rozgrzewa silnik i max temperatura to była 70 stopni. Po wymianie temperatura wzrosła do około 90 a przy prawie 100 widać po wskazówce że otwiera - czytając Twoje informacje z innych tematów rozumiem że teraz jest OK. Jeszcze tylko zastanawia mnie czemu wskazówka temperatury na zegarach czasami robi huśtawkę. Czyżby jednak czujnik był do wymiany ?
W210 Classic 300 Turbodiesel. WDB2100251A845056
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Niestety, tylko do oceny organoleptycznej.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
CMOS
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2009, o 21:59
Lokalizacja: WLKP

Post autor: CMOS »

dziwne, temat zaczął się od dmuchawy, a skończył na termostacie i czujniku temperatury, który chyba trzeba wymienić rzeczywiście aby ten bład zniknął. w kazdym razie musiałem wymienić u mnie regulator dmuchawy, dość prosta rzecz do wymiany własnoręcznie, ale niestety część droga :( dałem za regulator obrotów dmuchawy tzw. jeż niecałe 300 zł wtedy. wracając do błędu czujnika, też mi się nie chciał szybko zagrzać motor, co jak wiadomo, powoduje więsze spalanie. pewnie czujnik i/lub termostat do wymiany.
S210 E290 TD KOMBI MANUAL AVANTGARDE 1997
Vasco24
Posty: 94
Rejestracja: 30 mar 2010, o 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Vasco24 »

Panów zmień bo "głąby".
Ten błąd to brak przekazu danych z czujnika temperatury silnika do sterownika KLA za pomocą szyny CAN.
Może to być złe kodowanie licznika, silnika, panela klimatyzacji. Bez diagnozy na Star Diagnosis nic nie kombinuj.Czasem 5- minut na SD i wszystko hula. :rotfl:
Noc, co zrobić z tym fantem - błąd wyskakuje na klimatroniku średnio raz na 2 tygodnie. Jeżeli podjadę do Ciebie na SD to znajdziesz przyczynę ?
W210 Classic 300 Turbodiesel. WDB2100251A845056
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości