Poprawa nagłośnienia w W210 kombi: BOSE czy ........?

Rozmowy o nagłośnieniu, telefonach, nawigacji w Okularach.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
Tomek77
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2008, o 23:44
Lokalizacja: Opole

Poprawa nagłośnienia w W210 kombi: BOSE czy ........?

Post autor: Tomek77 »

Witam
Chciałbym poprawić nagłośnienie w moim kombi W210 1997r.
Posiadam radio Pioneer wysoki model, głośniki w aucie są raczej standardowe jak fabryka dała.
Człowiek z firmy CarAudio powiedział że wystarczy wzmacniacz 350W i nie za wielki Subwoofer w skrzynce, która sie zmieści pod roletą w bagazniku(koszt z montażem do 1000zł). Bagażnik jest spory, ale wyczytałem że w moim modelu, jeżeli posiadał oryginalny system BOSE zamontowany był Subwoofer gdzieś przy prawym nadkolu. Czy może się wypowiedzieć ktoś z takim wyposażeniem, gdzie dokładnie jest on zamontowany(ewentualnie jakaś fotka), jak to gra? Znalazłem ogłoszenie na allegro sprzedam cały zestaw BOSE do kombi(ceny jeszcze nie znam) i tu się zastanawiam: oryginalny zestaw(cały bagaznik do dyspozycji) czy wystarczą stare głośniki(same grają w miarę sprawnie, brakuje tylko głębokiego basu) plus nowy wzmacniacz i Subwoofer(co wprowadzi troche zamieszania w przestrzeni ładunkowej).
Może przy okazji ktoś ma pomysł, gdzie jeszcze mozna wcisnąć wzmacniacz i tubę, schowek w podłodze odpada ponieważ mam mate gumową.
Dodam że nie zależy, aby bas był słyszalny w całej dzielnicy, ale przy ładnym brzmieniu lepiej się jedzie.
Pzdr i dzięki za odp.
Załączniki
Gdzie tu mozna by wcisnąć głęboki bass?
Gdzie tu mozna by wcisnąć głęboki bass?
W210 2,9 ex
Budzy
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Budzy »

Ja posiadam kombi z oryginalnym nagłośnieniem Bose. Całość to 8 głośników (6przód) (2tył drzwi), radio, zmieniarka zamontowana w bagażniku po prawej stronie nad nadkolem (6płyt CD). Ty napisałeś, że tam powinien znajdować się subwoofer (ja go nie posiadam). To wszystko. Całość gra wyśmienicie i bas jest głęboki (jak na głośniki), aż nogawki drżą :evil: .
S210 E290 TD KOMBI
WDB2102171A234503
MANUAL
AVANTGARDE
1996

PS. Moim pierwszym okularem był Trabant z 1978r ;)
Awatar użytkownika
Lesio
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 07:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lesio »

Masz radio Pionka,wysoki model i nie słyszysz czy masz basa wsadzonego???hmm... to pewnie go nie masz..... Ja bym dał basa w tylnej kanapie w formie głośnika albo skrzynka normalnie tam wstawiona:D
Mercedes....moja nowa pasja:)
Awatar użytkownika
Tomek77
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2008, o 23:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomek77 »

Lesio pisze:Masz radio Pionka,wysoki model i nie słyszysz czy masz basa wsadzonego???hmm... to pewnie go nie masz..... Ja bym dał basa w tylnej kanapie w formie głośnika albo skrzynka normalnie tam wstawiona:D
Może nie jasno się wyraziłem, ale tego że nie mam subwoofera to wiem, posiadam tylko fabryczne głośniki i nie jest to system BOSE. Moje pytanie polega na tym jak gra taki fabryczny subwoofer z systemu BOSE i gdzie dokładnie jest umieszczony. Na innym forum ktoś napisał krótko że gdzieś w okolicy prawego nadkola.
W210 2,9 ex
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Budzy pisze:Ja posiadam kombi z oryginalnym nagłośnieniem Bose. Całość to 8 głośników (6przód) (2tył drzwi), radio, zmieniarka zamontowana w bagażniku po prawej stronie nad nadkolem (6płyt CD). Ty napisałeś, że tam powinien znajdować się subwoofer (ja go nie posiadam). To wszystko. Całość gra wyśmienicie i bas jest głęboki (jak na głośniki), aż nogawki drżą :evil: .
Subwoofer to standart w systemie bose o ile się nie myle to system bose wszedł do montażu pod koniec 97 roku.
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Budzy
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Budzy »

avandgarde pisze:
Budzy pisze:Ja posiadam kombi z oryginalnym nagłośnieniem Bose. Całość to 8 głośników (6przód) (2tył drzwi), radio, zmieniarka zamontowana w bagażniku po prawej stronie nad nadkolem (6płyt CD). Ty napisałeś, że tam powinien znajdować się subwoofer (ja go nie posiadam). To wszystko. Całość gra wyśmienicie i bas jest głęboki (jak na głośniki), aż nogawki drżą :evil: .
Subwoofer to standart w systemie bose o ile się nie myle to system bose wszedł do montażu pod koniec 97 roku.
Jak czytasz mój opis dokładnie to ja mam kombi z 1996r. więc wszystko się zgadza. Dlatego u mnie nie ma subwoofera. Ja jestem pewien że mam oryginalne nagłośnienie Bose wszystko na światłowodach 8-) .
S210 E290 TD KOMBI
WDB2102171A234503
MANUAL
AVANTGARDE
1996

PS. Moim pierwszym okularem był Trabant z 1978r ;)
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Budzy


No właśnie nie zrozumiałeś tego co napisałem.System bose wdrożony został do modelu 210 w drógiej połowie 97r.W systemie bose subwoofer to standart.

Co za fakt stwierdził o istnieniu u ciebie systemu bose.
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

avandgarde pisze:Co za fakt stwierdził o istnieniu u ciebie systemu bose.
właściciel :mrgreen:
S210 320CDI
agoonzo

Post autor: agoonzo »

ja mam u siebie w kombii system bose,subwoofer jest po prawej stronie tam gdzie apteczka.jesli kupisz ten system z allegro,to na wiele ci sie nie przyda,bo potrzebne jest całe okablowanie i wzmacniacz oryginalny.ewentualnie mógłbyś kupić sam subwoofer i głośniki i spróbować podpiąć to pod jakiś inny wzmacniacz
Awatar użytkownika
Tomek77
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2008, o 23:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomek77 »

agoonzo pisze:ja mam u siebie w kombii system bose,subwoofer jest po prawej stronie tam gdzie apteczka.jesli kupisz ten system z allegro,to na wiele ci sie nie przyda,bo potrzebne jest całe okablowanie i wzmacniacz oryginalny.ewentualnie mógłbyś kupić sam subwoofer i głośniki i spróbować podpiąć to pod jakiś inny wzmacniacz
A jak się sprawuje ten system z subwooferem, jak to gra? bo widziałem to dziwactwo na zdjęciu wymontowane i za dużej średnicy to te głośniki z subwoofera to nie miały.
Na allegro gość sprzedaje taki cały zestaw wszystkie głośniki wzmacniasz, subwoofer i powiedział że mogę sobie jeszcze wymontować wszystkie wiązki kabli( i tu mam pytanie, czy głosniki z kabiny tez są podłączone pod wzmacniacz czy tylko pod radio? wtedy mógłbym wykożystać moje okablowanie i wymienić tylko głośniki) a zrobiłbym całą instalacje wzmacniacza i subwoofera. Taki zestaw niby w b.dobrym stanie jest do wzięcia za 1000zł.
W210 2,9 ex
agoonzo

Post autor: agoonzo »

1000zl?ja bym sobie darował za tą cenę.gra całkiem nieźle,ale szału nie robi.Głośniki też są podpięte pod wzmacniacz.Myślę,że prościej by było położyć nową instalacje car audio niż bawić się z tym systemem bose i efekt też byłby lepszy.
Awatar użytkownika
Tomek77
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2008, o 23:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomek77 »

O dzięki o taką odpowiedź mi chodziło.
Znajomy z firmy która montuje CarAudio doradził nowy wzmacniacz CarPower 350W(250zł)+ nieduża skrzynia głośnik 25 - 30cm(JBL lub Infinity ok 450zł). Zobaczyć jak będzie grało a potem ewentualnie bawić się z głośnikami w aucie. Wzmacniacz pójdzie w schowek w podłogę, a skrzynia się ładnie wkomponuje pod roletę.
Załączniki
A jak bedzie słabo grało to sobie zrobie własnie tak ;)
A jak bedzie słabo grało to sobie zrobie własnie tak ;)
W210 2,9 ex
majkel
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2008, o 15:39
Lokalizacja: otwock

Post autor: majkel »

możliwe, że o takie coś chodziło. To oryginalna propozycja MB na basy w kombiaku.
Załączniki
S210-glosnik basowy.rar
(157.28 KiB) Pobrany 661 razy
Pozdrawiam,
majkel
-------------------------------------
teraz:
Dwudrzwiowe srebro CLK 320 [W209]

kiedyś:
Kombi Okular przed liftem 98-99
300 Turbo Diesel
Avantgarda na 17" alu
----------------------------------------
Awatar użytkownika
Tomek77
VIP
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2008, o 23:44
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomek77 »

Po dogłębnych oględzinach i pomiarach przedziału bagażowego nasunął się pomysł zainstalowania głośnika nisko-tonowego w schowku w podłodze bagażnika, jest tam spora "skrzynka" 90/40/13cm klapa jest całkiem solidna trzeba by ją tylko na stałe zamknąć. Do środka wszedł by jeszcze wzmacniacz więc ładnie by się to wszystko schowało. W macie która leży sobie w bagażniku wyciąłbym otwór w miejscu głośnika, żeby nie podskakiwała. Miejsca jest tyle że zmieści się tam na głębokość nawet głośnik 30cm średnicy.
Czy ktoś ma takie rozwiązanie? może jakieś wskazówki?
Dobór głośnika i wzmacniacza zostawię znajomemu fachowcowi.
W210 2,9 ex
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

przy wymiarach które podałeś to jest pojemność około 47 litrów i trzeba od tego odjąć jeszcze kilka na gąbkę i wszystkie łączenia trzeba by było obkleić matami bitumicznymi... wzmacniacz w środku to głupota bo nawet nie byłoby tego jak wystroić.

Jakoś tego nie widzę
S210 320CDI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości