Zakup okulara w dobrym stanie

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kosior899
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:56

Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: kosior899 »

Witam nazywam się Jacek, mieszkam Koło Leżajska na Podkarpaciu i obecnie jeżdżę mercedesem 190d. Obecnie szukam mercedesa w w210 w dobrym stanie, interesuje mnie tylko polift, tylko sedan i tylko motory 320, 430 i 320cdi. Wpadł mi w oko ten oto egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... BPGCk.html
Mam do niego strasznie daleko ale jakby był wart to bym się przejechał po niego. Co o nim sądzicie? Ile droższe jest utrzymanie 4 Magic od zwykłego? Jak z promieniem zawracanie przy 4 matic? A może ktoś z Was ma do sprzedania ładnie wyposażonego okulara w dobrym stanie z dużym motorem?
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: Muniek »

Czesc,

skorzystaj z uslug firmy Autotesto. Za 500zl powiedza Ci czy warto tam jechac w ogole. Potraktuj to nie jako strate ale jako oszczednosc pieniedzy, ktore bys wlozyl w trupa.

Jesli chodzi o zawracanie 4matic to nie widze roznicy miedzy RWD a 4x4. Natomiast koszty moga byc duze bo przednie zawieszenie jest inne niz w RWD a elementy pędne w przedniej czesci czesto sa dostepne tylko w ASO. O wiekszym zuzyciu paliwa nie bede wspominal bo luzem mozna doliczyc z dwa litry. Przed zakupem nalezy bardzo dokladnie sprawdzic:
- wal przedni,
- przeguby przednie i oslony,
- polosie przednie,
- przewody hamulcowe elastyczne przednie.
Jesli oslony przegubow przednich sa mocno sparciale ale oryginalne to sugeruje je zostawic by dokonaly zywota; oczywiscie z okresowa kontrola ich szczelnosci. Z doswiadczenia wiem, ze w ASO dostepne sa cale polosie za 4 tysiace netto sztuka a zamienniki tych oslon potrafia peknac po kilku tysiacach kilometrow.

Wiecej problemow chyba nie mialem z 4matikiem. Najgorsze byly wlasnie te pękające osłony; reszte mozna dostac w ASO.

Jesli szukasz W210 bez cisnienia to proponuje wlasnie patrzec za E430 4Matic. Dzwiek V8, rozsadna moc i adekwatny do tego naped.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
kosior899
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:56

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: kosior899 »

Dzięki muniek za rozjasnienie o co chodzi z 4matic :) Ciśnienia na zakup nie mam, chce po prostu kupić ładny egzemplarz, jeśli nie teraz to za miesiac, dwa czy tam trzy i więcej. Aczkolwiek nie ma nawet za bardzo co teraz ogladnac nie mówiąc już o kupnie. Oglądałem już kilka okularów i wiem jak zazwyczaj wyglądają te auta. Jakby ktoś miał ładnego okulara na sprzedaż to proszę dac znać tutaj albo na priv. Interesuje mnie tylko zadbane egzemplarze z możliwie mała ilością rdzy, z niezlechtanym wnętrzem i w miarę możliwości udokumentowana historia, przebieg obojetny i cena może być też wyższa niż średnia z olx:) A co do tego fioletowego meska, to jutro zadzwonię i jestem ciekawy co się o nim dowiem.
Awatar użytkownika
voytecku
Posty: 107
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: voytecku »

Dzwoniles do sprzedawcy? :) On sam go sprowadzal czy kupil juz sprowadzony?

Auto wyglada dosc dobrze i ma chyba pelen wypas.

Pozdrawiam,
voytecku.
kosior899
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:56

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: kosior899 »

Tak dzwoniłem, niby sprowadzony przez znajomego, ponoć wymieniony rozrząd, sprężyna, I coś tam jeszcze, ponoć wymienione wszystkie płyny nie dawno. Lewe tylne drzwi w rogu do zaprawki, I jakieś sporadyczne kropki gdzieś mogą się znaleźć. Gaz ponoć za 6,5 tyś ale sprzedający nie wie jaki. Ogólnie odniosłem wrażenie że trochę wymiguje się od pytań, np gdy pytałem czy wszystko wyposażenie działa, odpowiedział że wszystkiego nie używa i nie wie.
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: Muniek »

Wypas rzeczywiscie zacny. Nawet linguatronic chyba tam widze. Jedyne co to ta biala galka na Comandzie, dywaniki od RWD i buda troche wysoko stoi jak na Ave. Drewno tez nie wiem czemu takie ciemne. Co do gadki sprzedajacego to nie ma co ufac w zadne slowo - nie sa obiektywne. Z tego co widze to najlepiej jakbys o nic nie pytal tylko polozyl kase na stol. Troche smierdzi. Jak gosc zmienial rozrzad to to auto nie ma 230k km ;-) Niech poda VIN, numery rejestracyjne i date pierwszej rejestracji.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
kondziak
Posty: 277
Rejestracja: 9 paź 2010, o 22:42
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: kondziak »

Słuchaj kolegi Munka bo dobrze prawi :D
Osoba prywatna czy handlarz/komis jeśli to drugie to odpuść.
Dwa niech poda nazwę instancji i ile ma lat. Pamiętaj że przy tej mocy maja być dwa reduktory lub w ostateczności jeden do 300 koni.
To nie jest full opcja nie widzę szyberdachu, webasto i klimatyzowanych foteli ale jest mało zdjęć więc moge się mylić.
I ostatnie najważniejsze jeżeli był robiony rozrząd to zalecam szczególną ostrożność bo to może być mina i remont tego silnika cię zrujnuje. Rozrząd w Mercedesie przy prawidłowej eksploatacji jest wieczny i wiem co mówię bo w życiu razem z ojcem miałem trochę Mercedesow i nigdy nie dotykalismy do łańcuchów.
W210 4.3 2001r. AVANTGARDE
WDB2100701B332375
Jeżeli pomogłem kliknij magiczne "pochwal" nie wstydź się :-).
kosior899
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:56

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: kosior899 »

Dopiero za półtora tygodnia bede w Polsce i wtedy jak zdecyduje się go oglądać to poproszę o vin, dzień, dwa wcześniej. Narazie nie będę zawracal głowy sprzedającemu. Mam nadzieję ze przez ten czas pojawią się jakieś Nowe godne uwagi ogloszenia. A może któryś z szanownych forumowiczów chciałby sprzedać swoją gwiazdę?
Awatar użytkownika
voytecku
Posty: 107
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: voytecku »

Jest i linguatronic, wentylowane fotele i webasto, a do tego Garagetoroffner w lusterku. Szyberdachu rzeczywiscie nie widac.
Jesli cos z wyposazenia nie dziala, to jest normalne, w koncu to auto ma juz swoje lata. Wazne, zeby buda byla w miare zdrowa i lakier oryginalny.

Cena w sumie dosc niska za tak wyposazone E430 i do tego z gazem za blisko 7K PLN.

Pozdrawiam,
voytecku.
Awatar użytkownika
pawel85
Posty: 966
Rejestracja: 16 maja 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: pawel85 »

Oryginalny lakier w prawie 20 letnim samochodzie.... Tiaaaa.....
Jeśli na prawdę to świadczy o jakości jakiegokolwiek kilkunastoletniego samochodu (tym bardziej takiego jak W210 z blachą rdzewiejącą w katalogach)...
Było - W210 2.2 CDI, 3.2 CDI, 2.7 CDI, 4.3, 3.2 4Matic
Jest - W211 4.0 CDI by Carlsson
W210 4.3 4Matic
Awatar użytkownika
voytecku
Posty: 107
Rejestracja: 4 mar 2016, o 16:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakup okulara w dobrym stanie

Post autor: voytecku »

Ale co w tym dziwnego? To moze swiadczyc o tym, ze nie byl skladany z kilku. Dla mnie to byl jeden z powodow, dla ktorego przytargalem swoje w210, mimo ze mial kilka mankamentow i nie wszystko dzialalo jak trzeba.

Niedawno sprzedawalem swoje 15 letnie w203 (przedliftowe) cale w oryginalnym lakierze, ktore wygladalo jak samochod z prosto z salonu (wiem, dziwne) :)

Pozdrawiam,
voytecku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości