zabezpieczenie przed kradzieżą

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Mesiofil
Posty: 22
Rejestracja: 24 maja 2008, o 00:03
Lokalizacja: z netu

zabezpieczenie przed kradzieżą

Post autor: Mesiofil »

witam, mam pytanie do posiadaczy E-klasy .
chciałbym zakupic takie auto .
pytanie dotyczy czy stosujecie jakieś dodatkowe zabezpieczenia , autoalarmy itp.
czy wystarczy orginalny system Mercedesa .
Prosze o info .
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 20:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Anna »

Ja kupiłam już z zainstalowanymi zabezpieczeniam , autoalarm Challenger i dodatkowa płytka Ulak Connectors oraz CBS . Najciekawsza jest ta płytka bo gdy ją zapomnę to owszem zapalę auto ale za kilkanaście sekund silnik się wyłącza , włącza się alarm i migają wszystkie kierunkowskazy , czyli koniec :lol: :lol: :lol: i dopiero jak przyniose płytke to wszystko gra :roll: :-D . No podoba mi się taki wynalazek bo nikt go nie ruszy chyba , że na lawete :evil:
W-210 Avantgarde 2000 r E 240 Benz
Mesiofil
Posty: 22
Rejestracja: 24 maja 2008, o 00:03
Lokalizacja: z netu

Post autor: Mesiofil »

dzięki za info.
wiesz, ciekawa sprawa z tą płytką . ( czyli działa na tzw zbliżenie )
to by mnie interesowało .
A co bedzie jak płytkę zgubię ?
i czy wystarczy ze płytkę będę miał w kieszeni, czy raczej musze ją gdzieś wsunąć
musze to sprawdzić gdzieś na necie. moze coś będzie opisane.
Ciekawe jak inni zabezpieczaja auto .
słyszałem o takim systemie BBS. podobno blokuje koła i nawet wciągnięcie na lawete jest problemem :)
Awatar użytkownika
avandgarde
Posty: 4665
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:43
Lokalizacja: PL

Post autor: avandgarde »

Kloleś który zakłada alarmy mówi że najlepsze zabezpieczenie to własnej konstrukcji.A na alarmy które montuje mówi spowalniacze dla złodzieji. :lol:
E320 cdi kombi AVANTGARDE
Instalacje DAS/XENTRY
EPC11/2018
WIS 10/2020
STAR FINDER 2016 Off
SD-MEDIA Ulimited
XDOS OpenShell- 3/2022
WIS Standalone- WIN 7 i XP 7/2021
C3 ,C4-Vediamo , Monaco
FDOK calculator 2018
Xentry Special Calculator 2018
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2008, o 20:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Anna »

Płytki są dwie :lol: , wystarczy , że masz przy sobie . Są wielkości pudełka od zapałaek tyko 4 razy chudsze . Ha Ha wczoraj mi bateria w płytce wysiadła normalna katastrofa , stoi dama :lol: :lol: :lol: wszytko co możliwe w aucie wyje i świeci , ale miły kolega z Mercedesa mi pomógł bo miał zapasowaą baterię . No cóż człowiek się uczy na własnych błędach 8-)
A co do BBS-u ta masz tu link , ja chyba mam cosik takiego bo jak stoje pod górkę to auto nie jedzie :roll: no i to mi sie podoba :mrgreen:
http://www.autoblok.com.pl/ofe/o1.html
W-210 Avantgarde 2000 r E 240 Benz
dylek
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 14 maja 2008, o 14:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: dylek »

ciekawy jestem jak to się na mrozie przy dłuższym nie używaniu auta sprawuje ??? podejrzewam że może być problem czasem.... ;)
MB W210 E300TD ELEGANCE '98
waldimas
Posty: 108
Rejestracja: 22 maja 2008, o 11:29
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: waldimas »

Najlepsze zabezpieczenie to AC wszystkie inne to tylko spowalniacze jak pisano poprzednio
pozdrawiam
Waldi
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

waldimas pisze:Najlepsze zabezpieczenie to AC wszystkie inne to tylko spowalniacze jak pisano poprzednio
hmm ze świeżo kupionym autem starszym niż 10 lat może być problem z AC.
A co do alarmów to mam dokładnie takie samo zdanie: alarm dla złodzieja to nie przeszkoda. Przeszkodą jest CZAS. Dlatego również preferuje własnoręczne, niestandardowe zabezpieczenia, najlepiej typowo mechaniczne.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Puppet_Master
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2008, o 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Puppet_Master »

Ja to bym tylko chcial zabezpieczenie na gwiazde na masce;] Bo dzisiaj pod sklepem ktos najprawdopodobniej probowal ja sobie zdjac- nieskutecznie (byla prawie polozona, przekrecona zupelnie)... Lepiej dla takiego zlodzieja, abym nie nakryl go wtedy na miejscu.
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Puppet_Master pisze:Ja to bym tylko chcial zabezpieczenie na gwiazde na masce;] Bo dzisiaj pod sklepem ktos najprawdopodobniej probowal ja sobie zdjac- nieskutecznie (byla prawie polozona, przekrecona zupelnie)... Lepiej dla takiego zlodzieja, abym nie nakryl go wtedy na miejscu.
Hm...naostrz sobie gwiazdke na szlifierce...jak nastepnym razem pociagnie to sobie paluszki pokaleczy ;) Minusem takiego rozwiazania jest ze ze zlosci moze zbic szybe albo drzwi kluczem porysowac :(
waldimas
Posty: 108
Rejestracja: 22 maja 2008, o 11:29
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: waldimas »

luki79 pisze:
waldimas pisze:Najlepsze zabezpieczenie to AC wszystkie inne to tylko spowalniacze jak pisano poprzednio
hmm ze świeżo kupionym autem starszym niż 10 lat może być problem z AC.
A co do alarmów to mam dokładnie takie samo zdanie: alarm dla złodzieja to nie przeszkoda. Przeszkodą jest CZAS. Dlatego również preferuje własnoręczne, niestandardowe zabezpieczenia, najlepiej typowo mechaniczne.
dajesz do rzeczoznawcy na wycene i z papierkiem do ubezpieczalni
pozdrawiam
Waldi
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

Hm...nie ma problemu z AC...ja mam 11 letniego Mercedesa W210 i mam na niego AC...na taka sume za jaka go kupilem...
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

no masz, ale prawdopodobnie pierwszy raz je wykupywałeś gdy auto było młodsze niż 10 lat a teraz robisz tylko kontynuację.
Będę się o to martwił jak kupię auto, choć nie wiem czy nie sensowniejszym byłoby po zakupie wydać na zabezpieczenia te pieniądze które dałbym na AC ;-)
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
piotrek
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2008, o 12:25
Lokalizacja: Głogów

Post autor: piotrek »

Sam sobie zrobiłem pod pedał w manualu szybko sie zakłada i szybko sie sciaga.Kula z blachy i dwa bolce które maja dziurki na kłodke,kłodka M&D kwadratowa.Niema mozliwosci wcisniecia pedału.A i tak zwane zaślepki sa niezłe,bo trzeba wybic szybe a raczej tak sie nie zdarza,ale tu trzeba uważac z centralnym zamkiem zima:)Zawsze pamietajcie ze złodziej predzej weżmie AUDI sasiada a nie wasza Gwiazde:)
Klosiak
VIP
Posty: 1909
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: PL

Post autor: Klosiak »

luki79 pisze:no masz, ale prawdopodobnie pierwszy raz je wykupywałeś gdy auto było młodsze niż 10 lat a teraz robisz tylko kontynuację.
Będę się o to martwił jak kupię auto, choć nie wiem czy nie sensowniejszym byłoby po zakupie wydać na zabezpieczenia te pieniądze które dałbym na AC ;-)
Hm...kupilem auto jakos niedawno...z 1.5 miesiaca temu...jeszcze mam nawet dowod rejestracyjny tymczasowy ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości