SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: benha »

W E230 mam jeden wentylator a w E290 mam 2 albo 3. W obu mam klime więc ilość wentylatorów chyba zależy od silnika a nie od tego czy jest albo nie ma klimy ;)
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
koojot
Posty: 41
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 23:36
Lokalizacja: Lubin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: koojot »

Dzieki za odpowiedz. A czy przy uszkodzonym czujniku temperatury zewnetrznej nie uruchomi sie klimatyzacja ?
E 220 CDI Avantgarde WDB2100061A917233
Awatar użytkownika
Dobrodziej_1983
Posty: 593
Rejestracja: 20 lis 2016, o 02:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: Dobrodziej_1983 »

kichcio pisze:A najlepiej okolo 7-8, czyli w praktyce do 2 cm.

Podnies samochod i zakrec tylnym kołem i nasluchuj, czy nic w recznym nie slychac. Dzwiek sprezyny;)
Więc tak, koło kręci się swobodnie, nic nie ociera. Szpilka wchodzi na 6,5 obrotu więc myślę że jest dobrze. Śruba i felga w stożku więc powinno trzymać mocno, bardzo wszystkim dzięki :)
WDB2100171A513939 e290td - classic - sedan - manual -1997r. 160km/400NM
Awatar użytkownika
Muniek
Posty: 2843
Rejestracja: 15 paź 2012, o 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań
Kontakt:

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: Muniek »

koojot pisze:Dzieki za odpowiedz. A czy przy uszkodzonym czujniku temperatury zewnetrznej nie uruchomi sie klimatyzacja ?
Brak odczytu temperatury zewnętrznej nie wpływa w znaczącym stopniu na działanie klimatyzacji. Tj. będzie działać nawet jak obetniesz ten czujnik.
Mercedes-Benz E-klasa W210 E320 3.2 V6 224KM 4Matic Elegance 2001
VIN: WDB2100821X053822
Ex: W210 E270 CDI 170KM 2001
koojot
Posty: 41
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 23:36
Lokalizacja: Lubin

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: koojot »

A jesli klimatyzacja jest nabita a nie chlodzi, kompresor i wszystko dziala, ale dalej nie chlodzi. Klimatronik pokazal takie bledy, sprawdzilem drugi raz i pokazuje blad czujnika temperatury zewnetrznej
E 220 CDI Avantgarde WDB2100061A917233
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: benha »

Nw jak w mercu ale generalnie klimatroniki nie pozwalają się uruchomić poniżej jakiejś temperatury. To że klima się nie włącza może też być spowodowane źle działającym czujnikiem ciśnienia.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Ghost91
Posty: 148
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 22:13
Lokalizacja: Polkowice

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: Ghost91 »

Koledzy czy klapa bagażnika sedan jest taka sama w wersji przedliftowej i poliftowej?
E430 V8 4-matic 01"
WDB2100831X063979
Awatar użytkownika
zibi2210
Moderator
Posty: 1876
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:57
Lokalizacja: Tuszyn

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: zibi2210 »

Ghost91 pisze:Koledzy czy klapa bagażnika sedan jest taka sama w wersji przedliftowej i poliftowej?
Taka sama.
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. E 200 cdi 2001 rok sedan.WDB2100071B230181
mtomek95
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 20:12
Lokalizacja: Łomża

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: mtomek95 »

Panowie czytałem kilka tematów na tym forum nt. zmiany zwykłych reflektorów na xenony i wydedukowałem, że przy zmianie największym kłopotem jest dorobienie spryskiwaczy. Mój przypadek jest nieco inny, ponieważ mam zwykłe reflektory ale też i fabryczne spryskiwacze, czy w tym wypadku jest większy sens na taką zmianę? Pozdrawiam :)
WDB2100351A066337 - E200 Avantgarde
Awatar użytkownika
perys92
Posty: 643
Rejestracja: 8 lis 2014, o 13:45
Lokalizacja: podkarpackie

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: perys92 »

mtomek95 pisze:Panowie czytałem kilka tematów na tym forum nt. zmiany zwykłych reflektorów na xenony i wydedukowałem, że przy zmianie największym kłopotem jest dorobienie spryskiwaczy. Mój przypadek jest nieco inny, ponieważ mam zwykłe reflektory ale też i fabryczne spryskiwacze, czy w tym wypadku jest większy sens na taką zmianę? Pozdrawiam :)
Jeśli chcesz to zrobić zgodnie z przepisami to trzeba jeszcze zamontować samopoziomowanie, czyli dołożyć: 2 stopki na wahacz, moduł sterowania i sporo kabli :)
mtomek95
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 20:12
Lokalizacja: Łomża

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: mtomek95 »

No właśnie, a kłopot w tym, że sam nie mam ani za bardzo pojęcia ani sprzętu i możliwości... Jak macie jakiegoś ogarniętego gościa który robi takie rzeczy to chętnie bym z nim pogadał :)
WDB2100351A066337 - E200 Avantgarde
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

Zrobiło się cieplej i mam dzwiwny objaw. Otóż jak chodzi klimatyzacja to słyszę jakby dźwięk przepływającej wody (nie szum, tylko takie coś jak w kaloryferach) z za deski rozdzielczej mniej więcej. Klima działa, mrozi ustawiona na minimum. Co ciekawe tego dźwięku nie słychać pod maską. Tam jest cicho, nawet specjalnie nie słychać sprężarki klimy. Klima nabita, sprawdzona. Jak nacisnę EC dziwne dźwięki znikają natychmiast. Ma ktoś jakieś pomysły? Może tak ma być?

Druga sprawa, zauważyłem dziś, że temperatura przy pracującej klimie jest większa, a wentylator na chłodnicy pracuje bardzo cicho. Normalnie temperatura, nawet stojąc godzinę w korku nie wychodzi nad napis 80. Dzis na postoju poszła powyżej 80 ale się tam zatrzymała i nie rosła dalej. Możliwe, że wentylator za słabe ma obroty? Wydaje mi się, że powinien się kręcić z większą "werwą", szczególnie jak chodzi klima? A nie czuć specjalnie żeby dmuchał, choć widać, że się kręci. Wentylator elektryczny, nie wisko.

W załaczeniu zdjęcie jak już wróciła temperatura do normy - taką mam normalnie jak jest dobrze rozgrzany (jak nie to utrzymuje sie nieco niżej):

https://drive.google.com/file/d/0B-BrLe ... p=drivesdk

a przy "wyskoku" poszło w górę, że skazówka przeszła nad cyfrę 80.
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: benha »

Ten odgłos w desce to dźwięk przepływającego gazu, też to u mnie czasami słychać ale nic się nie dzieje złego, czasem nawet po zgaszeniu silnika bez wcześniejszego wyłączenia wody odgłos jest taki jakby sie woda w środku mocno gotowała. Co do temperatury to może nawet podbić w okolice 100 stopni, przynajmniej u mnie często w ciepłe dni jak stoję w korku albo szukam miejsca na parkingu to szybko podbija do 100 ale dalej nie idzie a wszystko sprawne jest, do momentu aż nie zacznie się zbliżać do czerwonego pola nie ma się co martwić ;) Wentylator z włączoną klimatyzacją się kręci ale powoli, tylko po to żeby schłodzić trochę chłodnicę klimatyzacji bo bez tego nie będzie wiać zimnem.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
Awatar użytkownika
rr6
Doradca
Posty: 2270
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 21:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: rr6 »

Dzięki. Bałem się, że wentylator za słabo chodzi i choć silnik ma jeszcze temperaturę roboczą to czynnik klimy się gotuje. A podobno (to już info od ludzi robiących klimę budynkową) jak się długo gotuje to w końcu trzeba go zmienić.
Ale jak te dźwięki to norma to się nie przejmuje. Jutro zrobie sobie diagnostykę panelem klimy jeszcze, na wszelki wypadek.
A z tym wentylatorem to przy jakich temperaturach powinien się uruchamiać przy całkowicie wyłączonej klimie? Szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z tak cichym wiatrakiem chłodnicy.
Awatar użytkownika
benha
Posty: 877
Rejestracja: 15 mar 2016, o 00:35
Lokalizacja: Rybnik

Re: SZYBKIE PYTANIE - SZYBKA ODPOWIEDŹ

Post autor: benha »

U mnie nagrzanie się silnika od tych 80 do 100 jest bardzo szybkie a w środku ani na zewnątrz przy włączonym silniku tego wentylatora nie słychać więc nie wiem kiedy się włącza bez klimy ale raczej przed osiągnięciem 100 stopni. Jedyny moment kiedy słychać (przynajmniej u mnie) ten wentylator to kiedy się silnik zgasi. Po prostu słychać jak schodzi z obrotów. Co do tego czynnika to zalecana jest jego wymiana co roku. Bardziej się rozchodzi o olej który krąży razem z tym czynnikiem bo sam serwis polega na ściągnięciu całego czynnika i oleju, potem się znowu wpompowuje ten czynnik spowrotem do auta i dodaje trochę oleju i barwnika. Sam czynnik to po prostu gaz który przy w miarę niskich ciśnieniach przy rozprężaniu daje dużo zimna. Nieuczciwi handlarze często zamiast tego czynnika pompują do układu po prostu propan butan z butli gazowej do kuchenek. Pompą podciśnienia zbierają cały gaz jesli jeszcze jest i nabijają tym kuchenkowym. Nabicie takim gazem nie kosztuje wtedy okolice 100zł tylko koło 4-5zł.
S210 E230 Avantgarde (12.1996) VIN: WDB2102371A318812
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości