Interfejs- jaki warto kupić?

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Z 10 ich jest ;) Tylko, ze on taki dosyc, ja bym zainwestowal w taki i sie nie meczyl ;)
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

uzywasz tylko 3 silnik skrzynia airkondyszyn

[ Dodano: 2009-01-13, 00:07 ]
poduszek abs licznikow zazwyczaj pokazuej głupoty
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
DAMIAN3619
VIP
Posty: 25
Rejestracja: 5 lis 2008, o 02:18
Lokalizacja: clayton-le-moors

Post autor: DAMIAN3619 »

Teraz to juz sam nie wiem co robic,bo jest jeszcze star diagnostic ale cena 600funtow ,znalazlem tez snap on MT2500 worldwide 400 funi i snap on solus 830 funi,w lutym otwieram garaz lakierka blacharstwo mechanika i tak myslalem czy nie kupic cos moze konkretnego aby bylo do wielu modeli aut a nie tylko do zabawy w merku,moze ma ktos cos do zaoferowania lub podpowiedzenia co by bylo dobre ale zarazem zeby chodzilo w audi bmw merc vw opel i innych.
dziekuje i pozdrawiam
E 300 DT 177 KM 98`
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Texa.
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

vag do audi wv jest tani 50 zł za fejs i robi to samo co inne drozsze w tym temacie pomysleli, carsoft robi bmw i mesia , citroeny peugeoty nie wiem ale tam to jest kaszana z fejsami, ten star diagnosis za 600 funtów to china moze działac moze nie kumpel juz kilka reklamował , zawsze wymieniaja mu na nowy zapłacił 2400
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
homontos
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2008, o 09:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: homontos »

windykatorek, powiedz tak ostatecznie co warto kupić za małą kasę tak abym mógł sam sobie kasować i odczytywać błędy w mym mesiu e320 z 95 r z HFM ??
A swoją drogą dorwałem książkę o usterkach i kodach do każdego typu aut i tam było ad mercedesów i ich różnych interfejsów (hfm bosch i inne) każdy model merca w zależności od pojemności silnika. Tam jest pokazane jak za pomocą diody(błysków) i kabla z przełącznikiem można odczytać kod a następnie przy załączonej stronie z interpretacją kodów błyskowych stwierdzić jaki to błąd. Następnie skasować za pomocą tego przełącznika po przez zamknięcie obwodu na parę sekund. Jest tam pokazany schemat podłączenia za pomocą pinu 1,3,4 tyle że ta metoda nie działa, albo coś źle robię albo nie te piny. Bawił się może ktoś w takie coś ?? da się faktycznie odczytać kody ??
w210 e320 95 r
w210 2.2 cdi 01r
w203 T180 01r
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

temat diod ogarnia windykatorek i pisal o tym mase razy na forum.
E 220 CDI '01 Elegance
Gerri
Doradca
Posty: 459
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 00:09
Lokalizacja: Limerick - IRELAND

Post autor: Gerri »

homontos pisze: ta metoda nie działa, albo coś źle robię albo nie te piny. Bawił się może ktoś w takie coś ?? da się faktycznie odczytać kody ??
W 210 nie ma możliwości trzepania sterowników za pomocą kodów błyskowych.
Ta epoka skończyła się na poprzednim modelu.
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

niektore sie da:)
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Obaj nie mogą mieć racji.I nie mają.W starszych modelach montowano moduły i urządzenia
ze 124 i tam można do wielu sterowników wejść i błędy odczytać, rzadziej skasować.
Ale im bliżej liftu tym gorzej.Po lifcie nie próbowałem, miałem już starkę.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
Rico
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 08:34
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: Rico »

Reasumując:
Interfejsem MB firmy firmy Viaken bez multiplexera (piny)
http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=22&prodid=97
z programem Carsoft MB 7,4, w MB W210 powyżej 1997r
można odczytywać i kasować błędy
,
tylko trzeba się ręcznie przepinać i multiplexer nie jest potrzebny.
Jeżeli ktoś używa takiego interfejsu w samochodzie powyżej 1997r,
a najlepiej W210 CDI z 99r przed liftem,to proszę o potwierdzenie.
Rico
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 8221
Rejestracja: 1 lis 2008, o 19:53
Lokalizacja: Warszawa Pochwały zagubione 500+

Post autor: noc »

Opis urządzenia wygląda bardzo zachęcająco.Nawet biorąc pod uwagę, że jest tam sporo
przesady urządzenie powinno zaspokoić wszelkie wymagania amatora własnej diagnozy.A jeżeli przesady nie ma, to możliwe jest ustawienie sterowników w sposób prawie "profesjonalny".
DODANO. Urządzenie sprzedawane bez oprogramowania.Na necie większość piratów jest z
wirusem.Po za tym, Carsoft 7.4 występuje w wielu wersjach o różnych możliwościach.
Polecam zamontowanie dwóch wersji. 7,4 by TorNex K-line i 7,4.2.08 na jednym komputerze-
uzupełniają się.Jest jeszcze MBV7,6, u mnie chodziła ze starym interfejsem Viakena.Kilka
wersji 7,4 w ciekawych językach ma różne unikalne funkcje.Było to opisane na niestety wyłączonym forum Viakena.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku naprawiam MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Znajdziecie mnie tam gdzie MB.
minimex
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 22:01
Lokalizacja: Radom

Post autor: minimex »

Jeżeli kogoś interesuje sprawa interfejsów odsyłam na: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic273824-0.html.
To te m.in. oferowane na Allegro w 99% zabawki.
Coś tam mogą jak się połączą ale tu jest podstawowy problem, a o właściwym oprogramowaniu do nich już nie wspomnę (dot. modeli >1999).
Zalecam ostrożność w zakupach, szkoda kasy.
W210, E270 CDI, '01, lift. Avantgarde, limuzyna
W124 przez 12 lat, żal było się rozstawać...
robo
Posty: 317
Rejestracja: 20 cze 2009, o 00:37
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: robo »

windykatorek pisze:interfejs za 190 zł zakupiłem na allegro , czy szkoda kasy trudno powiedziec , multiplekser nie potrzebny w okularze 97 elegance 2,3 benz jest 6 mozliwości testu wiec po co wywalac dodatkowa kase na multiplexer , błedy silnika odczytuje kosmiczne , chociaz wiem ze ich nie ma , kasuje wszystkie błedy silnika hfm , kasuje błedy klimy , zegarów abs itp, poduszek , bas systemu , i modułów na pinie 20 i to tyle , nie ma mozliwości podgladu trybu rzeczywistego w tym roczniku a o tym nie poinformował mnie sprzedajacy na allegro , czy warto kupić myśle ze warto chocby do skasowania błedu klimatronika , koszt fejsu zwraca sie po 2 wizytach w aso , jesli chodzi o diagnostyke silnika kiepsko , jesli ktos ma okulara 2300 benz 97 to pomoge mam juz rozpisane co gdzi i jak jaki moduł na jakim pinie pozdro windykatorek

Bledy KLA mozna wykasowac z samego panelu wiec rzeczywiscie szkoda na to kasy....
Pozdrawiam mechaniorow, byly pracuś z ASO MB obecnie kierownik zestawu 56-cio kolowego.... kiedyś W123 230C, W123 230E, S124 230E, S210 300TD. Obecnie W169 160 CDI Classic. Smart fortwo 0,8 CDI i S210 240 99' Avangarde WDB2102611B008510
wheelman
Posty: 40
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:28
Lokalizacja: krakow

Post autor: wheelman »

Kupilem wczoraj interfejs Viaken.Przepinanie pinow ujdzie chociaz sprzedano mi piny o zakonczeniu plaskim-kwadratowym i trzeba przelutowac na okragle lub podpilowac delikatnie.Oprogramowanie ok chociaz instrukcja obslugi co w ktorym pinie w gniezdzie nie zawsze odpowiada funkcji z instrukcji.nie wykrywa lub brak polaczenia.Same urzadzonko proste w obsludze i o malych gabarytach.Potrzebny jest stary laptop lub komputer stacjonarny co bardzo wazne sprawdzcie koncowke do podlaczenia potrzebna jest 9 pinowa taka zeby wystawaly z niej bolczyki.Moj laptop takiej nie ma ale znalazlem stary komputer w gratach na strychu o dziwo dzialal i taka mial.Diagnoza byla ok bledy mozna kasowac nie wiem jak uruchomic funkcje "live" .pozdro

[ Dodano: 2009-08-29, 09:52 ]
Juz znalazlem sa do sprzedania takie adaptery i bedzie dzialal kazdy laptop nazwa PCMCIA/RS232 polecane firmy to ARGOSY lub SILICOM
E220 CDI Classic Manual
V klasa 2.3 Fashion Auto
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości