Luźne, wpadające w drgania lusterko wsteczne

Wnętrze, układ elektryczny, klimatyzacja.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Marciolis
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2014, o 22:23
Lokalizacja: Oleśnica

Luźne, wpadające w drgania lusterko wsteczne

Post autor: Marciolis »

Witam, poszukałem tu i tam, ale podobnego problemu nie znalazłem, to mój pierwszy mercedes [E280 96rok], zatem nie wiem czy to jakaś wada, czy raczej ktoś coś kombinował w moim egzemplarzu.....
Problem następujący: lusterko wsteczne w kabinie bardzo drga podczas jazdy, jak się je dotknie to jest na tyle luźne, że można swobodnie je poruszać aż do pewnego momentu, gdzie natrafia się na opór i wówczas je po prostu przestawiamy..... Na dole jest a'la czarne pokrętło, ale w zasadzie nim nie można ustabilizować lusterka, aby nie było luźne.
Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi, ma ktoś jakiś pomysł?
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

przegub jest pęknięty albo coś jest zwichrowane koło tego przegubu lusterka. tego nie naprawisz.
Awatar użytkownika
tonidriver
Posty: 9114
Rejestracja: 21 cze 2008, o 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tonidriver »

to pokretlo to czujnik podczerwieni,tym sie nie kreci a lusterko ustaw jak sie nalezy i podklej delikatnie klejem
Marciolis
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2014, o 22:23
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Marciolis »

Dzięki, zatem coś trzeba pokombinować.
Awatar użytkownika
sq9jjx
VIP
Posty: 244
Rejestracja: 21 lis 2008, o 19:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sq9jjx »

tonidriver pisze:to pokretlo to czujnik podczerwieni,tym sie nie kreci a lusterko ustaw jak sie nalezy i podklej delikatnie klejem
To pokrętło oszem jest czujnikiem podczerwieni ale kręci się tym:) Po przekręceniu lusterko przestawia się do pozycji do jazdy nocnej.
Pozdrawiam Józek

S210 E290 1996 WDB2102171A169290
http://aprs.fi/?_s=os&call=a%2FSQ9JJX-9
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Luźne, wpadające w drgania lusterko wsteczne

Post autor: merlin »

Marciolis pisze: Problem następujący: lusterko wsteczne w kabinie bardzo drga podczas jazdy, jak się je dotknie to jest na tyle luźne, że można swobodnie je poruszać
czujnik podczerwieni nie ma nic do tego że lusterko jest luźne ....
lusterko jest po prostu połamane, kup jakąś uzywke i zamontuj (te z fotochromem sa droższe)
demontaż jest banalny, tylko wymaga siły pociągnięcia a przy montażu mocnego dociśnięcia do podsufitki, tego bolca rozporowego (niżej zdjęcie)
Obrazek
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
Marciolis
Posty: 41
Rejestracja: 3 lut 2014, o 22:23
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Marciolis »

Dzięki merlin, ale co z kluczykiem, moduł podczerwieni można przełożyć ze starego lusterka?
ralfi89
Posty: 1882
Rejestracja: 5 cze 2010, o 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ralfi89 »

musisz kupić drugie lusterko takie same, będzie pasować.
Awatar użytkownika
merlin
Doradca VIP
Posty: 4584
Rejestracja: 17 gru 2008, o 18:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: merlin »

Marciolis pisze:Dzięki merlin, ale co z kluczykiem, moduł podczerwieni można przełożyć ze starego lusterka?
nic nie przekładasz, po prostu na szrocie kupujesz używane lusterko, są w pełni plug and play
Ex: W124 200E '88 , w210 220D'96
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości