Brak mocy

Silniki, skrzynie biegów, przeniesienie napędu, układ chłodzenia.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

KALIMERA
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2008, o 23:23

Brak mocy

Post autor: KALIMERA »

Witam mam problem z przyspieszaniem silnik pracuje tylko do trzech tys obrotów. Bylem na kompie zadnych bledów.Prócz jednego zamałe napiecie do czujnika przepustnicy. Czasami silnik z rana po uruchomieniu wchodzi normalnie na obroty i po jakis dwoch minutach znowu kreci sie tylko do trzech tys. Jednym slowem objaw taki ze niema kopa jakby turbina nie dzialala,ale jest sprawdzona i dziala. Co ztym fantem zrobic. Z gory dziekuje za kazda pomoc! W210 2,7cdi 2002r
romek61
Doradca VIP
Posty: 1131
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:18
Lokalizacja: tychy

Post autor: romek61 »

KALIMERA pisze:Prócz jednego zamałe napiecie do czujnika przepustnicy
A dlaczego tej usterki nie naprawiłeś?
S210 E300 TD automat 1998 r
WDB2102251A584732
_______________________________________
KALIMERA
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2008, o 23:23

Post autor: KALIMERA »

Nie naprawilem bo niewiem od ktorej strony sie do tego zabrac,chodzi oto czy dam sam rade to usterke usunac.Prosze o wasze rady
honziu
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2008, o 17:00
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: honziu »

Witam mam dokładnie to samo tylko że 3.2 cdi z 2000 roku dochodzi tylko do 3 tyś obr. i na tym koniec dzisiaj bedzie podłączony pod kompa i zobaczymy czy cos pokaze ale najlepsze jest to że jak mu się chce to po odpaleni moge go wkręcic na maxa z obrotami ale to tylko tak raz albo dwa a potem juz tylko 3 tys i koniec
a moze macie jakies pomysły co sprawdzic dlaczego to sie dzieje a i jeszcze dodam że ostatnio jak podczas jazdy przekroczył 3 tyś obrotów to zakopcił na BIAŁO tak ze nic za mna nie było widac ale odo tej pory jest juz normalnie.
pozdrawiam
3.2 cdi Honziu zawsze daje rade !!!!!!
Darek1992
Posty: 233
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 20:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Darek1992 »

hej. mam to samo. radzilbym sprawdzic przeplywomierz, jesli silnik nie bierze oleju to raczej turbina sprawna ale glowy nie dam. KALIMERA dodaj jak auto przyspiesza, czy jak dusisz deche to czy auto pwooli wchozi na obroty czy normalnie wskakuje

pozdrwiam
mathias
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 14 lut 2008, o 22:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mathias »

Walczę z tymi samymi objawami.Na początku myślałem,że to przepływomierz ale po założeniu nowego silnik popracował normalnie przez pół godziny a później znów obroty dochodziły do 3 tys. Po podłączeniu pod kompa wskazało,że to nie przepływomierz a silniczek kolektora ssącego (chyba nie pomyliłem nazwy).Koszt w ASO 689 zł.U mnie to było przyczyną.
S210 2.2 CDI AVANTGARDE 2000 ; Smart Fortwo 0.6 Turbo 2001
honziu
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2008, o 17:00
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: honziu »

Witam ponownie jadnak to przepływomierz u mnie całkiem umarł zero reakcji podpiełem na chwile od 2.7 cdi i przez pierwsze pare minut było czuć w koncu te konie ale po chwili znów błąd juz jest zamuwiony nowy w aso dokładnie taki jak potrzebuje koszt 280 zł i zobaczymy jak załoze .
pozdrawiam
3.2 cdi Honziu zawsze daje rade !!!!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości