Xenony - zestawy HID

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

ukaszer
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:58
Lokalizacja: warszawa

Xenony - zestawy HID

Post autor: ukaszer »

skoro piszecie o xenonach , ostatnio zastanawiałem się czy jest sens montować zestawy " ksenonowe " zamiast żarówek H7 . widziałem takowe na alledrogo i zacząłem się nad tym zastanawiać . miał ktoś z tym do czynienia , ciekawe ile to poświeci i jak ?
Ostatnio zmieniony 27 mar 2008, o 17:34 przez ukaszer, łącznie zmieniany 1 raz.
210 2,7 CDI elegance
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Wg mnie jest sens.

Sam posiadam taki zestaw, swieci duuuuzo lepiej niz fabryczne swiatla. Regulacja na desce opuscilem swiatla do 1. stopnia i jest OK, nikt nie mruga, ze oslepiam go czy cos.

Zastanawiam sie, co by bylo gdybym jeszcze wymienil szkla reflektorow na gladkie.
E 220 CDI '01 Elegance
MichaŁ
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2008, o 11:24
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: MichaŁ »

kichcio pisze:Wg mnie jest sens.

Sam posiadam taki zestaw, swieci duuuuzo lepiej niz fabryczne swiatla. Regulacja na desce opuscilem swiatla do 1. stopnia i jest OK, nikt nie mruga, ze oslepiam go czy cos.

Zastanawiam sie, co by bylo gdybym jeszcze wymienil szkla reflektorow na gladkie.
A widziałeś linie światłocienia jaką dają te Twoje światła ? Bo jeśli nic nie modyfikowałeś tylko najzwyczajniej założyłeś tą chińszczyzne to daje to dwa mocne snopy światła które niestety mimo obniżenia do maksimum w pewnym stopniu rażą innych uczestników ruchu.

Już nie raz spotkałem się z tym a'la xenonem na drodze i w moim odczuciu nie jest to przyjemne jeśli ktoś daje Ci tym po gałach. Jest to jeszcze bardziej upierdliwe dla wzroku niż źle ustawione zwykłe światła mijania.

Poza tym z tego co pamiętam za brak autopoziomowania przy jakichkolwiek xenonach Policja ma prawo zabrać dowód rejestracyjny.
Pozdrawiam
MichaŁ ;-)
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Zgadza sie, nie jest to zgodne z przepisami raczej.
Gdy samochod stoi blisko sciany to widac troche linie o ktorej mowisz.

Zdaje sobie sprawe z tego, ze nie jest to idealne, ale jesli nikt mi nie mruga swiatla to nie jest az tak zle, z reszta widzialem kilka razy w ten sposob swoje auto.
Dlatego tez mysle o gladkich szklach...
E 220 CDI '01 Elegance
Awatar użytkownika
Mały v8
Posty: 333
Rejestracja: 14 lut 2008, o 21:53
Lokalizacja: Siedlce (WS)
Kontakt:

Post autor: Mały v8 »

U mnie poprzedni właściciel założył te "cudeńka" , co prawda "made in germany" ale jednak dokładane, moim zdaniem warto założyć linia światło cienia jest wyrazna , nikt nigdy nie migał, a co do samopoziomowania to w sumie przeciez mam samopoziomowane zawieszenie więc tył zawsze stoi w jednym połozeniu.
"Jako że nie mam o tym zielonego pojęcia , tym chętniej się wypowiem" S Tym.
MichaŁ
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2008, o 11:24
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: MichaŁ »

Skoro mówicie że linia światłocienia jest w miare zachowana to w porządku. Najważniejsze żeby to nie szkodziło innym użytkownikom drogi.

A tutaj mała ciekawostka.
Prawidłowa linia światłocienia dla ruchu prawostronnego:
Obrazek

Xenony HID 6000K w Oplu Omedze w reflektorach soczewkowych:
Obrazek
Pozdrawiam
MichaŁ ;-)
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Nie wiem skad wziales ta prawidlowa, taka to nawet W W211 mojego wujka nie jest zachowana.

Przeciez Xenony w soczewce powinny idealnie swiecic, czemu one takie dziwne?

Mi sie marzy soczewka i xenon, bo sie idealnie swiatlo odcina :-D
E 220 CDI '01 Elegance
Budzy
VIP
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2008, o 21:11
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Budzy »

Xenony temat rzeka.

Po pierwsze instalacje z allegro można wsadzić do d...
Zestaw Xenonów powinien posiadać:
- nowe klosze (lampy) na przeglądzie łatwo sprawdzić na lampie są literki H i D jak się nie mylę to D dla Xenona
- żarniki
- przetwornice
- mechanizm samopoziomowania
- spryskiwacze reflektorów

Jeżeli któryś z tych czynników nie jest spełniony instalacja xenonów jest niezgodna z przepisami o ruchu drogowym, a co za tym idzie policja ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny, a nasze OC w tym momencie traci ważność. Wyobraźcie sobie, że kogoś oślepiliście i doszło do wypadku. Masakra. Jest kilka firm, które mają w sprzedaży całą instalację Xenonów pod wybrane marki , ale to tylko pojedyncze jednostki.

Tak więc od was zależy czy zakładacie sobie xenony z Allegro z pseudo homologacją. Ja jestem zdecydowanie na nie.

Pamiętajcie, że światło ze zwykłej żarówki ma 3200k z xenona 4200k. Tak więc ryzyko oślepienia jest b. duże czego nikomu nie życzę.
S210 E290 TD KOMBI
WDB2102171A234503
MANUAL
AVANTGARDE
1996

PS. Moim pierwszym okularem był Trabant z 1978r ;)
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

Budzy pisze:a nasze OC w tym momencie traci ważność
:lol:
trochę przegiąłeś :mrgreen:
S210 320CDI
W210
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: W210 »

Dlaczego przegiął ? Każde TU znajdzie sposób, aby nie wypłacić swoich $ w sytuacji, gdy auto nie spełniało warunków dopuszczenia do ruchu, w dodatku z winy umyślnej kierowcy.
W210 320 CDi Kombi 2000/2001 Avantgarde
Obrazek
ukaszer
VIP
Posty: 80
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:58
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ukaszer »

a nie możnaby w razie czego takiego zestawu podciągnać pod to , że nie jest to wlaściwie ksenon tylko żarówka świecąca w jego odcieniu. może być tylko problem z nazwaniem przetwornicy...
210 2,7 CDI elegance
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

W210 pisze:Dlaczego przegiął ? Każde TU znajdzie sposób, aby nie wypłacić swoich $ w sytuacji, gdy auto nie spełniało warunków dopuszczenia do ruchu, w dodatku z winy umyślnej kierowcy.
a dlatego że w momencie gdy OC jest nie ważne nie można poruszać się po drogach publicznych, a policjant zabierając dowód wystawia kwit ważny 7 dni aby dokonać "napraw" i przejść dodatkowe badanie techniczne. Gdyby w momencie zabrania dowodu traciła ważność polisa OC to od razu pilnowałby abyś wsadził auto na lawetę.
Poza tym każde auto które nie jest zezłomowane musi posiadać ważną polisę OC nie zależnie czy spełnia warunki dopuszczenia do ruchu czy też nie.

Co do sposobów unikania wypłacania odszkodowań to już inna bajka.

[ Dodano: 2008-03-28, 15:22 ]
ukaszer pisze:a nie możnaby w razie czego takiego zestawu podciągnać pod to , że nie jest to wlaściwie ksenon tylko żarówka świecąca w jego odcieniu. może być tylko problem z nazwaniem przetwornicy...
trzeba byłoby ją umieścić w nie widocznym miejscu albo czymś zakryć... :mrgreen:

Xenony nawet z alledrogo są dobre w posiadaniu myślącego użytkownika. Poprawiając widoczność zwiększa się przecież bezpieczeństwo. Wiadomo że należy je dobrze ustawić aby nie oślepiać nikogo i jeśli nie mamy spryskiwaczy reflektorów częściej je myć, co możemy przecież zrobić na każdej stacji.
BARCA69
VIP
Posty: 36
Rejestracja: 24 mar 2008, o 21:04
Lokalizacja: silesia

Post autor: BARCA69 »

Witam,sam zastanawiam sie nad zalozeniem sobie a"la xenonow,oczywiscie nie zadne podrobki chinskie,po pierwsze lepsza widocznosc,elektryka nie jest tak obciazona co jest bardzo wazne przy ciaglej jezdzie na swiatlach, a jezdze bardzo duzo.Oczywiscie ustawienie swiatel zeby nikogo nie oslepiac jest bardzo wazne i co sie z tym wiaze musi byc wszystko wyregulowane,ale jak spomne sobie jazde wieczorm lub noca to krew mnie zalewa jak niektorzy uzytkownicy drog maja swiatla ustawione,w 90% jazdy noca,musze miec lusterko przyciemnione,a jak mnie mija inny pojazd to trzeba oczy mruzyc lub glowe odchylac bo swieca jak na stadionie,i smiem twierdzic ze nikt sobie glowy tym niezawraca ,czy oslepia kogos ,czy nie.Oczywiscie mozecie sie ze mna z tym niezgodzic,kazdy ma takie prawo,jezdze juz kilkadziesiat lat i to zawodowo i takie przypatki sa nagminne.A powiem wam szczerze ze policja czesciej tez zatrzymuje goscia na xennonach nie po to zeby sprawdzic czy ma homolog. czy nie ,tylko ze jak jedzie xennon to zawsze idzie cos od niego wyciagnac ,wiadomo,co ! ale ogolnie dobra rzecz,polecam.
e320cdi

Post autor: e320cdi »

Dla wszystkich użytkowników świateł xenonowych a nie jakichś gów**n z allegro i innych festynowo - odpustowych żarówek typu "zenon" albo tzw. samorób czyli montowania xenonu ups przepraszam "zenonu" samemu kupując zestaw z allegro i wstawiając do swojej calibry albo golfa 3 nie mówiąc już o samobójcach wstawiających do mietka takie swiatła narażając się na obsmiewanie kogoś kto się na tym zna i..... widzi to niestety w mietku ach... Zachodzę już naprawdę myślami jak się da co taki osobnik ma w zamiarze wstawiając takie coś szpecąc samochód i opinię o sobie samym...,i stwierdzam że chyba tylko po to by zrobić furorę pod wiejską potupają swoim golfem, mietkiem ,,, tudzież innym samochodem aż laski powyrywają zembami klamki ,albo coś na tę modłę, bo to ani nie świeci, ani nie wygląda, tylko perfidnie oślepia i gdybym był policjantem i widział bym takiego kret*** co ma takie swiatła bym mu przeorał furę równo za to że oślepia innych użytkowników takim gów*** i że jest tak maxymalnym wieśniakiem. Sorka możecie się obrazić ale taka to jest prawda niestety, a co do xenonów oryginalnych - a dokładnie "spryskiwaczy" xenonów nie chodzi tu o mycie bo to nie myje nie ma takiej opcji nie używając wycieraczki aby płyn do sprysk. o takim cisnieniu umył brudny reflektor chodzi tu o CHŁODZENIE Xenonu w celu zwiększenia jego żywotności . .. PZDR S 600!

[ Dodano: 2008-04-14, 00:30 ]
P.S sorry jeżeli uraziłem ludzi którzy posiadają coś na tę modłę ale taka jest niestety życiowa prawda którą poznałem poprzez wywiad wśród środowisk motoryzacyjnych. Pozdrawiam! S600!
Assassin
VIP
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2008, o 23:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Assassin »

e320cdi pisze:Dla wszystkich użytkowników świateł xenonowych a nie jakichś gów**n z allegro i innych festynowo - odpustowych żarówek typu "zenon" albo tzw. samorób czyli montowania xenonu ups przepraszam "zenonu" samemu kupując zestaw z allegro i wstawiając do swojej calibry albo golfa 3 nie mówiąc już o samobójcach wstawiających do mietka takie swiatła narażając się na obsmiewanie kogoś kto się na tym zna i..... widzi to niestety w mietku ach... Zachodzę już naprawdę myślami jak się da co taki osobnik ma w zamiarze wstawiając takie coś szpecąc samochód i opinię o sobie samym...,i stwierdzam że chyba tylko po to by zrobić furorę pod wiejską potupają swoim golfem, mietkiem ,,, tudzież innym samochodem aż laski powyrywają zembami klamki ,albo coś na tę modłę, bo to ani nie świeci, ani nie wygląda, tylko perfidnie oślepia i gdybym był policjantem i widział bym takiego kret*** co ma takie swiatła bym mu przeorał furę równo za to że oślepia innych użytkowników takim gów*** i że jest tak maxymalnym wieśniakiem. Sorka możecie się obrazić ale taka to jest prawda niestety, a co do xenonów oryginalnych - a dokładnie "spryskiwaczy" xenonów nie chodzi tu o mycie bo to nie myje nie ma takiej opcji nie używając wycieraczki aby płyn do sprysk. o takim cisnieniu umył brudny reflektor chodzi tu o CHŁODZENIE Xenonu w celu zwiększenia jego żywotności . .. PZDR S 600!

[ Dodano: 2008-04-14, 00:30 ]
P.S sorry jeżeli uraziłem ludzi którzy posiadają coś na tę modłę ale taka jest niestety życiowa prawda którą poznałem poprzez wywiad wśród środowisk motoryzacyjnych. Pozdrawiam! S600!
uśmiałem się do łez... widać że kolega miał do czynienia z xenonami z allegro osobiście :lol:
Nie wiem w jakich środowiskach robiłeś ten wywiad :lol:
Siedziałeś kiedyś w aucie z "Xenonami z allegro" ?? bo chyba nie...
Jeżeli odbłyśnik jest w dobrym stanie to te zestawy świecą dokładnie tak jak oryginalne żarówki jeśli chodzi o promień światła i wszystkie kąty, dając naprawdę dobrą widoczność, o wiele lepszą niż przy halogenach. Jeżeli ktoś ma zjechane odbłyśniki, to nie ważne czy ma halogena czy xenona bo świeci do d..py. Jest jeszcze ważna regulacja świateł. Jak ktoś jest debilem i świeci za wysoko to nie ważne czy ma halogen czy xenon, i tak oślepi kogoś z naprzeciwka.

Czytając teksty o wieśniakach mam wrażenie że jesteś strasznym burakiem :lol:

I gdzie wyczytałeś o tym "chłodzeniu" ?? :shock:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości