Klimatyzacja KLA "klimatronik"

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

kryna
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 22:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Klimatyzacja KLA "klimatronik"

Post autor: kryna »

czy ktos posiada instrukcje obslugi w jezyku polskim climatronica?? mam problem z wylaczeniem auto a jak wylacze ec to wieje tylko na cieplo :/
Ostatnio zmieniony 2 sty 2010, o 00:45 przez kryna, łącznie zmieniany 1 raz.
JarekW
Posty: 263
Rejestracja: 29 lut 2008, o 14:10
Lokalizacja: Sz-cin

Re: jak obsługiwać climatronic?

Post autor: JarekW »

kryna pisze: mam problem z wylaczeniem auto a jak wylacze ec to wieje tylko na cieplo :/
Jak wyłączysz EC (zgaszona lampka) to może grzać, chłodzić, lub wdmuchiwać powietrze z zewnątrz. Zależy to od temp. w środku i temp. jaka ma być utrzymywana. Jeżeli w gorące dni dmucha ci w środku tylko ciepłym to może masz uszkodzone zawory ogrzewania lub nie działającą klimatyzację.
Załączniki
135_1.jpg
S210 300 DT
W124 200 D - skasowany
W115 - oj dawno ......
piotrek
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2008, o 12:25
Lokalizacja: Głogów

Klimatyzacja KLA "klimatronik"

Post autor: piotrek »

Witam,kupiłem auto z climatronikiem pierwszy raz posiadam taka klime,wczesniej miałem manualna,wiec pytanie moze troche błache ale niemniej chciałbym uzyskac odpowiedz.Gdy włączam klime wszystko ok,ale jak chciałbym ja wyłączyc to jak to zrobic zeby nawiew był,wcisnąć EC czy moze dac wyzsza temperature,bo czytałem wczesniej i duzo osób tak mówi zeby nie jezdzic na EC a przynajmniej w manualnej klimie,wiec jak jest tutaj w kilmie automatycznej?
Ostatnio zmieniony 2 sty 2010, o 00:42 przez piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

1. Jezdzij na czym chcesz, jakies glupoty Ci powiedzieli z tym EC.


2. Wybierasz temperature, naciskasz AUTO i nic Cie juz nie interesuje ;)

3. Zeby wylaczyc klime, a zeby nadal byl nawiew nacisnij EC, nie wiem po co niby chcesz podwyzszac temperature, zeby sie ugotowac w srodku?

4. EC to jest tryb ekonomiczny, bez wlaczonej klimy, i tyle..
E 220 CDI '01 Elegance
piotrek
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2008, o 12:25
Lokalizacja: Głogów

Post autor: piotrek »

Tyle to ja wiem ale np w manualu zalecane jest jezdzenie bez Ec nawet zima.Ale ok.(ze niby potem wystepuja szybciej klopoty ze spręzarka)
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Kto tak zaleca? Z tego co wiem to nalezy z raz na tydzien przez godzine w zimie wlaczyc klime.

Jezdze w zimie z wlaczona klima bo sie silnik nagrzewa :lol:
E 220 CDI '01 Elegance
piski77
Posty: 85
Rejestracja: 27 maja 2008, o 11:57
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: piski77 »

Kolega ma rację w zimie raz na tydzień przez godzinkę włączyć klimę się powinno.A powiem Ci że jak będziesz chciał rozmrozić szybę wciśniesz przycisk rozmrażania to klima jest załączana, i takie używanie wystarczy przy rozmrażaniu szyb. Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał że trzeba używać jej w zimie gdy jest manualna :-/ Weź jeszcze pod uwagę to że przy włączonej klimie jest większe zużycie paliwa.

Pozdrawiam piski
waldimas
Posty: 108
Rejestracja: 22 maja 2008, o 11:29
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: waldimas »

zacznijmy od tego ze w zimie sprezarka od klimy sie nie zalaczy uruchamia sie dopiero cos od +3 lub +5 stopni C
pozdrawiam
Waldi
piski77
Posty: 85
Rejestracja: 27 maja 2008, o 11:57
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: piski77 »

A tego to nie wiedziałem :roll:
cita
VIP
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2008, o 00:54
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: cita »

chybam ze włączysz nawiew na przednią szybe (chyba tylko w klimatroniku to dziala)... wtedy włącza sie tryb osuszania i spręzarka włączy sie nawet poniżej zera.

Niech ktoś mnie poprawi, jesli tak nie jest w MB... bo to zasada generalna dla wielu samochodów.
pozdrawiam
Kuba (aka cita)
320CDI 2000r sedan (blue-inside)
+ Johny II ASC z ML-145
Awatar użytkownika
okular
VIP
Posty: 766
Rejestracja: 24 maja 2008, o 05:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: okular »

Zdaje się, że temperatura graniczna dla sprężarki jest niższa niż +5 stopni. To jest chyba kilka stopni na minusie...
E320 CDI
2000
AVANTGARDE
KOMBI
luki79
VIP
Posty: 250
Rejestracja: 14 lut 2008, o 23:45
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: luki79 »

piotrek pisze:zalecane jest jezdzenie bez Ec nawet zima.
zalecane jest po to, bo ludzie na ogół w zimie zapominają że mają klimatyzację, powodując jej zastanie się. Ponieważ jej w ogóle nie załączają przez kilka miesięcy, potem jak przyjdzie 30 stopni w cieniu okazuje się że z klimą jest zonk. To podobnie jak nie używa się szyberdachu w zimie, a potem próbuje się go otwierać w lecie - nieraz coś sie ukręci, urwie albo pęknie po takiej operacji.
MIAŁEM:
W124 300E
W124 E320
Awatar użytkownika
michalgozdek
Posty: 22
Rejestracja: 9 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: bydgoszcz

Klimatyzacja KLA "klimatronik"

Post autor: michalgozdek »

witam
mam problem z klimą
po odpaleniu działa super ale po ok. 5 minutach rozłącza sie. jak zgasze silnik poczekam 5 sekund aż wszystko ucichnie odpale i działa znowu idealnie ale tez przez ok. 5 minut.
czy ktoś miał taką usterke??
Ostatnio zmieniony 2 sty 2010, o 00:38 przez michalgozdek, łącznie zmieniany 2 razy.
W 210 300TD Kombi
Awatar użytkownika
windykatorek
Doradca VIP
Posty: 2580
Rejestracja: 5 kwie 2008, o 19:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: windykatorek »

ale co sie wyłacza??? nawiewy wenetrzne , czy sprezarka jesli spreżarka to ok ona nie pracuje cały czas tylko schłodzi i na chwile odpoczywa i tak w koło , po chwili znowusz sie odpali a jesli nawiewy i masz klimatronika to odczytac błąd w trybie serwisowym czyli rest i ec przytrzymac szuakaj na forum
Mondeo HB 2007 1.8 duratec
JEŻDŻE FORDEM BO JESTEM LORDEM :)
Awatar użytkownika
michalgozdek
Posty: 22
Rejestracja: 9 cze 2008, o 11:10
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: michalgozdek »

sprezarka sie wylancza i przestaje chlodzic i juz sie nie zalonczy dopiero jak go zgasze, poczekam az przekazniki umilkna i odpale to wtedy znowu chlodzi i ale po jakims czasie znowu pada
W 210 300TD Kombi
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości