Kupię zadbane S210

Znajdziesz tu informację, które pomogą Ci w zakupie E klasy.
Tu wrzucamy również ogłoszenia do oceny.

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Kupię zadbane S210

Post autor: Love_Benz »

Cześć, jestem już po przywitaniu w odpowiednim miejscu, więc pozwalam sobie założyć nowy temat :)

Szukam ładnego zadbanego kombi z silnikiem 320CDI i na te chwilę chcę jest to opcja numer 1. Biorę jeszcze pod uwagę 270CDI/430 ale tylko w przypadku zakończenia fiaskiem poszukiwań 320 :)

Oglądałem już kilka egzemplarzy, i niestety zakup przez portale aukcyjne obarczony jest bardzo dużym ryzykiem (niezgodność z opisem i zapewnieniami telefonicznymi, usterki, awarie itd.) Dało mi to jednak obraz tego, jak mogą wyglądać podpicowane sprzęty :D

Do rzeczy. Co jest dla mnie priorytetem:
- sprawna mechanika
- udokumentowany przebieg, im mniejszy tym lepiej
- potwierdzona historia ewentualnych napraw
- jak najlepszy stan blacharski - dopuszczam rudą ale sensownych rozmiarach
- parktronic (musi być)
- klimatronic

Reszta wyposażenia, im więcej tym lepiej szczególnie ucieszyłbym się z rozbudowanego audio. Wiem, że będzie to trudne zadanie, wiem że cena będzie wyższa niż średnia z allegro.

Gdyby ktoś z Was nosił się z zamiarem sprzedaży, lub miał jakiś fajny namiar - dajcie proszę znać. Mogę pojechać na drugi koniec Polski, ale musi być warto :)

Wojtek
jacekm7
Posty: 1211
Rejestracja: 5 cze 2012, o 21:02
Lokalizacja: Wrocław/Bolesławiec

Post autor: jacekm7 »

Love_Benz, to szykuj ze 20 tysi :P
W210 '99
WDB2100061A949897
Obrazek 220CDi
Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Love_Benz »

Myślę, że znajomość realiów cenowych zawarłem w zdaniu:
Wiem, że będzie to trudne zadanie, wiem że cena będzie wyższa niż średnia z allegro.
ale dzięki za czujność :)
Awatar użytkownika
Kucza
VIP
Posty: 753
Rejestracja: 27 maja 2010, o 21:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kucza »

jacekm7 pisze:Love_Benz, to szykuj ze 20 tysi :P
Lepiej :D Ja bym swojego za 20 chyba nie sprzedał :P No chyba że w pakiecie by była dobra flacha ;)

pozd.
https://www.facebook.com/PomocDlaAmelki# => Lubie to
320CDI WDB2102261B144870
240T 99r był
300TD 97r był
Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Love_Benz »

Kucza pisze:
Lepiej :D Ja bym swojego za 20 chyba nie sprzedał :P No chyba że w pakiecie by była dobra flacha ;)

pozd.
Nie wiem, czy to jest zawoalowana propozycja? :hyhy:

Spokojnie nie spieszy mi się, mam czas, mam czym jeździć, nie napalam się.
Choć szczerze pisząc, powyżej 20k wybrałbym chyba C5.
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: yellowstone2012 »

20tys. nie jest to suma która pozwala poszaleć przy zakupie fajnego kombi w dieslu, zostają tylko auta zbliżające się do pełnoletności, ale w takiej konfiguracji jak Ty chcesz i Mercedesa to bardziej bym szukał u naszych zachodnich sąsiadów.

Znajomy ostatnio przywiózł ze słonecznej Italii dla żonki W211 2006 r. 280 CDi kolor miedziany w dużym wypasie + monitory w zagłówkach, na gotowo wyszedł go 23tys. zł. Przebieg 160tys. i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że prawdopodobnie autentyczny
Z tym, że Italia chory temat, Włosi nie dają tablic wyjazdowych dlatego lepiej szukać w Niemczech

A byłem ostatnio w Essen i Hamburgu i w Mercedesach jest co wybierać
Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Love_Benz »

Wiem, że kierunek zachodni jest ciekawy (sprowadzałem z De swoje poprzednie samochody), ale obiecałem sobie, że nie zapłacę tej (nazwijmy to łagodnie) niesprawiedliwej akcyzy od pojemności powyżej 2L.

Ja też nie szukam cukierka, jak z fabryki. Nie boję się większych przebiegów, byle była historia serwisowa. Spokojnie sobie szukam, bo po prostu lubię wnętrze okulara i dobrze nim mi się jeździ. Jak się nie uda, to albo poszukam 430 albo kupię coś innego :)

Jak będę miał czas w sobotę podjadę na Pomorze obejrzeć dwie sztuki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Choć nie ukrywam, że liczę na to, że trafi się coś z forum :)

Serdeczne dzięki za Wasze posty :)
yellowstone2012
Posty: 1388
Rejestracja: 10 gru 2012, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: yellowstone2012 »

Za to E280 Cdi 2006 było akcyzy 2tys. zł. ale dlaczego tyle to nie bardzo na forum.
Rzeczoznawca wziął 400


Nikt nie twierdzi, że nie znajdziesz "cukiereczka" w tych pieniądzach, ale 20 razy szybciej znajdziesz go czym dalej na zachód od Poznania .... i na pewno nie na mobile.de itp.

[ Dodano: 2015-12-02, 15:35 ]
Poza tym wersje których szukasz to typowe autostradowe pożeracze kilometrów, które jako nowe na przełomie wieków kosztowały równowartość M4 w Warszawie +/- 250 tys. zl. ok 2000 roku, więc raczej nikt nie kupował dużego kombi z dużym silnikiem do jeżdżenia po mieście, czy odwożenia dzieci do szkoły za tą sumę.
Z przebiegiem w dzisiejszych czasach jest jak z ceną - kwestia do uzgodnienia.
Bardziej bym szukał jak najmniej pordzewiałego.

[ Dodano: 2015-12-02, 15:51 ]
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-auto ... yp_s:kombi

Warto przejrzeć ogłoszenia niemieckie od prywatnych osób, później skonfrontować przebiegi i stan z tym z allegro.
Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Love_Benz »

yellowstone2012 pisze:Za to E280 Cdi 2006 było akcyzy 2tys. zł. ale dlaczego tyle to nie bardzo na forum.
Rzeczoznawca wziął 400


Nikt nie twierdzi, że nie znajdziesz "cukiereczka" w tych pieniądzach, ale 20 razy szybciej znajdziesz go czym dalej na zachód od Poznania .... i na pewno nie na mobile.de itp.

[ Dodano: 2015-12-02, 15:35 ]
Poza tym wersje których szukasz to typowe autostradowe pożeracze kilometrów, które jako nowe na przełomie wieków kosztowały równowartość M4 w Warszawie +/- 250 tys. zl. ok 2000 roku, więc raczej nikt nie kupował dużego kombi z dużym silnikiem do jeżdżenia po mieście, czy odwożenia dzieci do szkoły za tą sumę.
Z przebiegiem w dzisiejszych czasach jest jak z ceną - kwestia do uzgodnienia.
Bardziej bym szukał jak najmniej pordzewiałego.

[ Dodano: 2015-12-02, 15:51 ]
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-auto ... yp_s:kombi

Warto przejrzeć ogłoszenia niemieckie od prywatnych osób, później skonfrontować przebiegi i stan z tym z allegro.
Zgadzam się w całej rozciągłości. Szczególnie w kwestii przebiegu i wiem, że może być on duży. Mógłbym kupić auto z ogromnym przelotem, ale z pełną potwierdzoną historią. Żaden problem.

Złożoność tej sytuacji to tak naprawdę moje roczne przebiegi >60tk. Kupiłbym sobie pewnie z miejsca jakieś 430, ale potrzebuję przestrzeni bagażowej i nie mogę sobie pozwolić na butlę. Przejrzę na spokojnie wieczorem te prywatne ogłoszenia. Zobaczymy co słychać u sąsiadów, może warto.
Dzięki!
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Co Ci da historia jak te same czesci po 10 latach znow trzeba wymienic ;)
a po drugie... czesci do okularow juz bardzo tanie.
E 220 CDI '01 Elegance
Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Love_Benz »

kichcio pisze:Co Ci da historia jak te same czesci po 10 latach znow trzeba wymienic ;)
a po drugie... czesci do okularow juz bardzo tanie.
Po to mi historia, że jak ktoś mówi że regenerował/zmieniał na przykład wtryski, pompę, cokolwiek to chciałbym mieć podkładkę. Daje mi to pewność, że przynajmniej teoretycznie nic nie powinno się dziać przez X kilometrów.

Nie wiem jak Ty, ale ja na każdą naprawę biorę rachunek/FV i jak piszę że robiłem wtryski/tarcze/świece - cokolwiek to mam na to dokument.

Normą jest natomiast pisanie w ogłoszeniach, że przebieg oryginalny jedyne 300.000,
pełna historia, wszystko robione na bieżąco, tylko lać i jechać. Na miejscu natomiast okazuje się, że 300.000 to on miał 4 lata temu, naprawy były robione na gębę i na nic nie ma faktury - wielu rzeczy nie zweryfikujesz, olej zmieniany na chyba 10W40 ale nie ma kartki i żadnego wpisu itd. itd.

Cena części nie ma tu nic do rzeczy. Chcę kupić auto o które ktoś dbał, a nie skarbonkę bez dna, bo części są tanie, to się będzie robić najwyżej.

Nie sądziłem, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć :)


Zmieniając temat.
Tak luźno myślę o 430 i LPG - czy butlę walec można zabudować? Mam dużego psa i musiałbym to przed nim jakoś zabezpieczyć. Nigdy też nie miałem lpg (kilka V8 i owszem), czy dobra instalacja przy moich przebiegach ( >60tk tok) zda egzamin? Nie wiem też jaka jest optymalna wielkość butli, wiem że ta w kole będzie chyba za mała.

Dzięki
Awatar użytkownika
kichcio
Posty: 4069
Rejestracja: 19 lut 2008, o 21:19
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kichcio »

Ja sobie troche zartowalem ;)
wiadomo, ze lepiej miec wiedze co bylo zrobione i czego sie spodziewac.
Ja nie mam rachunkow, bo niektorzy mechanicy na haslo faktura mowia cena + 23% ;)

A nie mozesz w miejsce kola zapasowego? Sa takie butle przeciez.
E 220 CDI '01 Elegance
Love_Benz
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2015, o 10:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Love_Benz »

Czyli zgadzamy się, w kwestii stanu - to najważniejsze :)
Butla w kole byłaby idealnym rozwiązaniem, pytanie jest tylko ile na tym przejadę km :)
Jeżeli starczy na trasę (przelotowa 120-140) o długości ok 350km to bym wziął to pod uwagę.
Czytając jednak to forum wydaje mi się, że taki dystans, na takiej butli nie jest osiągalny :/

Wybaczcie, że nie rzucam żadnymi linkami. Jak będzie coś ciekawego, na pewno zasięgnę Waszej rady :)
kondi124
Posty: 52
Rejestracja: 21 gru 2014, o 21:20
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: kondi124 »

Z tego co piszesz na temat rocznego przebiegu, jaki zamierzasz pokonywać, jak i zasięgu, który chciałbyś mieć do dyspozycji zdecydowanie polecam 320 CDI.

Zasięg przy wspomnianej przez Ciebie prędkości przelotowej - 800 km. Piszę, bo mam właśnie takie S210 z parktronikiem, commandem, czyli to czego szukasz :)

Sprzedaż planuję tak za 4-5 lat. Przebieg obecny 390 000 km, do 2013 roku pierwsze ręce - niemiecki niemiec ;) i pełen serwis ASO MB.

Przy takim przebiegu skóra stan prawie idealny, kierownica nie wytarta - fabryczne obszycie.

Porównanie do C5 uważam za co najmniej dziwne ;/ Chyba, że chcesz mieć co chwilę choinkę na desce rozdzielczej. W pracy kolega ma takie auto, ale on akurat jest elektrykiem samochodowym i chyba kupił go, żeby trenować ;)

Niemniej jednak życzę powodzenia w poszukiwaniu. Warto wypatrzeć upragniony egzemplarz.

Zastanawia mnie natomiast bardzo 211-stka z 2006 roku za 23 000 zł - biorę 5 w opisywanym stanie w ciemno :)
S210 320CDI AVANTGARDE
Ex: W124 230E, 200E, 280E
Ex: W210 270CDI
Awatar użytkownika
lipa6
Posty: 563
Rejestracja: 25 lis 2014, o 19:52
Lokalizacja: SZ

Post autor: lipa6 »

kondi124, stereotypy ;)
Kolega piasek z forum zamienił właśnie oczko na c5 i twierdzi, że bajka :)
moja EX
http://LORINSER E300TD lipa6
Tera
http://E430 AMG lipa6

Zawsze pali mi 6 litrów :cwaniak:
Zależy tylko, na ile kilometrów ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości