Kombi - buczenie pod bagażnikiem

Wszytko o Mercedesie E W210

Moderatorzy: SuperBuster11, zibi2210

Vanitum
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 08:58
Lokalizacja: Rawicz

Kombi - buczenie pod bagażnikiem

Post autor: Vanitum »

Jadąc dzisiaj do pracy zauważyłem, że coś buczy pod bagażnikiem. To jest dźwięk jakby jakiegoś wentylatora - równy bez względu na prędkość, nie znika po wrzuceniu luzu. Przy ruszaniu bez gazu (gdy silnik się dusi) dźwięk przygasa - więc najprawdopodobniej jest to coś zasilanego elektrycznie. Najgłośniej słychać to po przyłożeniu ucha w okolicach tylnych kół.
Raczej nie jest to most, bo dźwięk jest niezależnie od tego czy uto jedzie, czy stoi na parkingu na luzie.
Wiecie może co to może być?
Piasek12
Posty: 81
Rejestracja: 2 mar 2014, o 21:31
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: Piasek12 »

podnośnik lub kanał i nasłuchiwać :)
grabo
Posty: 33
Rejestracja: 30 sie 2014, o 10:39
Lokalizacja: LDZ

Post autor: grabo »

pompa paliwa ?
masz LPG ?
Vanitum
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 08:58
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: Vanitum »

Nie ma lpg. Wczoraj byłem na przeglądzie i okazało się, że z tyłu są amortyzatory zamiast siłowników od NIVO. Przypuszczam, że pompa od nivo została i teraz się męczy. Po południu jadę na przegląd do swojego mechanika i zobaczymy czy potwierdzi moje domysły.
Rafii
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 20:29
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Rafii »

Ja bym obstawił pompę paliwa. Ja swoją oryginalną musiałem wymienić bo ze starości pokruszył się plastik. Nowa (zamiennik) właśnie wydaję z siebie dźwięk "buczenie".
E200 Kompressor -2000 r.

WDB2102451B100422
Awatar użytkownika
iparts
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: iparts »

Dokładnie opisane przez Ciebie objawy wskazują najprędzej na pompę paliwa
Vanitum
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 08:58
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: Vanitum »

OK dzięki. Z tego co wiem poprzedni właściciel właśnie wymieniał pompę paliwa :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości